Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

(sesli) Bugün öğlen tatilin var mı? Seni ödünç alabilir miyim?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "(sesli) Bugün öğlen tatilin var mı? Seni ödünç alabilir miyim?"— Sunum transkripti:

1

2 (sesli) Bugün öğlen tatilin var mı? Seni ödünç alabilir miyim?

3 Alıp seni, Ulus‘a götürebilir miyim? Eski bir sokaktan geçerken, en son annenin, en son babanın, o kadar sıkı - o kadar sıcak tuttuğu, elinden tutabilir miyim?

4 Çerkez Sokağı’nda, üstün başın aranmadan, % 70'e varan indirimlere kanmadan, kullanamayacağın kadar elektroniğe, giyemeyeceğin kadar markaya, gırtlağına kadar taksite boğulmadan – 1950'lerde, 1960'larda dolaştırabilir miyim? Suluhan'a vardığımızda, beş kuruş para ödemeden, uydulara gidip gelmeden, heyecanlı bir karşılaşmayı, canlı izletebilir miyim?

5 Sonra da bir gazete serip masamıza, Hal'den aldığımız peynir, zeytin, domatesle, çıtır çıtır bir öğlen yemeği yiyebilir miyim?

6 Vaktimiz kalmaz - belki gidemeyiz bu öğlen; ama M.Ö. 4000 senesinden beri sorulan, ‘Ne olacak bu Dünya'nın hali?’ne geri dönmeden: bir öğlen de Ankara Kalesi'nden ayaklarımı sallandırabilme, o öğlen de maskemi atabilme, tepemde bir uçurtma görebilme, elimden alınmış ‘ta kendim’le birlikte olabilme sözü alabilir miyim?

7 Bugün öğlen tatilim var mı? Kendimi geri alabilir miyim?.. düş hekimi yalçın ergir 2 mart 2011 - öğlene doğru ankara http://www.ergir.com

8 Bugün öğlen tatilim var mı? Kendimi geri alabilir miyim?.. düş hekimi yalçın ergir 2 mart 2011 - öğlene doğru ankara http://www.ergir.com çerkez sokak’tan sesler & c’est ma vie düş hekimi-1 kitabından: Suluhan http://www.ergir.com/suluhan.htm


"(sesli) Bugün öğlen tatilin var mı? Seni ödünç alabilir miyim?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları