Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EGZERSİZ YAPALIM EGZERSİZ HAREKETLERİ EGZERSİZ YAPALIM Kenan okuldan eve geldiğinde ablası koşu bandın›n üzerinde koşuyordu. Ablasını izlemeye başladı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EGZERSİZ YAPALIM EGZERSİZ HAREKETLERİ EGZERSİZ YAPALIM Kenan okuldan eve geldiğinde ablası koşu bandın›n üzerinde koşuyordu. Ablasını izlemeye başladı."— Sunum transkripti:

1

2 EGZERSİZ YAPALIM

3 EGZERSİZ HAREKETLERİ

4 EGZERSİZ YAPALIM Kenan okuldan eve geldiğinde ablası koşu bandın›n üzerinde koşuyordu. Ablasını izlemeye başladı. Ablası koşu bandını hızlandırarak daha hızlı koşmaya başladı

5 EGZERSİZ YAPALIM Bu sırada soluk alıp verme sesi duyuluyordu. Bir süre sonra ablası koşu bandının hızını azalttı ve bandın üzerinde yürümeye başllad.

6 EGZERSİZ YAPALIM Önce sık sık soluk alıp verirken daha sonra soluk alma h›z› yavaşladı. Kenan derste, soluk alırken dış ortamdan oksijen aldığımızı, soluk verirken de karbon dioksiti dış ortama verdiğimizi öğrenmişti.

7 EGZERSİZ YAPALIM Kalbin bir pompa gibi çalışıp dış ortamdan aldığımız oksijeni kanla tüm vücuda dağıttığını da biliyordu. Peki, ablası koşarken neden daha hızlı soluk alıp veriyordu?

8 EGZERSİZ YAPALIM

9 HAZIRLAYAN ADI: MUHAMMEDHAMZA SOYADI:YALÇIN SINIF:4/A NU:764 ÖGRETMEN:BAYRAM DERİN

10 KAYNAKÇA //www.google.com.tr/search?hl=tr&site=i mghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280& bih=923&q=egzersiz+yapalım&oq=egzers iz+yapalım&gs_l=img.3..0j0i24l j ac.1.29.img RH_ 3CgWXwy8 _ fen ve teknoloji kitabı sayfa 40

11 SAYIN DEĞERLİ ARKADAŞLARIM VE ÖĞRETMENİM BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER


"EGZERSİZ YAPALIM EGZERSİZ HAREKETLERİ EGZERSİZ YAPALIM Kenan okuldan eve geldiğinde ablası koşu bandın›n üzerinde koşuyordu. Ablasını izlemeye başladı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları