Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BLOG OLUŞTURMA VE KULLANIMI. İÇİNDEKİLER : * Blog nedir? *Blog türleri nelerdir ? * Ücretli ve ücretsiz blog servisleri nelerdir ? *Blog nasıl açılır?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BLOG OLUŞTURMA VE KULLANIMI. İÇİNDEKİLER : * Blog nedir? *Blog türleri nelerdir ? * Ücretli ve ücretsiz blog servisleri nelerdir ? *Blog nasıl açılır?"— Sunum transkripti:

1 BLOG OLUŞTURMA VE KULLANIMI

2 İÇİNDEKİLER : * Blog nedir? *Blog türleri nelerdir ? * Ücretli ve ücretsiz blog servisleri nelerdir ? *Blog nasıl açılır? * Blog tasarımı yapmak *Blogun etik kullanımı

3 BLOG NEDİR? Blog ; yeterince bilgi sahibi olduğunuz konularda ya da hoşunuza giden herhangi bir alanda gerçekleştirdiğiniz faaliyetleri sanal ortamda ziyaretçilere sunmayı sağlayan web tabanlı bir yayındır.

4 BLOG TÜRLERİ NELERDİR? * Kişisel Bloglar *Toplumsal Bloglar *Kurumsal Bloglar *Temasal Bloglar

5 ÜCRETSİZ BLOG SERVİSLERİ * BLOGGER(Google'ın bize sunduğu güzel bir servis) * WORDPRESS(Dünyaca en ünlü blog servisi) * BLOGCU (Türkiye'de kurulan bir blog servisi) ÜCRETLİ VE ÜCRETSİZ BLOG SERVİSLERİ ÜCRETLİ BLOG SERVİSLERİ * NATRO ( bir çok insanın kullandığı bir host servisidir) * HOSTGATOR(Popüler host servisi) * SADECE HOSTİNG (Kullanışlı bir sevis)

6 BLOG NASIL AÇILIR?  Gmail hesabı alınır.  Gmail hesabından blogger kumanda paneline girilir.  Yeni blog butonuna tıklanır.

7

8  Yeni bir blog açmak için :

9

10 BLOG TASARIMI YAPMAK  Blog tasarımı ve tasarım sayfaları düz yazıyla anlatılarak düzgün bir şekilde anlaşılamayacağı için resimlerle gösterilmiştir.

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20 BLOGU ETİK KULLANMAK  İnsanları aşağılayıcı, rencide edici sözler ve paylaşımlarda bulunulmamalıdır.  Küfür içerikli paylaşımlardan kaçınılmalıdır.  Başka bir kişiye ya da siteye ait paylaşımlar izin alınarak yayınlamamalıdır.

21 HAZIRLAYANLAR : EMİN YAMAN GAMZE KÜBRA KOYUNCU


"BLOG OLUŞTURMA VE KULLANIMI. İÇİNDEKİLER : * Blog nedir? *Blog türleri nelerdir ? * Ücretli ve ücretsiz blog servisleri nelerdir ? *Blog nasıl açılır?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları