Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YA Ş ASIN TÜRKÇE ÖĞRENDİM. HAZIRLAYANLAR MEHMET İLHAN ORAL ŞEYHMUS TARKAN AFİF ALTUNKAYA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YA Ş ASIN TÜRKÇE ÖĞRENDİM. HAZIRLAYANLAR MEHMET İLHAN ORAL ŞEYHMUS TARKAN AFİF ALTUNKAYA."— Sunum transkripti:

1 YA Ş ASIN TÜRKÇE ÖĞRENDİM

2 HAZIRLAYANLAR MEHMET İLHAN ORAL ŞEYHMUS TARKAN AFİF ALTUNKAYA

3 Ben Abdullah 6. sınıf öğrencisiyim. Okula ilk başladığım gündü.kocaman bir okul ve bir sürü çocuk… Korku ve heyecan doluydum. Benim gibi ağlayan çocuklar da vardı.

4 Öğretmen güler yüzlü ve samimi idi. Ama dediklerini anlamıyordum. Az Türkçe bilen komşumuzun oğluna su istemesini söyledim. Öğretmen ne istiyorsanız kendiniz isteyin dedi. Utana sıkıla “su” dedim. Böylece ilk Türkçe kelimeyi öğrendim.

5 “Minik kuş “diye bir şarkı söylemeye başladık. Şarkıdaki sözlerde geçen “minik kuş”u merak ediyordum. “Yağ satarım” oyununu öğrendik. Şarkı ve oyunlarla daha çok Türkçe kelime öğreniyordum.

6 Evde kardeşlerim de benimle Türkçe konuşmaya başladı. Öğretmen söylediği sözlerin çoğunu anlatıyordu. “Ali ata bak.”derken bize at resmi de getirmişti.

7 Televizyonda çizgi film izlerken artık daha dikkatliydim. Öğrendiğim kelimeleri kullanarak unutmamaya çalışıyordum.

8 1.sınıfın ilk dönem sonuna doğru artık iyice Türkçe konuşmaya başlamıştım Ama komşumuzun oğlu ana sınıfına gittiği için hepimizden şanslıydı. O,hem Türkçe konuşuyor hem de el becerileri gelişmişti.

9 Şu an 6. sınıftayım.Türkçeyi rahatlıkla konuşabiliyorum. İki dil bildiğim için çok mutluyum.


"YA Ş ASIN TÜRKÇE ÖĞRENDİM. HAZIRLAYANLAR MEHMET İLHAN ORAL ŞEYHMUS TARKAN AFİF ALTUNKAYA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları