Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI"— Sunum transkripti:

1 KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI

2 BİR DÜNYA BIRAKIN BİZ KİTAPLARA
Bir dünya bırakın biz kitaplara, Kimseye vermeyin bizi çocuklardan başka. Nasıl olur düşünün kitapsız bir dünya, Hiçbir kitap yaşamaz bu dünyada. Bilgiyle dost olun bu dünyada, Cahillikle savaşın bu hayatta. Kim bilir neler vardır kitapların dünyasında, Kimse bilmez bu güzelliği olmadıkça. Atmayın bizi kıyıya,köşeye, Yer verin bize de kalbinizin bir köşesinde. Ne olur anlasanız bizleri, Anlayacaksınız kitapların güzelliğini. Bu hayat okumak içindir, Hayat okuyana güzeldir. Mutlu yaşamak istiyorsanız eğer, Haydi arkadaşların okuyun sizlerde bir kitap

3 DÜNYAMIZ KÜTÜPHANE Kütüphane güneş gibi Yolumuzu aydınlatır.
Okuyana bilgi verir. Zekaları parlatır. Kitap alan okuyan Yücelir hiç durmadan. Yener bütün engelleri Kimselere sormadan. Okumanın dünyası Zenginleşen bir sonsuz. Mutluluk nedir bilmez Yaşarsa insan onsun.

4 KÜTÜHANECİLİK HAFTASI
Mart ayının son pazartesi günü kütüphaneler haftası olarak kutlanır. Eğitimin, bilimin, sanatın kısacası insanlığın temeli kitaba dayanır.Bu nedenle kitapsız bir dünya asla düşünülmemeli,düşünülemez. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur. Kuşkusuz çoğu kişinin kendi evinde kitaplığı vardır ama buradan sadece kendisi ve yakınları, tanıdıkları yararlanabilir. Oysa kütüphanelerden çok geniş kitlelerin yararlanma olanağı vardır. Üstelik böyle bir özel kitaplığa sahip olan kimsenin de kütüphanelere gereksinimi vardır. Çünkü özel bir kitaplık asla kütüphanelerin zenginliğine erişemez.

5 KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI İLE İLGİLİ YAZI
Günümüzde uygarlık çok gelişmiştir.Radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi iletişim ve bilgilenme araçları çok gelişmiştir. Ne kadar gelişse, yaygınlaşsa da bunların hiçbirisi kitabın yerini tutamaz. Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kitaba, kütüphaneye olan ilginin azalmaması, hatta artması bunun kanıtıdır.

6 KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI İLE İLGİLİ YAZI
Bu gerçeğin bilincindeki Türk Kütüphaneciler Derneği'nin girişimleriyle 1964'ten bu yana Mart ayının son pazartesi başlayan haftası "Kütüphaneler Haftası " olarak değerlendirilmektedir. Hafta boyunca okullarda, görsel ve yazılı basında kütüphanelerin önemi anlatılır. Bu konuya halkın dikkati çekilir. Kütüphaneler hakkında bilgi verilir.Haftanın amacı öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamaktır.

7

8 OKUMAYI SEVMEK CAN SIKICI SAATLERİ EN GÜEL SAATLERLE DEĞİŞMEKTİR.

9 EVREN OKUYAN İÇİN YARATILMIŞTIR, OKUMA ZEVKİNİ ÖĞRENEN MUTLUDUR.

10 MİLLETLERİ İLERLETEN VE YÜKSELTEN, ZENGİN KİTAPLARIDIR.

11

12

13 Aradığım her kitap, Kütüphanemde vardır
Aradığım her kitap, Kütüphanemde vardır. Okuma sevmeyenin, Ufku karanlık ve dardır. Kitaplar can dostumdur, Onu sevmek şahane. Vaktim yoktur diyerek, Okumamak bahane. Dünyalara değişmem, Bir küçük kitaplığı. Okumak doyuruyor, Ruhumdaki açlığı. Güzelim boş vakitler, Geçmesin kahvelerde. Kütüphaneler açık, Sizi bekler her yerde.

14


"KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları