Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YURDUMUZUN TANINMI Ş MÜZ İ KÇ İ LER İ.  Aşık Veysel  Veysel Şatıroğlu, 1894’te Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya geldi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YURDUMUZUN TANINMI Ş MÜZ İ KÇ İ LER İ.  Aşık Veysel  Veysel Şatıroğlu, 1894’te Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya geldi."— Sunum transkripti:

1 YURDUMUZUN TANINMI Ş MÜZ İ KÇ İ LER İ

2  Aşık Veysel  Veysel Şatıroğlu, 1894’te Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya geldi.

3 Hadise Açıkgöz Hadise, 22 Ekim 1985 günü Belçika'da bir Türk ailenin kızı olarak dünyaya geldi. İlk, Belçika'daki Pop İdol, İdol 2003te fark edildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de hemen yeteneği görülerek albüm çıkarmak için kendisine teklif geldi. Daha sonra ilk singleı Sweat (tatlı) çıktı ve hit oldu; televizyona klibi çıktı. İkinci singleı Stir me up tüm Avrupa'da farkedildi, kıtanın en seksi yeni müzik sanatçısı yaptı.

4  Murat Boz  7 Mart 1980 Tarihinde Zonguldak'ta doğdu. Karadeniz Ereğli (Zonguldak)'de doğan Murat Boz 1996 senesinde İstanbul'a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey’de vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1998 senesinde Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği “Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması'nda birinci oldu.

5  5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da dünyaya gelen şarkıcı, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra'da yaşamaktaydı. Londra'da bir şirkette pazarlama müdürlüğü yaparak hayatını kazanıyordu. Rafet El Roman ile tanışmasından sonra artık hayatını müzik ile kazanıyor. Yusuf Güney

6 Adı : Cerensu Soyadı : Yücel Sınıfı : 5-B No : 211 Ders : MÜZİK Konu : Yurdumuzun tanınmış müzikçileri


"YURDUMUZUN TANINMI Ş MÜZ İ KÇ İ LER İ.  Aşık Veysel  Veysel Şatıroğlu, 1894’te Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya geldi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları