Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SUNU YAPIYORUM Fatih İlköğretim Okulu Merve ÖZDEMİR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SUNU YAPIYORUM Fatih İlköğretim Okulu Merve ÖZDEMİR."— Sunum transkripti:

1 SUNU YAPIYORUM Fatih İlköğretim Okulu Merve ÖZDEMİR

2 Sunu Nedir? Bir mesajı iletmek amacıyla gerçekleştirilen sözlü ve görsel iletişimdir. Slaytlar bir araya gelerek sunuyu oluşturur.

3 Nasıl bir sunu hazırlamalıyız ki etkili olsun? (Sunu hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?)

4 Sunu Hazırlama Teknikleri Yazı tipi boyutunuzu seçerken dikkatli olunuz. – Yazı tipi boyutunuzu seçerken dikkatli olunuz. Yazı tipi boyutunuzu seçerken dikkatli olunuz. – Yazı tipi boyutunuzu seçerken dikkatli olunuz. Vurgulanması istenen noktalar için italik, alt çizgi, farklı renk, yanıp sönme vb. dikkat çekici özelliklere yer verilmelidir.

5 Sunu Hazırlama Teknikleri Zemin koyu, yazılar açık veya zemin açık yazılar koyu renkli olmalıdır. Kolay okunmayan görsel malzeme kullanmayın.

6 Sunu Hazırlama Teknikleri  Anahtar kelimeler kullanın.  Slaytları yazılarla doldurmayın.  Her slayt tek konu içermelidir.  Slaytlardaki ve her bölümdeki başlıklar açıklayıcı olmalıdır.

7 Sunu Hazırlama Teknikleri  En azından slaytlarda 6-10 satır sayısı kullanmaya özen gösterilmelidir.  Yazım ve dilbilgisi hatası kontrol edilmeli  Animasyonlar yerinde ve anlamlı kullanılmalı

8 Sununun etkisini artırmakSununun etkisini artırmak 1 Sunuda yer alan konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamakSunuda yer alan konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamak 2 Sunuyu izleyenlerin dikkatlerini çekmekSunuyu izleyenlerin dikkatlerini çekmek 3 Sunularda resim, film ve ses kullanmanın avantajları nelerdir?

9 Kötü Çok iyi Etkili Sunum İyi

10 Kaynaklar http://eelbasi.etu.edu.tr/Etkili_Sunum_Teknikler i.pdf http://eelbasi.etu.edu.tr/Etkili_Sunum_Teknikler i.pdf http://office.microsoft.com/en- us/templates/CL101829555.aspx#pg:4|ai:TC1016 74557| http://office.microsoft.com/en- us/templates/CL101829555.aspx#pg:4|ai:TC1016 74557|

11 T EŞEKKÜRLER


"SUNU YAPIYORUM Fatih İlköğretim Okulu Merve ÖZDEMİR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları