Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sevgi’ler Gitti… müzik: Sergei Lemeshev / Pearlfishers/ Nadir's romance 1938.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sevgi’ler Gitti… müzik: Sergei Lemeshev / Pearlfishers/ Nadir's romance 1938."— Sunum transkripti:

1

2 Sevgi’ler Gitti… müzik: Sergei Lemeshev / Pearlfishers/ Nadir's romance 1938

3 ön bilgi: DÜNYA'NIN EN DEĞERLİ ÇİÇEĞİ Dünyanın en değerli çiçeği: Centaurea Tchihatcheffii’dir. Bu çiçek ne Hollanda’da, ne Kenya’da, ne Tayland’da, ne de Yeni Zelanda’da – bir tek Ankara’da, Gölbaşı yakınlarındaki Hacı Hasan’da, küçücük bir tarlada bulunur. Mayıs’ta açar, Haziran’da kaybolur. Bu paha biçilmez çiçeğimizin adı: Sevgi Çiçeği’dir. Yörede Yanar Döner, Gelin Düğmesi, Türbe, ya da Kırmızı Peygamber Çiçeği olarak da isimlendirilir. Bazı seneler daha az çıksalar bile, Sevgi Çiçekleri binlerce yıldır Hacı Hasan’daki tarlada Mayıs’ları süslemektedir. Onları yok edebilecek yegane afet: insan ve insanların sevgi adına sevgisizliğidir. Kızılderili Şef Seattle'ın dediği gibi: “insan yeryüzüne aittir; yeryüzü insana ait değildir” ve Düş Hekimi'nin inandığı gibi: “Sevgi’yi bekçi değil, önce sevgi - sonra da bilgi korur”.

4 Sevgi’ler artık burada oturmuyor kıpkırmızı eteklerini toplayıp, aramızdan ayrıldı gitti ve sen bunun da farkında değilsin az ötendeyken, kopup gelemeyeceklerken gelmeni nasıl beklediklerinin de farkında olmadığın gibi Sevgi’ler gitti sen bir mesaj daha gönderirken “ like” edip, “sevgiler” le son verirken başarıdan başarıya koşsan da “seni çok seviyorum” diyemezken yitirdiğinde fark ettiğin binlerce değer gibi Sevgi’ler de sessiz Sevgi’ler de sedasız gitti…

5

6

7 müzik: Sergei Lemeshev / Pearlfishers/ Nadir's romance 1938 http://www.ergir.com


"Sevgi’ler Gitti… müzik: Sergei Lemeshev / Pearlfishers/ Nadir's romance 1938." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları