Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dünyamızın katmanları Çevremize baktığımızda denizleri, dağları gök yüzünü görürüz bunlar dünyamızın katmanlarına örnektir arkadaşlar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dünyamızın katmanları Çevremize baktığımızda denizleri, dağları gök yüzünü görürüz bunlar dünyamızın katmanlarına örnektir arkadaşlar."— Sunum transkripti:

1

2 Dünyamızın katmanları Çevremize baktığımızda denizleri, dağları gök yüzünü görürüz bunlar dünyamızın katmanlarına örnektir arkadaşlar.

3 Dünyamızın gözlenebilir katmanları Su küre Hava küre Taş küre

4 Hava küre yani atmosfer dünyanın etrafını saran ve dünyala birlikte dönen gaz katmanıdır.Hava kürede canlıların yaşaması için gerekli olan oksijen ve azot gazı vardır. Hava küre

5 Su küre Dünya üzerinde denizler nehirler akarsular yer altı suları ve okyanuslar su küreyi oluşturur.yer kabuğunun çukur yerleri sularla doludur ve dünyanın 3/4’ü sularla kaplıdır.

6 Taş küre Canlıların yaşadığı Barındığı ve besin bulduğu çeşitli taşlardan ve topraktan oluşan katmana taş küre yani yer kabuğu denir.

7 Dünyamızın gözlenemeyen katmanları

8 Biraz resimlere bakalım mı?

9

10

11

12


"Dünyamızın katmanları Çevremize baktığımızda denizleri, dağları gök yüzünü görürüz bunlar dünyamızın katmanlarına örnektir arkadaşlar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları