Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

. Nanotıp, nano cihazlar ve nano yapılar kullanarak, insanın biyolojik sistemlerini moleküler boyutta izleme, tedavi etme, yeniden yapılandırma olarak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: ". Nanotıp, nano cihazlar ve nano yapılar kullanarak, insanın biyolojik sistemlerini moleküler boyutta izleme, tedavi etme, yeniden yapılandırma olarak."— Sunum transkripti:

1

2 Nanotıp, nano cihazlar ve nano yapılar kullanarak, insanın biyolojik sistemlerini moleküler boyutta izleme, tedavi etme, yeniden yapılandırma olarak açıklanır.

3  Nano teknoloji yaşayan sistemlere moleküler seviyelerde müdahale etme imkanı yaratabilir. Yaşayan organizmalar ile etkileşime geçebilecek boyutlarda araçlar üretilmesi ile bir çok yeni teşhis ve tedavi yöntemlerinin gelişmesi olasıdır.

4  Sadece hastalığın bulunduğu ve yayıldığı bölgeye saldırarak ilaç veren makineler, insan vücudu içinde hareket edilmesine imkan sağlayan teşhis araçları, nano-teknolojinin tıp ve sağlık sektörü üzerindeki potansiyel uygulamaları olarak gösterilebilir.

5  İlaç sektöründe,  Gen uygulamalarında,  Kardiyak tedavisinde,  Kanserlerin tedavisinde,  Diş bakımında,  Ortopedi uygulamalarında,  Moleküler tanılarda,

6  Üzerine nanopartiküller yüklenmiş ilaçlar doğrudan hastalıklı doku ve hücrelere etki edebilmektedir. Böylece biyolojik aktivite artırılmaktadır.

7  Hasarlı genlerin düzeltilmesi ve kalıtsal hastalıkların engellenmesinde ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir.

8  Vücuda gönderilen nano robotlar ve alınan nano partiküllü ilaçlar sayesinde kanserli hücreler diğer hücrelere zarar verilmeden yokedilmektedir.

9  Dişçilikte ağrısız, acısız diş müdahaleleri, dolgu çalışmaları,görünüm olarak kusursuz dişler mümkün olacaktır.

10  Kemik hücrelerinin etkileşiminde, aşılanmasında, kemiklerin düzeltilmesinde ve protezlerde kullanılan bir alandır.  Protezlerde mikro seviyede hareket sağlar.


". Nanotıp, nano cihazlar ve nano yapılar kullanarak, insanın biyolojik sistemlerini moleküler boyutta izleme, tedavi etme, yeniden yapılandırma olarak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları