Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİR MEZARLIĞA GİRİNCE BU DÜNYADAN KOPARSINIZ VE BEDENİNİZİ UHREVİ BİR AHENK SARAR SARMALAR……SAĞINIZDA,SOLUNUZDA TÜKENMİŞ HAYATLARI GÖRÜRSÜNÜZ. İÇİNİZİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİR MEZARLIĞA GİRİNCE BU DÜNYADAN KOPARSINIZ VE BEDENİNİZİ UHREVİ BİR AHENK SARAR SARMALAR……SAĞINIZDA,SOLUNUZDA TÜKENMİŞ HAYATLARI GÖRÜRSÜNÜZ. İÇİNİZİ."— Sunum transkripti:

1

2

3 BİR MEZARLIĞA GİRİNCE BU DÜNYADAN KOPARSINIZ VE BEDENİNİZİ UHREVİ BİR AHENK SARAR SARMALAR……SAĞINIZDA,SOLUNUZDA TÜKENMİŞ HAYATLARI GÖRÜRSÜNÜZ. İÇİNİZİ ACI, BURUKSU BİR SEVİNÇ KAPLAR ÇÜNKÜ SİZ HENÜZ HAYATTASINIZ VE ŞÜKREDERSİNİZ. EĞER NOVODEVİÇ MANASTIRININ MEZARLIĞINDA İSENİZ BU TARİFİ ZOR DUYGUYA, BİR DE SANATSAL MEZAR TAŞLARINDAN KAYNAKLANAN HAYRANLIK HİSSİNİ DE EKLEYİN. SONRA DA ‘’YURDUM İNSANININ ESTETİK DUYGUSU NEDEN BU DENLİ İLERİ DEĞİL?’’ SORUSUNUN YARATTIĞI KIZGINLIK VE BİRAZDA KISKANÇLIK DUYGUSUNUN HÜZNÜNÜ İÇİNİZDE HİSSEDERSİNİZ… İŞTE BURADAKİ RUH HALİNİZ… NOVODEVİÇ ZİYARETİNE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ. SESİ AÇINIZ

4 SES SANATÇISI LUDMİLA GURCHENKO’NUN MEZARI. ŞİMDİ ONUN ‘’MOLİTVA’’ (YAKARIŞ) İSİMLİ PARÇASINI FON MÜZİĞİ OLARAK DİNLİYORSUNUZ…

5 YÜKSEK ATLAMA OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

6 DIŞ İŞLERİ BAKANI ANDREİ GROMİKO

7 YAZAR ANTON ÇEHOV

8 SPARTAK MOSKOVA FUTBOL TAKIMININ TEKNİK DİREKTÖRÜ

9 UÇAK TASARIMCISI ANDREİ TUPOLEV

10 DİĞER UÇAK TASARIMCILARI….. SERGEİ İLYUŞİN MİKOYAN ARTEM İVANOVİÇ

11 GORBAÇOV’UN EŞİ RAİSA

12 ŞARKICI LUDMİLA ZEYKİNA TATAR BALERİN GALİNA ULANOVA

13 DEVLET BAŞKANI NİKİTA KRUŞÇEF

14

15 MEZAR TAŞLARI KİRİL ALFABESİ İLE YAZILDIĞINDAN BİZCE KİM OLDUĞU BİLİNEMEYEN DİĞER MEZARLAR…….

16

17

18

19 Moskova’nın bir başka güzelliği de Metro ağıdır. Tam 12 hat ile Moskova’nın altı oyulmuş. Dairesel bir hat ile diğer 12 hat kesilmiş ve her hat böylece birbirine bağlanmış. Asıl güzel olan ise metro istasyonlarının şıklığı….Her biri saray yavrusu niteliğinde. Kötü tarafı; istasyon isimleri,ikaz ve işaret levhaları kiril alfabesiyle yazılmış.Latin harflerine hiçbir yerde rastlanmıyor. Ama trenlerde,istasyon isimlerini anons eden ses ilginç. Eğer hareket yönünüz merkezden dışa doğru ise kadın sesi, dıştan içe doğru ise erkek sesi duyuluyor.(KADIN SESİ: Anne sabah babayı işe uğurluyor. ERKEK SESİ:Akşam baba eve kavuşmanın hayalini yaşıyor.) Aynı mantıkla,dairesel hatta saat dönüş istikametinde giden trenlerde erkek,aksi yönde giden trenlerde ise kadın sesi ile anons duyuluyor.

20 İSTASYON İSİMLERİ VE İŞARETLER KİRİL ALFABESİ İLE YAZILMIŞ. RUSÇANIN DIŞINDAKİ DİLLERE GEÇİT YOK….

21 METRO İSTASYONLARI TOPRAK ALTINDAKİ DÜNYANIN EN DERİN İSTASYONLARI ÜNVANINA SAHİP, II.DÜNYA HARBİNDE BU İSTASYONLAR,OKUL,HASTANE VE SIĞINAK OLARAK KULLANILMIŞ.

22 TASARIM,ESTETİK VE İŞÇİLİK SÜPER……..

23

24

25

26 RÖLYEF VE FRESKLER HARİKA……

27

28

29

30

31

32

33

34 BAZI İSTASYONLARDA İÇ GEÇİŞLER SARI PİRİNÇ HEYKELLERLE SÜSLENMİŞ

35

36 İŞE VEYA OKULA GİDENLERİN ÇOĞU BU HEYKELLERİN BELİRLİ YERLERİNİ HEM SABAH HEMDE AKŞAM DÖNÜŞTE SIVAZLIYARAK KENDİLERİNCE TOTEM OLUŞTURUYORLAR. DOKUNULAN YERLERDE PARLIYOR.

37 BU HEYKEL SIVAZLAMA İŞİNİ BAZILARI ABARTIP HER GÜN AYNI HEYKELİN AYNI NOKTASINA VEYA HEYKELİN BİRKAÇ NOKTASINA DOKUNMADAN GEÇMİYORLAR. HATTA KALABALIK SAATLERDE DOKUNMA KUYRUĞUNA GİRENLER BİLE OLUYOR…..

38 BAZILARI DA RANDEVULARINI BU HEYKELLERİN YANINDA BULUŞMAK ÜZERE VERİYOR……

39 VAGONLAR BİRAZ ESKİ AMA İSTASYONLAR TEK KELİME İLE SÜPER.

40


"BİR MEZARLIĞA GİRİNCE BU DÜNYADAN KOPARSINIZ VE BEDENİNİZİ UHREVİ BİR AHENK SARAR SARMALAR……SAĞINIZDA,SOLUNUZDA TÜKENMİŞ HAYATLARI GÖRÜRSÜNÜZ. İÇİNİZİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları