Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İKİ ANI... MUSSOLİNİ’nin İTALYA’da iktidara gelmesinden sonra TÜRKİYE’ye atanan büyükelçi ATATÜRK’ Ü ziyaret ederek güven mektubunu sunar. MUSSOLİNİ’nin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İKİ ANI... MUSSOLİNİ’nin İTALYA’da iktidara gelmesinden sonra TÜRKİYE’ye atanan büyükelçi ATATÜRK’ Ü ziyaret ederek güven mektubunu sunar. MUSSOLİNİ’nin."— Sunum transkripti:

1

2 İKİ ANI...

3 MUSSOLİNİ’nin İTALYA’da iktidara gelmesinden sonra TÜRKİYE’ye atanan büyükelçi ATATÜRK’ Ü ziyaret ederek güven mektubunu sunar. MUSSOLİNİ’nin İTALYA’da iktidara gelmesinden sonra TÜRKİYE’ye atanan büyükelçi ATATÜRK’ Ü ziyaret ederek güven mektubunu sunar.

4 Biraz sohbetten sonra büyükelçi ÜLKESİNİN, AKDENİZ’İ BİR “İTALYAN DENİZİ” YAPMA İDEALİNDEN SÖZ EDEREK, BAŞTA ANTALYA OLMAK ÜZERE GÜNEY İLLERİNDE BAZI HAKLARI OLDUĞUNU DİLE GETİRİR... Biraz sohbetten sonra büyükelçi ÜLKESİNİN, AKDENİZ’İ BİR “İTALYAN DENİZİ” YAPMA İDEALİNDEN SÖZ EDEREK, BAŞTA ANTALYA OLMAK ÜZERE GÜNEY İLLERİNDE BAZI HAKLARI OLDUĞUNU DİLE GETİRİR...

5 ATATÜRK: “SOHBETİ BÖLÜP, SİZİ BİR-İKİ DAKİKA BEKLETECEĞİM, SAYIN BÜYÜKELÇİ !..” diyerek, makam odasının yanıbaşındaki diğer odaya geçer. ATATÜRK: “SOHBETİ BÖLÜP, SİZİ BİR-İKİ DAKİKA BEKLETECEĞİM, SAYIN BÜYÜKELÇİ !..” diyerek, makam odasının yanıbaşındaki diğer odaya geçer.

6 Kısa bir süre sonra MAREŞAL ÜNİFORMASINI GİYİNMİŞ BİR HALDE makama geri döner, koltuğuna oturur... Kısa bir süre sonra MAREŞAL ÜNİFORMASINI GİYİNMİŞ BİR HALDE makama geri döner, koltuğuna oturur... “BUYURUN SAYIN BÜYÜKELÇİ, ŞİMDİ SİZİ DİNLİYORUM...”.................. “BUYURUN SAYIN BÜYÜKELÇİ, ŞİMDİ SİZİ DİNLİYORUM...”..................

7 II. ANI

8 yazılı parkın kapısından girmeye çalışan bir TÜRK GENCİ yaka paça dışarı atılır. yazılı parkın kapısından girmeye çalışan bir TÜRK GENCİ yaka paça dışarı atılır. ASİLLERDEN BAŞKASI GİREMEZ 1930’lu yıllar..... İSVİÇRE’de 1930’lu yıllar..... İSVİÇRE’de

9 Genç, durumu bir mektupla ATATÜRK’E iletir. Genç, durumu bir mektupla ATATÜRK’E iletir.

10 ATATÜRK, İsviçre’ye bir nota vererek, durumu protesto eder. DÜZELTİLMEMESİ HALİNDE DİPLOMATİK İLİŞKİYİ DONDURACAĞINI BİLDİRİR. ATATÜRK, İsviçre’ye bir nota vererek, durumu protesto eder. DÜZELTİLMEMESİ HALİNDE DİPLOMATİK İLİŞKİYİ DONDURACAĞINI BİLDİRİR.

11 Sonuçta tabela değiştirilir..... Sonuçta tabela değiştirilir.....

12 Yeni tabelada şöyle yazmaktadır: Yeni tabelada şöyle yazmaktadır: “ASİLLERDEN ve TÜRKLERDEN başkası giremez ! “ASİLLERDEN ve TÜRKLERDEN başkası giremez !

13


"İKİ ANI... MUSSOLİNİ’nin İTALYA’da iktidara gelmesinden sonra TÜRKİYE’ye atanan büyükelçi ATATÜRK’ Ü ziyaret ederek güven mektubunu sunar. MUSSOLİNİ’nin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları