Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Nedir ? Adobe Connect (eski Presedia Yayıncılık Sistem, Macromedia Breeze, ve Adobe Acrobat Connect Pro) bilgi ve genel sunumlar, çevrimiçi eğitim materyalleri,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Nedir ? Adobe Connect (eski Presedia Yayıncılık Sistem, Macromedia Breeze, ve Adobe Acrobat Connect Pro) bilgi ve genel sunumlar, çevrimiçi eğitim materyalleri,"— Sunum transkripti:

1

2 Nedir ? Adobe Connect (eski Presedia Yayıncılık Sistem, Macromedia Breeze, ve Adobe Acrobat Connect Pro) bilgi ve genel sunumlar, çevrimiçi eğitim materyalleri, web konferansı, öğrenme modülleri ve kullanıcı masaüstü paylaşımı oluşturmak için kullanılan bir yazılımdır. 2 Bote Fırat Üniversitesi

3 3

4 4 Bu program sayesinde kullanıcılar, dünyanın herhangi bir yerinde diğer kullanıcılar ile sadece kişisel bilgisayarını kullanarak sesli veya görüntülü konuşabilir.

5 Bote Fırat Üniversitesi 5 Ses ve görüntü özellikleriyle gerçekleştirilecek olan görüşmeler “Toplantı odası “ olarak adlandırılan ekranda yapılmaktadır. Toplantı odası, herhangi bir toplantıyı yürütmek için kullanılan çevrim içi uygulamalardır.Toplantı odasında çeşitli görüntüleme panelleri ve bileşenleri vardır.

6 Bote Fırat Üniversitesi 6

7 7 Toplantı odası,birden çok kullanıcının veya toplantı katılımcısının bilgisayar ekranlarını ya da dosyalarını paylaşmasını,sohbet etmesini,canlı ses ve video yayınlamasını ve diğer etkileşimli çevrimiçi aktivitelere yer almasını sağlar.

8 Bote Fırat Üniversitesi 8

9 9 Toplantı odaları ihtiyaca göre düzenlene bilir. Katılımcılar toplantılara,toplantıyı düzenleyen yöneticiler tarafından,e-posta adreslerine gönderilen sabit, kişisel”url” lere tıklayarak katılırlar. Katılımcılar,URL’ye tıkladıklarında sanal bir toplantı odasına girerler.

10 Bote Fırat Üniversitesi 10

11 Bote Fırat Üniversitesi 11 Toplantı sahibi,programlanan toplantılar arasında toplantı odasını açık veya kapalı bırakabilir.Toplantı odası,toplantılar arasında açık bırakılırsa,katılımcılar içeriği görüntülemek için istedikleri zaman odaya girebilir.

12 ADOBE FLASH PLAYER Bote Fırat Üniversitesi 12 Katılımcıların bir toplantıda yer alabilmesi için kişisel bilgisayarlarındaki internet tarayıcılarında, Flash Player 8 veya yukarısının ve internet bağlantısının olması gerekir. Bir toplantıda katılımcıların yapabilecekleri sunumcuların verdikleri izinlerle sınırlıdır.

13 Avantajları; Bote Fırat Üniversitesi 13 Adobe Connect sağladığı konferans sistemi ile uzaktan eğitim yöntemlerinde farklı bir yenilik getirmiştir. Zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlayan Adobe Connect toplantı katılımcıları için mesafe problemlerini ortadan kaldırmıştır. Toplantı maliyetlerini en aza indirmiştir. Tarihi önceden belirlenmiş toplantılara doğa koşulları v.b nedenlerden dolayı ertelenmesini engellenmiştir.

14 Bote Fırat Üniversitesi 14 Adobe Connect SSL güvenlik sertifikasına sahip olup,kesinlikle dinlenmez.Toplantı salonlarında toplam 500 kullanıcıya kadar destek verilmektedir.Mili Eğitim Bakanlığı tarafından 400 megabitlik bir proje alt yapısı tahsis edilmiştir.

15 Bote Fırat Üniversitesi 15 Adobe Connect programı ile toplantılara katılmak için web kamera,kulaklık,mikrofon ve internet bağlantısı gerekmektedir.Bu donanımların ortalama düzeyde olması yeterlidir.

16 Toplantı odası; Bote Fırat Üniversitesi 16 Toplantı odasında 4 menü başlığı bulunur.Bunlar toplantı,düzenler,bölmeler ve ses menüleridir.Ayrıca menülerin yanında hoparlör,mikrofon,web kamera ve durumunu ayarla ikonları bulunmaktadır. Ekranın en sağında bulunan bölmeler sayesinde ekranın yerleşimini ayarlaya biliriz.

17 Bote Fırat Üniversitesi 17

18 Toplantı katılımcıları ve rolleri; Bote Fırat Üniversitesi 18 Toplantı odasında bulunan katılımcılar 3 başlıkta incelenir. Bunlar; 1. Toplantı sahipleri 2. Sunucu 3. Katılımcılar

19 Bote Fırat Üniversitesi 19 Toplantı sahibi bir toplantı kurabilir,misafirleri davet edebilir,içerikleri paylaşabilir ve toplantı odasını düzenleyebilir.Katılımcılara toplantı odası sahibi veya sunum yapan kişi rolü verebilir. Katılımcıya rol vermeden genişletilmiş izinlerde verebilir.

20 Bote Fırat Üniversitesi 20 Sunucu videolarını,resimlerini ve powerpoint sunularını paylaşabilir.Ayrıca ekranlarını da paylaşa bilir,sohbet edebilir,canlı ses ve video paylaşımı yapabilir.

21 Bote Fırat Üniversitesi 21 Katılımcılar sunum yapan kişinin paylaştığı içerikleri görüntüleyebilir,sunum yapan kişinin ses ve video yayını dinleyip, izleyebilir ve metin sohbetini kullanabilir.

22 Toplantıya katılma; Bote Fırat Üniversitesi 22 Katılımcılar toplantılara katılmak için toplantı düzenleyen kişi tarafından e-posta adreslerine gönderilen linke tıklayarak toplantılara katılabilirler. https://meet13122658.adobeconnect.com/_a111637 2864/bote

23 Bote Fırat Üniversitesi 23 Açılan pencereden misafir yada kullanıcı hesabınızı girerek toplantıya giriş sağlanır. Katılımcılar,toplantı sahibi tarafından verilen izinler kadar yetkilidirler. Katılımcılar toplantı odasına dahil olduktan sonar toplantıyı izleyip,dinleyebilirler.

24 Bote Fırat Üniversitesi 24

25 Bote Fırat Üniversitesi 25 Program,varsayılan olarak katılımcıların sadece toplantı menüsünü görüntüleme yetkisine sahiptir. Bu yetki sadece toplantı sahibi tarafından değiştirebilinir. Katılımcı kendisine verilen yetki ile beyaz tahta,belge ve ekran paylaşımı yapabilir.

26 Bote Fırat Üniversitesi 26

27 Dosya paylaşımı; Bote Fırat Üniversitesi 27 Katılıcılar kendilerine yetki verildiğinde paylaşım yapabilirler.Yetki verildikten sonra paylaş sekmesinden yararlanarak ihtiyaçlarına göre paylaşım yapabilir. Bu sekmeler; 1. Ekranımı paylaş 2. Belge paylaş 3. Beyaz tahtayı paylaş 4. En son paylaşılan

28 Bote Fırat Üniversitesi 28

29 Beyaz tahta paylaş; Bote Fırat Üniversitesi 29 Beyaz tahta paylaş seçeneğinde ise karşımıza üzerinde belirli işlem yapabileceğimiz beyaz tahta uygulaması gelmektedir. Buradaki üst panelde çeşitli araçlar bulunur.Seçim,kurşun kalem,metin,dikdörtgen,geri al ve yineleme araçları sayesinde tahtayı verimli kullanabiliriz.

30 Bote Fırat Üniversitesi 30

31 Bote Fırat Üniversitesi 31

32 Katılımcılar Menüsü; Bote Fırat Üniversitesi 32 Bu bölmede katılım kaç kişi olduğu,toplantı sahibinin kim olduğu gibi bilgile mevcuttur.Bu bölmeden katılımcı ad bilgisini değiştirebilir. Katılımıcı durumları arasında geçiş sağlar. 1. El kaldır 2. Katıl 3. Karşı çık 4. Çekil

33 Bote Fırat Üniversitesi 33 Katılımcı seçenekleri ile özel sohbet başlatılabilir Ve yardım seçeneğini kullanarak konu ilgili adob’un resmi web sayfasına bağlanabilinir. Toplantı sahipleri izin verdiği takdirde diğer katılımcılarla özel sohbet yapılabilinir.

34 Bote Fırat Üniversitesi 34

35 Bote Fırat Üniversitesi 35

36 Toplantı menüsü; Bote Fırat Üniversitesi 36 Toplantı menüsü yetkili,yetkisiz herkes tarafından görülen menüdür.Toplantı sahibi ses ve video yetkisi verdiği zaman verilen yetki ile ilgili özellik aktif olur. Bu menüde; 1. Terciler 2. Ses ayarı 3. Tam ekran 4. Adobe’den çık seçenkeleri bulunur.

37 Yetkili kişi Bote Fırat Üniversitesi 37

38 Bote Fırat Üniversitesi 38

39 Bote Fırat Üniversitesi 39 Kendisine yetki verilen katılımcıda tercihler seçeneği aktif olur. Ses ve video ayarları yapabilir.

40 Diğer özellikler; Bote Fırat Üniversitesi 40 Toplantı sahipleri katılımcılara çeşitli yetkiler verebilir. Sunucu veya toplantı sahipleri yapabilirler. Katılımcılar toplantı sahibi yetkisine sahip oldukları takdirde toplantı menüsünün içeriği genişler.Ve istediği ayarları değiştirebilir,davet gönderebilir.

41 Bote Fırat Üniversitesi 41

42 Toplantı odası düzen değiştirme; Bote Fırat Üniversitesi 42 Toplantı odasında yeni düzen oluşturabileceğimiz gibi var olan bir düzeni biçimlenme imkanı da vardır. Bunun için düzenler menüsünü kullana biliriz. Buradaki panelleri kullanarak istediğinizin düzeni oluştura bilirsiniz.

43 Bote Fırat Üniversitesi 43

44 Bote Fırat Üniversitesi 44

45 Bote Fırat Üniversitesi 45

46 Bote Fırat Üniversitesi 46

47 HAZIRLAYANLAR Bote Fırat Üniversitesi 47

48 Bote Fırat Üniversitesi 48 TEŞEKKÜR EDERİZ..


"Nedir ? Adobe Connect (eski Presedia Yayıncılık Sistem, Macromedia Breeze, ve Adobe Acrobat Connect Pro) bilgi ve genel sunumlar, çevrimiçi eğitim materyalleri," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları