Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

POWER-POİNT SUNU 1-Yazıdan çok resim ya da grafik kullanın !. 2-Her görseli tek konu ile sınırlayın!. 3-Yazıların ve rakamların kolay görünmesini sağlayın!.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "POWER-POİNT SUNU 1-Yazıdan çok resim ya da grafik kullanın !. 2-Her görseli tek konu ile sınırlayın!. 3-Yazıların ve rakamların kolay görünmesini sağlayın!."— Sunum transkripti:

1 POWER-POİNT SUNU 1-Yazıdan çok resim ya da grafik kullanın !. 2-Her görseli tek konu ile sınırlayın!. 3-Yazıların ve rakamların kolay görünmesini sağlayın!.

2 POWER-POİNT SUNU 3-Yazıların ve rakamların kolay görünmesini sağlayın!. sağlayın!. *En az 18 punto-ne kadar büyük olursa o kadar daha iyi olur. *Bold,italik, HEPSİ BÜYÜK, altı çizgili yapmayın yapmayın *Non-sherif (tırnaksız )font. Tımes new roman----------tırnaklı Tımes new roman----------tırnaklı Calibri--------------------------tırnaksız. Calibri--------------------------tırnaksız. *Tek tip font

3 POWER-POİNT SUNU *En önemli kural TUTARLI olmak!!. *En fazla 6 satır (20-24 punto) *18’in altına kesinlikle inmeyin ! hep standart olmalı, nasıl başladıysanız bütün sunuda öyle devam etmelidir. hep standart olmalı, nasıl başladıysanız bütün sunuda öyle devam etmelidir.

4 POWER-POİNT SUNU 4-En fazla 3-4 renkten yararlanalım ZEMİNYAZILAR ve ŞEKİLLERVURGULAR BeyazKoyu MaviKırmızı, Turanj Açık GriMavi,Yeşil, SiyahKırmızı MaviAçık Sarı,BeyazSarı,Kırmızı Açık MaviKoyu Mavi, Koyu YeşilKırmızı, Turanj Açık SarıKahverengi, BordoKırmızı

5 3 2font –Bold KURAL- 4 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN 4-En fazla 3-4 renkten yararlanalım ZEMİN BEYAZ ZEMİNYAZILAR ve ŞEKİLLERVURGULAR BeyazKoyu MaviKırmızı, Turanj Açık GriMavi,Yeşil, SiyahKırmızı MaviAçık Sarı,BeyazSarı,Kırmızı Açık MaviKoyu Mavi, Koyu YeşilKırmızı, Turanj Açık SarıKahverengi, BordoKırmızı

6 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN - başlıkta sarıya (renkli zemin) -alt- taraf zemin renkliyse beyaz, -zemin beyazsa siyahtan vazgeçmeyin.

7 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN 5-En uzaktakinin rahat görebileceği kadar büyüklükte olmalıdır. 6-Tablo yerine grafikleri tercih edin. 7-Gereğinden fazla görsel kullanmayın. 8-Basit ve kısa ifadeler seçin.Uzun cümleler yerine anahtar ifadeleri yazın. yerine anahtar ifadeleri yazın.

8 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN Bir Öneri: Arialveya Verdana ’dan şaşma !!!

9 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN SONSÖZ KESS=Basit ve Sade KESS=Basit ve Sade Zemin hep aynı, Başlık hep aynı yerde, Renkler tutarlı, Hep aynı font

10 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN 1-Yazıdan çok resim ya da grafik kullanın !. 2-Her görseli tek konu ile sınırlayın!. 3-Yazıların ve rakamların kolay görünmesini sağlayın!. 4-En fazla 3-4 renkten yararlanalım 5-En uzaktakinin rahat görebileceği kadar büyüklükte olmalıdır. büyüklükte olmalıdır. 6-Tablo yerine grafikleri tercih edin. 7-Gereğinden fazla görsel kullanmayın. 8-Basit ve kısa ifadeler seçin.Uzun cümleler yerine anahtar ifadeleri yazın. anahtar ifadeleri yazın.

11 GÖRSELLERİ HAZIRLAYIN EN İYİ MESLEK YOK ! MESLEĞİNDE EN İYİ OLMAK VAR!

12 HAYALİNİZ, HAYAT AMACINIZ, DEĞERLERİNİZ Kişi ve Kurumunuzla ilgili 3 Temel Çıkış Noktası  Gelecek hayaliniz  Hayat Amacınız  Değerleriniz

13 HAYALİNİZ, HAYAT AMACINIZ, DEĞERLERİNİZ Mekke’ye yola çıkan karıncaya, Mekke’ye yola çıkan karıncaya, “Sen oraya ne zaman “Sen oraya ne zaman varabilirsin ki?”diyenlere, varabilirsin ki?”diyenlere, -“Olsun, yolunda ölürüm ya !” -“Olsun, yolunda ölürüm ya !”der.

14 HEDEFİNİZ NEDİR?  Hedeflerini net ve detaylı yazmış öğrenciler iş hayatlarında çok başarılıydılar.  Ders çalışıp, hedef yazmayan öğrencilerin iş hayatında pek de başarılı olmadıkları görülmüştür.

15 HAYALİNİZ, HAYAT AMACINIZ, DEĞERLERİNİZ • Geleceğinizle ilgili karar almada zorluğu yaratan; • Sizin kendinizi yeterince tanımamanızdır.

16 ..selam ve saygılarımla,..Kenan M. ERYİĞİT..İstanbul Orman Bölge Md. Yrd.


"POWER-POİNT SUNU 1-Yazıdan çok resim ya da grafik kullanın !. 2-Her görseli tek konu ile sınırlayın!. 3-Yazıların ve rakamların kolay görünmesini sağlayın!." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları