Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sosyal Bilgiler Olay Olgu Görüş. Olay Olay anlık zamanlarda meydana gelen aktivitelerdir. Buna; Ali’nin trafik kazası yapması Ayşe’nin evlenmesi Selim’in.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sosyal Bilgiler Olay Olgu Görüş. Olay Olay anlık zamanlarda meydana gelen aktivitelerdir. Buna; Ali’nin trafik kazası yapması Ayşe’nin evlenmesi Selim’in."— Sunum transkripti:

1 Sosyal Bilgiler Olay Olgu Görüş

2 Olay Olay anlık zamanlarda meydana gelen aktivitelerdir. Buna; Ali’nin trafik kazası yapması Ayşe’nin evlenmesi Selim’in hasta olması örnek verilebilir

3 Trafik kazası

4 Olgu Herkes tarafından kabul edilen, ispatlanabilir olan, herhangi bir kanıta dayanan ifadelerdir. Buna; Ankara’nın, Türkiye’nin başkenti olması Yüz ölçümü en büyük şehir Konya’nın olması Çin’in en kalabalık ülke olması örnek verilebilir.

5 Ankara’daki TBMM’den görüntü

6 Görüş Kişiden kişiye değişen, kanıtlanamaz, herhangi bir belgeye dayanmayan düşünce bildiren ifadelerdir. Buna; En sevdiğim renk mordur En sevdiğim şehir İstanbul’dur En güzel sınıf 6/C dir. gibi cümleler örnek verilebilir.

7 Soruları cevaplandırmak için 4 tane verilmiş olan (ABCD) şıklarını seçmeniz yeterlidir. Bir sonraki soruya geçmek içinde soru İşareti butonuna tıklamanız yeterlidir.

8 Aşağıdakilerden hangisi görüş bildirir? A) A) Ankara Türkiye’nin başkentidir. B) B) Dünya’nın kendine özgü şekline “geoit” denir. C) C) En güzel şehir İstanbul’dur D) D) Türkiye’de 7 bölge vardır.

9 Aşağıdakilerden hangisi olaydır? A) A) Futbol en iyi spordur. B) B) Ankara Türkiye’nin başkentidir. C) C) Sana kırımızı çok yakışıyor D) D) Ali az önce yola çıktı.

10 Olay Olgu Görüş Ali’nin ayakkabıları çok güzel Görüş Ayşe parka gittiOlay Buse ödevlerini yaptıOlay İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Olgu Göksu’nun tokaları çok hoş Görüş

11 Slaytımı izlediğiniz için teşekkürler… Beğenmeniz dileğiyle

12 ÜZGÜNÜM

13 TEBRİKLER

14


"Sosyal Bilgiler Olay Olgu Görüş. Olay Olay anlık zamanlarda meydana gelen aktivitelerdir. Buna; Ali’nin trafik kazası yapması Ayşe’nin evlenmesi Selim’in." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları