Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 - Zekât İbadeti Paylaşma ve Yardımlaşma İbadeti Olarak Zekât-2 Zekât Kimlere Farzdır? Malların Zekât Miktarları Kimlere Zekât Verilmez? Zekât Kimlere.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 - Zekât İbadeti Paylaşma ve Yardımlaşma İbadeti Olarak Zekât-2 Zekât Kimlere Farzdır? Malların Zekât Miktarları Kimlere Zekât Verilmez? Zekât Kimlere."— Sunum transkripti:

1 1 - Zekât İbadeti Paylaşma ve Yardımlaşma İbadeti Olarak Zekât-2 Zekât Kimlere Farzdır? Malların Zekât Miktarları Kimlere Zekât Verilmez? Zekât Kimlere Verilir? Zekât Malları Zekât Malları

2 2 - Zekât İbadeti  Zekât Kimlere Farzdır? Müslüman olan, Akıl sağlığı yerinde olan, Ergenlik çağına girmiş olan, Zengin olan. (Asli ihtiyaçları hariç, en az nisab miktarı ‘80.18’ gram altın veya eş değer mala sahip olan kimse.)

3 3 - Zekât İbadeti  Zekât Malları Altın, gümüş ve para, Diğer menkul (taşınabilir) değerler, Ticaret malları, Koyun ve keçi cinsinden küçükbaş hayvanlar, Sığır ve manda cinsinden büyükbaş hayvanlar, Deve, Toprak mahsulleri (ürünleri).

4 4 - Zekât İbadeti  Malların Zekât Miktarları

5 5 - Zekât İbadeti  Zekât Kimlere Verilir? Tevbe Suresi 60. ayetinde Allah (c.c.) bu hususu açıklamıştır. Buna göre; Fakirler, Düşkünler, Zekât toplamakla görevli kişiler, Kalbi İslam’a ısındırılanlar, Köleler (özgürlüğünü yitirmiş olanlar), Borçlular, Allah yolundakiler, Yolda kalmışlara, zekât verilebilir.

6 6 - Zekât İbadeti  Kimlere Zekât Verilmez? Ana-baba, Eş ve çocuklar, Torunlar, Müslüman olmayanlar, Zenginler, Hz. peygamberin (s.a.v.) yakınları.

7 7 Zekât Kimlere Farzdır? Zekât Malları Malların Zekât Miktarları Kimlere Zekât Verilmez? Zekât Kimlere Verilir? - Zekât İbadeti


"1 - Zekât İbadeti Paylaşma ve Yardımlaşma İbadeti Olarak Zekât-2 Zekât Kimlere Farzdır? Malların Zekât Miktarları Kimlere Zekât Verilmez? Zekât Kimlere." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları