Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir…. En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir….

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir…. En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir…."— Sunum transkripti:

1

2 En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir…. En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir….

3 Krallar Vadisinde, bu güne kadar bulunamamı ş, hiç bozulmamı ş ve iyi korunmu ş bir firavun mezarının keşfi

4 4 Kasım 1922 de, arkeolog Howard Carter, Mısır da, Nil nehrinin batı sahilinde bulunan LOUXOR da ki Krallar Vadisinde ki gömütlerde çok önemli bir şey keşfetti.

5 Şafak ta bir merdiven, daha sonra diğerleri ortaya çıkar. Akşam, Carter, tanrı Anibus’un görüntüsü bulunan kapının önündedir(daha sonra yapılan inceleme sonucu bu kapının kapandıktan az bir zaman sonra yeniden açıldığını ortaya çıkarmıştır).

6 FİRAVUNLARIN HAZİNELERİ

7 Tutankamon nun mezarı

8 Mezarın bulunduğu oda da, boyu 5 metreden fazla yaklaşık 3 metre yüksekliğinde, altınla kaplı dev bir mezar vardı. Mezarı etrafı taş lahitle koruma altına alınmıştı.

9 Krallar Vadisi – Ölü Çukuru (mezar)

10

11 Lahit in dış detayları

12 Toutankhamon un lahit inin dış görünüşü

13 Ara lahit

14 İç lahit 110 kg. som altın & LAPIS-LAZULI

15 Firavunun kalıntıları, lahit şeklindeki bir muhafazanın içinde bulunuyordu.

16 Yüz maskesi

17 Arka kısmında bulunan hiyerolifler

18 Sonuç inanılmaz… 2005 yılından bir grup bilim adamı tarafından uygulanan en modern tekniklerle TOUTANKHAMON nun yüz şekli ortaya çıkarılmıştır. - Bu çalışma, kafatası kalıntılarından faydalanılarak yapılmıştır.

19 Hazineler ve diğer şeyler

20

21 Firavun Toutankhamon ve eşi

22 Altın mabet İlahe “SEKET”

23 Firavun TOUTANKHAMON’ un mezarında yaklaşık 3500 kadar çeşitli eşya bulunmuştur. Halen bunlar, Kahire deki Mısır milli müzesinde ve dünyanın çeşitli müzelerinde teşhir edilmektedirler.

24 Firavun ve eşinin tören tahtları

25

26

27 Hükümranlığından 3000 yıl sonra her yıl binlerce turist TOUTANKHAMON’un mezarını ziyaret etmektedirler...... Ruhu burada yaşamaktadır…

28

29 D’autres diaporamas sur: www.lespasseurs.com www.lespasseurs.com Le site des meilleurs diaporamas Tercüme:Y.Haznedaroğlu [Attention le passage du pointeur de souris dans ce cadre déclenche un lien vers le site]


"En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir…. En önemli arkeolojik olaylardan birinden esinlenilmi ş tir…." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları