Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Tamtam, belki de insanların kullandığı çalgıların en eskisidir. Afrika'nın Siyah halkı, hem dans ederken hem de şifreli vuruşlarla kabileden kabileye.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Tamtam, belki de insanların kullandığı çalgıların en eskisidir. Afrika'nın Siyah halkı, hem dans ederken hem de şifreli vuruşlarla kabileden kabileye."— Sunum transkripti:

1

2

3 Tamtam, belki de insanların kullandığı çalgıların en eskisidir. Afrika'nın Siyah halkı, hem dans ederken hem de şifreli vuruşlarla kabileden kabileye haber yollarken tamtamı kullanırdı.

4 insanlar birbirlerine mektup yollamaya başladı.Ama ilk önceleri bu mektupları nasıl karşıdakine göndereceklerini bilmiyorlardı.Sonradan güvercinleri eğittiler.Bir noktadan bırakılan güvercinler aldıkları eğitim sayesinde karşıdaki kişiye varıyordu ve mesajı iletiyordu..Buna karşlılık olarak mesajı alan kişi başka bir mesaj ile gönderen kişiye cevap veriyordu.Böylece iletişim gerçekleşmiş oluyordu.

5 En yüksek tepelerde ve dağlarda yakılır. bu sayede görüş daha basit hale getirilir ve daha kısa zamanda mesaj yerine ulaşır. duman işareti duman battaniyesi ile yapılıp, rüzgara bırakılır. bu oluşum karşıdakinin dikkatini çekene kadar sık sık ve uzun olarak yapılır. Çünkü onlar sık sık dikkat çekme yada haber iletmek için duman işareti veriyorlardı

6 İki uzun kollu bir makinedir telgraf. Makine üzerinde vuruşlar yapılıyor.Her harfin veya rakamın vuruşu farklı olduğu için karşı taraf vuruşları harflere döküp mesajı alıyor.Telefondan önce en çok bu makine kullanılıyordu.

7 Birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20 Hepinize dikkatle izlediğiniz ve dinlediğiniz için teşekkür ederim.Öğrendiklerimi zi unutmamak için tekrar etmeyi unutmayalım…..

21


"Tamtam, belki de insanların kullandığı çalgıların en eskisidir. Afrika'nın Siyah halkı, hem dans ederken hem de şifreli vuruşlarla kabileden kabileye." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları