Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BEŞ DUYU ORGANIMIZ  GÖZ  KULAK  BURUN  DİL  DERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BEŞ DUYU ORGANIMIZ  GÖZ  KULAK  BURUN  DİL  DERİ."— Sunum transkripti:

1 BEŞ DUYU ORGANIMIZ  GÖZ  KULAK  BURUN  DİL  DERİ

2  GÖZ Görme duyu organımızdır. Görme duyu organımızdır. Çevremizdeki varlıkları gözümüzle görürüz. Çevremizdeki varlıkları gözümüzle görürüz. Gözümüzle, diğer insanlarla iletişim kurarız. Gözümüzle, diğer insanlarla iletişim kurarız.

3  KULAK İşitme ( duyma) duyu organımızdır. İşitme ( duyma) duyu organımızdır. Kulağımızla sesleri işitiriz (duyarız). Kulağımızla sesleri işitiriz (duyarız). Kulağımız da iletişim kurarken yararlandığımız bir duyu organımızdır. Kulağımız da iletişim kurarken yararlandığımız bir duyu organımızdır.

4  BURUN Koklama duyu organımızdır. Koklama duyu organımızdır. Burnumuzla çevremizdeki güzel, mis kokuları veya kötü kokuları hissederiz. Burnumuzla çevremizdeki güzel, mis kokuları veya kötü kokuları hissederiz.

5  DİL Tat alma duyu organımızdır. Tat alma duyu organımızdır. Acı, tatlı, ekşi tatları dilimizle hissederiz. Acı, tatlı, ekşi tatları dilimizle hissederiz. Dilimiz de iletişim kurarken kullandığımız bir duyu organımızdır. Dilimiz de iletişim kurarken kullandığımız bir duyu organımızdır.

6  DERİ Dokunma duyu organımızdır. Dokunma duyu organımızdır. Çevremizdeki nesnelerin sert, yumuşak, sıcak, soğuk gibi özelliklerini dokunarak anlarız. Çevremizdeki nesnelerin sert, yumuşak, sıcak, soğuk gibi özelliklerini dokunarak anlarız. Dokunma duyumuzu da kişilerle iletişimde kullanırız.( Sarılarak, okşayarak, öperek, tokalaşarak) Dokunma duyumuzu da kişilerle iletişimde kullanırız.( Sarılarak, okşayarak, öperek, tokalaşarak)

7  Aşağıdaki resimlerde iletişim için hangi duyu organlarından yararlanılmıştır?  KULAK  DİL

8  Resimlerde, iletişim için hangi duyu organından yararlanılmıştır?  DERİ (DOKUNMA)

9  Resimde, iletişim için hangi duyu organlarından yararlanılmıştır?  GÖZ  DERİ (DOKUNMA)


"BEŞ DUYU ORGANIMIZ  GÖZ  KULAK  BURUN  DİL  DERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları