Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Algoritma nedir?  Algoritma,herhangi bir sorunun çözümü için izlenecek yol anlamına gelmektedir.  Diğer bir deyişle algoritma,problemin nasıl çözüleceğinin,hangi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Algoritma nedir?  Algoritma,herhangi bir sorunun çözümü için izlenecek yol anlamına gelmektedir.  Diğer bir deyişle algoritma,problemin nasıl çözüleceğinin,hangi."— Sunum transkripti:

1

2 Algoritma nedir?  Algoritma,herhangi bir sorunun çözümü için izlenecek yol anlamına gelmektedir.  Diğer bir deyişle algoritma,problemin nasıl çözüleceğinin,hangi basamaklardan geçirilerek sonuç alınacağının,sonucun nasıl ve nereye yazılacağının sözel olarak ifade edilmesi biçiminde tanımlanabilir.

3 Adım 1 Adım 1->Başla Adım 2 Adım 2->Birinci sayıyı gir Adım 3 Adım 3->İkinci sayıyı gir Adım 4 Adım 4->İki sayıyı topla Adım 5 Adım 5->Dur

4 Akış Şeması  Herhangi bir sorunun çözümü için izlenmesi gerekli olan adımların söz veya yazı ile anlatıldığı algoritmanın,görsel olarak simge ya da sembollerle ifade edilmiş şekline "akış şemaları” adı verilir.  Akış şemalarının algoritmadan farkı,adımların simgeler şeklinde kutular içine yazılmış olması ve adımlar arasındaki ilişkilerin ve yönünün oklar ile gösterilmesidir.

5 BAŞLA BİTİRBİTİR Algoritmanın başladığını ve sona erdiğini gösterir.

6 İ LK SAYIYI AL Değer almaya yarar. Girdiler ve çıktılar burada belirlenir.

7 SAYIYI DE Ğİ ŞKENE AKTAR Hesaplama yapılır ya da değerin değişkene aktarılmasını sağlar.

8 Aritmetik veya mantıksal ifadeler için karar verme ya da karşılaştırma durumunu belirtir. İ K İ YE BÖLÜNÜYOR MU?

9 UYGULAMA ZAMANI


"Algoritma nedir?  Algoritma,herhangi bir sorunun çözümü için izlenecek yol anlamına gelmektedir.  Diğer bir deyişle algoritma,problemin nasıl çözüleceğinin,hangi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları