Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Fasulyenin çimlendirme şartları: 0°C altında olacak. Işık alacak. Su koyulacak. İki pamuk arasına konan ve sulanan fasulyenin 1. hafta gün gün,2. hafta.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Fasulyenin çimlendirme şartları: 0°C altında olacak. Işık alacak. Su koyulacak. İki pamuk arasına konan ve sulanan fasulyenin 1. hafta gün gün,2. hafta."— Sunum transkripti:

1

2 Fasulyenin çimlendirme şartları: 0°C altında olacak. Işık alacak. Su koyulacak. İki pamuk arasına konan ve sulanan fasulyenin 1. hafta gün gün,2. hafta 2 – 3 günde bir fotoğrafı çekilerek gözlenmesi ve gerçekleşen değişikliklerinin takibinin yapılması. BilgiFasülye şartları

3 Fasulyeler suyun etkisi ile şiştiler. Sol üst fasulyede az bir çatlak oluştu.

4 Sağ orta fasulyede küçük bir yarık oluştu.

5 Bazı fasulyeler büzüşmeye başladı.

6 Bazı fasulyeler küflenmeye başladı.

7 Küflenmeler arttı.

8 Fasulyedeki küfler arttı ve hiç bir fasulye çimlenmedi.

9 Sonuç: 2 hafta boyunca gözleyip fotoğrafını çektiğim fasulye su döktükçe şişti sonra çatlaklar oluştu. Son olarak da küflenmeye başladı. Sonuç olarak iki pamuk arasındaki sulanmış fasulyeninin 0°C de ve gün ışığında çimlenmediğini gördüm.

10 Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Minik Animasyon Çıkış

11 Bekleyin

12 Merhaba ben minik bir fasulyeyim. İlk önce büyüdüm. Sonra bana birşeyler oldu ve yeşil bir dal çıktı.


"Fasulyenin çimlendirme şartları: 0°C altında olacak. Işık alacak. Su koyulacak. İki pamuk arasına konan ve sulanan fasulyenin 1. hafta gün gün,2. hafta." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları