Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 44 ÖĞRENCİMİZ VAR BUNLARIN 4 TANESİ SÜREKLİ DEVAMSIZ  40 ÖĞRENCİDEN  1 TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ TANIMIYOR BİRLEŞTİREMİYOR.  1TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " 44 ÖĞRENCİMİZ VAR BUNLARIN 4 TANESİ SÜREKLİ DEVAMSIZ  40 ÖĞRENCİDEN  1 TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ TANIMIYOR BİRLEŞTİREMİYOR.  1TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ."— Sunum transkripti:

1

2

3  44 ÖĞRENCİMİZ VAR BUNLARIN 4 TANESİ SÜREKLİ DEVAMSIZ  40 ÖĞRENCİDEN  1 TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ TANIMIYOR BİRLEŞTİREMİYOR.  1TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ TANIMIYOR ANCAK TANIDIĞI HARFLERİ BİRLEŞTİRİP OKUYABİLİYOR  1TANESİ HARFLERİ TANIYOR OKUMASI ZAYIF YAZMASI ZAYIF  1TANESİ OKUMASI İYİ YAVAŞ YAZIYOR  DİĞER ÖĞRENCİLERİMİZİN DURUMU İYİ

4

5  HAFTA SONU VERİLEN ÖDEVLER MUTLAKA GÜNLERE BÖLÜNMELİ SON GÜNE BIRAKILMAMALI  OKUMA METİNLERİ MUTLAKA SESLİ OKUTULMALI.  ÇOK FAZLA VERİLEN ÖDEV ÇOCUĞUN AİLE İLE OLAN İLİŞKİSİNİ ZEDELER.  ÖDEV ÇOCUĞUN OYUNUNU KISITLAMAMALI.BU YÜZDEN VERDİĞİM ÖDEVLER HARİCİNDE ÖDEV YAPTIRILMAMALI.

6  OKUL ÇALIŞMALARIMIZ VE ÖDEVLERİMİZ YETERLİ.  SADECE YEMEĞİNİ VERMEKLE,SUYUNU İÇİRMEKLE, DERSANELERE GÖNDERMEKLE ÇOCUKLA İLGİLENİLMİŞ OLMAZ.  ÇOCUKLARINDA BÜYÜKLER GİBİ DUYGULARI OLDUĞUNU UNUTMAMAK GEREKİR.  OKUL ÇIKIŞI VELİLERİMİZİN ÇOCUKLARINA KARŞI SÖYLEDİĞİ KÖTÜ SÖZLERİ İŞİTİYORUM.(SALAK……..)  BU TÜR SÖZLERİN ÇOCUĞUN KİŞİLİĞİNİ ÖRSELEDİĞİNİ,KENDİNE GÜVENİ OLMAYAN İNSANLAR OLUŞTURDUĞUNU BİLELİM.  UNUTMAYALIM Kİ SALAK APTAL DİYE ANILAN BİR ÇOCUK AKILLANMAZ TAM TERSİNE VAR OLAN POTANSİYELİNİ DE KULLANAMAZ HALE GELİR.

7

8  Ağaca Bağırmak Solomon adalarında yaşayan yerlilerin ilginç bir ağaç kesme yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Elektronik testere gibi teknolojik nimetlerden mahrum olan yerliler, baltayla kesemeyecekleri kadar kalın bir ağacı üfleyerek deviriyorlarmış… Evet, yanlış duymadınız, üf-le-ye-rek. Baltayla deviremeyeceklerini düşündükleri ağacın karşısına hep birlikte dizilip bir ağızdan ağaca kötü sözler fısıldıyorlarmış. Bunu yaparken her bir ağacın içinde bir ruh taşıdığına inanıyorlarmış. Kötü fısıltıların bu ruhu güçlendirip ağacı terk etmesini bekliyorlarmış. Ve haklı da çıkıyorlarmış. Bir süre sonra ağaç kurumaya yüz tutuyor, ardından da devriliyormuş… İnanamayabilirsiniz… Ancak Solomon adası yerlilerinin ağacın içinde farz ettiği ruhun insanlarda da olduğuna bir inanabilsek… Ve onları baltadan çok kötü sözlerin devireceğine… Söz baltadan daha yaralayıcı olmalı…

9  BİR ELİN PARMAKLARI BİLE BİRBİRİNE BENZEMİYOR.  HER İNSANIN FARKLI ZEKASI FARKLI DUYGULARI VARDIR.  MADEM HER İNSAN FARKLIDIR ÖYLEYSE BİRBİRLERİNİ KIYASLAMAKTA YANLIŞTIR.(RESİMDE OLDUĞU GİBİ)  ÇOCUĞUNUZDAN BEKLENTİNİZ ORTA SEVİYEDE OLSUN.  ÖĞRENCİLERİMİ DERECELENDİRMİYORUM.  OKULLARDA 2 VE 3.SINIFLARDA YAPILAN DENEME SINAVLARINA KARŞIYIM.

10  HER ÇOCUĞUN KENDİNE HAS BAŞARILI OLDUĞU BİR YÖNÜ VARDIR.  ÇOCUĞUNUZUN BAŞARISINI SADECE MATEMATİK,TÜRKÇE GİBİ DERSLERE GÖRE DEĞERLENDİRMEYİN.  FARKLI ZEKA ÇEŞİTLERİ VARDIR.GÖRSEL ZEKA,İŞİTSEL ZEKA,MATEMATİK ZEKA Vb.  ASIL ÖNEMLİ OLAN ÇOCUĞU ZEKASININ HANGİ ÇEŞİT OLDUĞUNU KEŞF EDİP ONA GÖRE YÖNLENDİRMEK DEĞERLENDİRMEKTİR.

11

12  BİR YERE GİDERKEN SEPET GİBİ ÇOCUĞU TAŞIMAK DEĞİL ONA DEĞER VERECEK ŞEKİLDE ÇOCUĞUNUZ İÇİN BİRLİKTE VAKİT GEÇİRİN.  ÇOCUKLARINIZLA OYUN OYNAYIN.  BELEDİYENİN ÜCRETSİZ ÇOCUKLARA YÖNELİK TYATRO ORGANİZASYONALARI VAR.BERABER GİDEBİLİRSİNİZ.  SIRF ÇOCUĞUNUZ İÇİN PİKNİĞE PARKA V.S GİDİN.  İLGİ HER ŞEYİN İLACIDIR. .(AMA HANGİ VE NASIL İLGİ?)

13

14  KİTAP OKUMAK İÇİN UYGUN ORTAM HAZIRLAYIN.MÜMKÜNSE TELEVİZYONU KAPATIN.  OKUMASINI GELİŞTİRMESİ İÇİN MUTLAKA SESLİ OKUMA YAPTIRIN.  HIZLI OKUMAKTAN ÇOK OKUDUĞUNU ANLAMALARI GEREKİR.BUNUN İÇİN OKUDUKLARINI ANLATMALARINI İSTEYİN.  ÇOCUĞUNUZLA BERABER KİTAP ALMAYA GİDİN.ANCAK GİTTİĞİNİZ KİTAPÇIDA İÇERİĞİ BOZUK KİTAPLARIN SATILMADIĞINA EMİN OLUN.  DAVRANIŞ EĞİTİMİ KAZANDIRAN ÇOK GÜZEL KİTAPLAR VAR.ONLAR TERCİH EDİLMELİ.  EVİNİZDE ÇOCUĞUNUZA AİT BİR KİTAPLIK OLUŞTURABİLİRSİNİZ.

15

16  ŞİDDET İÇERİKLİ ÇİZGİ FİLMLERDEN KESİNLİKLE UZAK DURUN.  SÜREKLİ AÇIK OLAN TELEVİZYON AİLE İÇİ İLETİŞİMİ ENGELLER.ÇOCUĞUNUZA GEREKLİ ZAMAN VE İLGİYİ AYIRAMAZSINIZ.  TELEVİZYON SEYREDERKEN SEÇECİ OLUN.AHLAK BOZUCU FİLMLER ÇOCUKLARIN BİLİNÇ ALTINI ETKİLER.  SİZ TV İZLERKEN ÇOCUĞUNUZA “GİT DERSİNE ÇALIŞ DEMEK” DOĞRU DEĞİL.  ÇİZGİ FİLMLERİN ARKA PLANINDAKİ SUBLİMİNAL’E DİKKAT!

17

18  HAFTALIK TIRNAK TEMİZLİĞİNİ İHMAL ETMEYELİM.  HAFTADA İKİ KEZ BANYO YAPTIRALIM.  ERKEK ÇOCUKLARIN SAÇLARI UZADIĞINDA UYARILMADAN SAÇLARINI KESTİRELİM.GEÇMİŞ SENELERDE BİT OLAYI YAŞANDI.  GÜNLÜK DİŞ FIRÇALAMALARINA YARDIMCI OLALIM.İLGİLERİNİ ÇEKECEK DİŞ FIRÇALARI ALALIM.

19

20  GÜNLÜK MESAJ ULAŞMAYAN VAR MI?  ÇOCUĞUNUZUN NOT DEVAM DEVAMSIZLIK DURUMLARINI ANINDA ÖĞRENMEK İSTERSENİZ MEB 8383 MOBİL BİLGİYE ABONE OLABİLİRSİNİZ. AYLIK 2 TL

21


" 44 ÖĞRENCİMİZ VAR BUNLARIN 4 TANESİ SÜREKLİ DEVAMSIZ  40 ÖĞRENCİDEN  1 TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ TANIMIYOR BİRLEŞTİREMİYOR.  1TANESİ HARFLERİN HEPSİNİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları