Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DEĞERLER EĞİTİMİ KENDİNİ TANIMA. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen üzerinde yok denecek kadar küçüktür. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DEĞERLER EĞİTİMİ KENDİNİ TANIMA. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen üzerinde yok denecek kadar küçüktür. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen."— Sunum transkripti:

1 DEĞERLER EĞİTİMİ KENDİNİ TANIMA

2 Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen üzerinde yok denecek kadar küçüktür. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen üzerinde yok denecek kadar küçüktür. Fakat kainatı uçsuz bucaksız büyüklüğü ve üzerindeki hayal bile edilemeyecek çok özellikleriyle yaratan eşsiz sanatlarıyla donatan Allah bu muazzam misafirhanesinin baş köşesine insanı oturtmuştur.Demek ki asıl önem cisimde değil içindeki potansiyelinde cevherinde ve donamınındadır. Fakat kainatı uçsuz bucaksız büyüklüğü ve üzerindeki hayal bile edilemeyecek çok özellikleriyle yaratan eşsiz sanatlarıyla donatan Allah bu muazzam misafirhanesinin baş köşesine insanı oturtmuştur.Demek ki asıl önem cisimde değil içindeki potansiyelinde cevherinde ve donamınındadır.

3 İnsanın içinde sayısız yetenekler bulunur. Açılmayı bekleyen sandıklar gibi. insanda sınırsız merak vardır. Sınırsız bir sevgiyi kuşatabilecek kalp vardır.

4 mükemmel bir şekilde yaratılan insan sadece dünya hayatını düşünse hayvandan aşağı düşer. mükemmel bir şekilde yaratılan insan sadece dünya hayatını düşünse hayvandan aşağı düşer. Bir örnekle açıklayalım: Bir örnekle açıklayalım:

5 Bir adam bir hizmetkarına ON altın verip mahsus bir kumaştan bir kat elbise yapmasını emreder. İkincisine BİN altın verir bir pusula içinde bazı şeyler yazılı o hizmetkarın cebine koyar, bir pazara gönderir. Bir adam bir hizmetkarına ON altın verip mahsus bir kumaştan bir kat elbise yapmasını emreder. İkincisine BİN altın verir bir pusula içinde bazı şeyler yazılı o hizmetkarın cebine koyar, bir pazara gönderir.

6 Evvelki hizmetkar on altınla ala kumaştan mükemmel bir elbise alır. İkinci hizmetkar divanelik edip evvelki hizmetkara bakıp cebine konulan hesap pusulasını okumayarak bir dükkancıya bin aktın vererek bir kat elbise istedi. İnsafsız dükkancı da kumaşın en çürüğünden bir kat elbise verdi. Evvelki hizmetkar on altınla ala kumaştan mükemmel bir elbise alır. İkinci hizmetkar divanelik edip evvelki hizmetkara bakıp cebine konulan hesap pusulasını okumayarak bir dükkancıya bin aktın vererek bir kat elbise istedi. İnsafsız dükkancı da kumaşın en çürüğünden bir kat elbise verdi.

7 O bedbaht hizmetkar seyyidinin O bedbaht hizmetkar seyyidinin huzuruna geldi ve şiddetli bir tedip gördü ve dehşetli bir azap gördü. dehşetli bir azap gördü.

8 En edna (aşağı ) bir şuuru olan anlar ki ikinci hizmetkara verilen bin altın bir kat elbise almak için değildir.Belki mühim bir ticaret içindir.

9 İşte şu duyular ve organların zenginliği ve İşte şu duyular ve organların zenginliği ve verilen nimetlerin çokluğu tabiyi ki şu geçici dünya hayatı için verilmemiştir.

10 TEŞEKKÜRLER…


"DEĞERLER EĞİTİMİ KENDİNİ TANIMA. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen üzerinde yok denecek kadar küçüktür. Cisim olarak insan şu yaşadığımız gezegen." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları