Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bölüm 1: Ölçme ZKÜ Fen-Ed. Fak. Fizik Bölümü. GENEL BİLGİLER Cetvel, verniyeli kompas ve mikrometre ile aynı uzunlukları farklı hassasiyetlerle ölçmek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bölüm 1: Ölçme ZKÜ Fen-Ed. Fak. Fizik Bölümü. GENEL BİLGİLER Cetvel, verniyeli kompas ve mikrometre ile aynı uzunlukları farklı hassasiyetlerle ölçmek."— Sunum transkripti:

1 Bölüm 1: Ölçme ZKÜ Fen-Ed. Fak. Fizik Bölümü

2 GENEL BİLGİLER Cetvel, verniyeli kompas ve mikrometre ile aynı uzunlukları farklı hassasiyetlerle ölçmek. Kütle ölçmek Hacim ölçmek Aynı malzemeden yapılmış farklı kütle ve hacimlere sahip silindirik kütlelerin farklı yöntemlerle özkütlelerinin hesaplanması.

3 Cetvel, verniyeli kompas ve mikrometre ile aynı uzunlukları farklı hassasiyetlerle ölçmek. Cetvel: 0.1 cm Verniyeli Kompas: 0.01cm Mikrometre: 0.001cm hassasiyetle ölçüm yapabilir. Kütle ölçmek Hacim ölçmek 100 ml'lik ölçekli kap ile suyun yükselmesine bakılarak hacim bulunur. Hassas terazilerle kütle değerleri 1 mg hassasiyetinde ölçülür. Aynı malzemeden yapılmış farklı kütle ve hacimlere sahip silindirik kütlelerin farklı yöntemlerle özkütlelerinin hesaplanması. silindir hacim formülü veözkütle formülü kullanılarak silindirlerin özkütleleri hesaplanır.


"Bölüm 1: Ölçme ZKÜ Fen-Ed. Fak. Fizik Bölümü. GENEL BİLGİLER Cetvel, verniyeli kompas ve mikrometre ile aynı uzunlukları farklı hassasiyetlerle ölçmek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları