Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı"— Sunum transkripti:

1 KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı
2008 – 2011 VE EKİM 2012 FAALİYET KATALOĞU kilis.edu.tr

2 İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
TEŞKİLAT ŞEMASI VOLKAN SARITAŞ DAİRE BAŞKANI SATIN ALMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İDARİ HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE KONT. ŞB. MÜD. PLAN VE BÜTÇE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI RECEP KURTOĞLU ŞUBE MÜDÜR V. LOJMAN BİRİMİ CİHAT KAHRAMAN AHMET YILDIRIM SORUMLU MEMUR AHMET CAN SORUMLU MEMUR CANER AKBABA SORUMLU MEMUR BAP BİRİMİ BURAK İSKENDER CANER AKBABA ŞUBE MÜDÜR V. M.UĞUR KARATAŞ ŞUBE MÜDÜRÜ GÜVENLİK HİZMETİ BİRİMİ PARK VE BAHÇE BİRİMİ İHALE BİRİMİ AHMET CAN MURAT AKGÜL BESTAMİ KULAK SORUMLU PERSONEL KADİR ÇELİK ZİRAAT TEKNİKERİ DOĞ.TEMİN BİRİMİ GÜLTEKİN COŞKUN BURAK İSKENDER SEVCAN ATMACA GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TEMİZLİK GÖREVLİLERİ

3 DAİRE BAŞKANI ADI : VOLKAN SOYADI : SARITAŞ
TELEFON : E-MAİL :

4 ŞUBE MÜDÜRLERİ ADI : RECEP SOYADI : KURTOĞLU
GÖREVİ : SATINALMA ŞUBE MÜDÜRÜ TELEFON : – 1233 E-MAİL : ADI : M. UĞUR SOYADI : KARATAŞ GÖREVİ : İÇ HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRÜ TELEFON : – 1232 E-MAİL :

5 BAŞKANLIĞIMIZ PERSONELLERİ - 1
ADI : AHMET SOYADI : CAN MEZUNİYET : LİSANS GÖREVİ : BİLGİSAYAR İŞLT. TELEFON : ADI : GÜLTEKİN SOYADI : COŞKUN MEZUNİYET : LİSANS GÖREVİ : MEMUR TELEFON : ADI : MURAT SOYADI : AKGÜL MEZUNİYET : ÖNLİSANS GÖREVİ : BİLGİSAYAR İŞLT. TELEFON : ADI : CANER SOYADI : AKBABA MEZUNİYET : ÖNLİSANS GÖREVİ : BİLGİSAYAR İŞLT. TELEFON :

6 BAŞKANLIĞIMIZ PERSONELLERİ - 2
ADI : CİHAT SOYADI : KAHRAMAN MEZUNİYET : LİSANS GÖREVİ : MEMUR TELEFON : ADI : AHMET SOYADI : YILDIRIM MEZUNİYET : ÖNLİSANS GÖREVİ : MEMUR TELEFON : ADI : SEVCAN SOYADI : ATMACA MEZUNİYET : ÖNLİSANS GÖREVİ : BİLGİSAYAR İŞLT. TELEFON : ADI : BURAK SOYADI : İSKENDER MEZUNİYET : LİSANS GÖREVİ : MEMUR TELEFON :

7 BAŞKANLIĞIMIZ PERSONELLERİ - 3
ADI : KADİR SOYADI : ÇELİK MEZUNİYET : ÖNLİSANS GÖREVİ : ZİRAAT TEKNİKERİ TELEFON : ADI : BEDİR SOYADI : BARAN MEZUNİYET : LİSE GÖREVİ : MOBİLYA TEKNİSYENİ TELEFON :

8 T A N I T I M 124 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan Komptrolörlük ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlıklarının birleşmesi 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile gerçekleşerek İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı kurulmuştur. Bu karar 13 Ağustos 1984 tarih ve 84/8360 sayılı kanun kararı ile yürürlüğe girmiş ve 13 Ağustos 1984 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

9 MİSYONUMUZ Misyonumuz, “Üniversitemiz birimlerine ait hizmet, mal ve malzeme alımlarının en iyi şekilde yürütebilmesi için; mevcut ödenekler dahilinde, en kısa zamanda, kaliteli ve uygun fiyatla satın alınması, depolanması ve dağıtılmasıdır.” Başkanlığımızın misyon bildirimi tanımlanırken ne yaptığını, nasıl yaptığını ve kimler için yaptığını açık ve öz olarak ifade etmesine özen gösterilmiştir. Üniversitemizin; “Üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarındaki üretimini toplum yararına sunma görevini yerine getirmede Başkanlığımız yasal olarak üzerine düşen hizmeti en iyi şekilde vermeyi amaç edinmiş olup bu çerçevede misyonunu belirlemiştir.

10 VİZYONUMUZ Vizyonumuz “Teknolojik imkanlarla donanmış, çağdaş ve bilimsel tüm gelişmeleri çalışmalarına yansıtan, Üniversite içerisinde; işinde uzman ve yenilikçi elemanlarıyla temin ettiği kaynakları en iyi şekilde kullanarak vereceği hizmet ile örnek bir Başkanlık olma yolunda gayret göstermektedir.” Üniversitemizin vereceği eğitim-öğretim, üreteceği bilgi, teknoloji ve sanatla ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmasına katkıda bulunmasındaki vizyonunu yerine getirebilmesinde Başkanlığımız yasal olarak üzerine düşen görevi en iyi şekilde sağlamayı amaç edinmiş olup bu çerçevede vizyonunu belirlemiştir.

11 İLKELERİMİZ İlkeler bildirimi Başkanlığımızın temel değerlerinin bir ifadesi olarak yer almaktadır. Bunlar; İdari çalışmaların liyakat ve başarısına önem vermek, Evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı olmak, Etik anlayışa sahip olmak, Kaynakları etkin kullanmak, Özgürlük ile disiplini birlikte gözetmek, Kurumsal iletişime açık olmak, Teknolojik gelişmelere açık olmak, Gelişime açık bir çalışma politikası izlemek, Burada amaç; İlkelerin, kuruluşun misyon ve vizyonun gerisinde yatan değer ve inançların temelini oluşturduğunun bilincindeyiz. Ayrıca ilkelerimiz, Başkanlığımızın kararlarına ve stratejilerinin belirlenmesinde rehberlik etmektedir.

12 DEĞERLERİMİZ Çağdaşlık, Güvenilirlik, Şeffaflık,
Kurallar ve süreçlerle ilgili olarak kuşkuya yer bırakmayacak şeffaflıkta olmak. Toplumsal Yararlılık, İş birliği, dayanışma ve paylaşma, Çalışan memnuniyeti, Çalışan memnuniyetinin en önemli başarı göstergesi olduğuna inanmak. Katılımcılık, Ortak aklı oluşturmak için her düzeyde katılımcılığı teşvik ederek öneri ve görüşlere tam anlamıyla açık olmak. Hesap verilebilirlik,

13 BAŞKANLIĞIMIZIN GÖREVLERİ - 1
• Üniversitemiz Akademik ve İdari Birimlerin ihtiyacı olan makine-teçhizat, malzeme ve hizmetlerin; serbest ödenekler nispetinde satın alma işlerini yürütmek, • Başkanlığımızca Üniversite adına bütçeden satın alınan her türlü malzemenin teslim alınması, ilgili komisyonlara muayene ettirilmesi, depolanması ve dağıtımı ile buna bağlı olarak eskiyen, kırılan, kaybolan veya herhangi bir nedenle zarara uğrayan malzemelere ilişkin gerekli işlemlerin yapılması, • Bu malzemelerin hesaplarının tutulması ve bu konuda Sayıştay’a hesap verilmesi • Üniversitemiz kampuslerinin çevre düzenlemesini yapmak, • DMO ve diğer alımlarla ilgili gerekli avans, kredi ve mahsup işlemlerini yürütmek, • Üniversitemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün hazırlamış olduğu dergi, broşür, katalog v.b. yayımların basımı ile Genel Sekreterlik onayına bağlı olarak tüm Akademik ve İdari birimlerin basım ve yayım ihtiyaçlarının karşılanması,

14 BAŞKANLIĞIMIZIN GÖREVLERİ - 2
• Başkanlığımızca yürütülmekte olan 7126 – 5902 sayılı kanunlara istinaden kurulan Sivil Savunma Uzmanlığının işlevsellikleri kapsamında bulunan plan, güvenlik, yangın yönergesi, Sivil Savunma eğitimi v.b. İşlemleri yürütmek. • 2012 yılı içerisinde Başkanlığımıza bağlanan 2547 sayılı Yüksek Öğrenim Kanununun 4684 sayılı kanunla değişik 58. maddesine dayanılarak Bilimsel Araştırma ve Projeleri (BAP) kapsamında her türlü alımlar, ödemeler ve tüm sekreterya işlerini yürütmek. • 23 Eylül 1984 tarih ve sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 84/8345 karar sayılı “Kamu Konutları Yönetmeliği” kapsamında Üniversitemiz akademik ve idari personellerinin tüm konut ihtiyaçlarının karşılanması.

15 SATIN ALMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ
Müdürlüğümüzde; 1 Şube Müdürü ile 5 Memur görev yapmaktadır. • Mal ve Hizmet alımı ihalelerini yapmak ve üçüncü şahıslara ihale yoluyla yaptırılan güvenlik ve temizlik gibi işlerin hizmet bedellerinin ödemesi, • Her türlü demirbaş ve mefruşat alımı, • Büro, işyeri makine ve teçhizat (Bilgisayar dahil) alımları, • Her türlü bilgisayar yazılımı ve elektronik ortamda bilgiye ulaşım hizmeti alımı, • Eğitim birimlerinde kullanılmak üzere laboratuar malzemesi ile temrinlik malzeme alımları, • Hizmetin gerektirdiği kırtasiye ve temizlik malzemesi alımları, • Yakacak kalorifer yakıtı ( Kal-yak ) alımları, • Üniversitemizi ilgilendiren her türlü park - bahçe malzemesi alımları, • Her yıl personele verilecek Giyecek Yardımı alımlarını ve ödemesini yapmak.

16 İDARİ HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ
Birimimizde; 1 Şube Müdürü , 1 Şube Müdürü 2 Memur ve 1 Güvenlik personeli sorumlusu ile temizlik ve güvenlik personelleri görev yapmaktadır. • Üniversitemiz Merkez kampusu ve Karataş kampusunun genel güvenliğinin sağlanması, • Üniversitemizin çevre düzenlemesi ve temizliğinin koordinasyonunu sağlayarak ağaçlandırılması, çimlendirilmesi ile mevcut yeşil alanlarının bakım ve korunmasını sağlamak, • Akademik ve İdari birimlere alınan ayniyatların taşınmasında yerleştirilmesinde birimlere ek hizmet desteği sunmak,    • Rektörlük Makamınca Güvenlik ve Çevre temizliği ile ilgili verilecek diğer görevleri yerine getirmek.

17 TAŞINIR KAYIT VE KONTROL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ
• Harcama birimimizce edinilen taşınırların muayene ve kabulü yapılanları cins ve niteliklerine göre sayarak, tartarak, ölçerek teslim almak, tüketilmeyen ve kullanıma verilmeyen taşınırları ambarlarda muhafaza etmek. • Mevcut taşınırların giriş ve çıkışına ilişkin kayıtları tutmak, bunlara ilişkin belge ve cetvelleri düzenlemek. • Taşınırlardan ekonomik olmayan, kullanılmayan, hurda nitelikli olanları belirlemek, kayıtlardan düşürmek. • Her mali yılsonunda ambar sayımını ve stok kontrolünü yapmak, harcama yetkilisince belirlenen asgari stok seviyesinin altına düşen taşınırları harcama yetkilisine bildirmek. • Harcama Birimimiz taşınır kesin hesabının çıkartılarak, Muhasebe birimine onaylatılması, Strateji Geliştirme ve Sayıştay Başkanlıklarına hesap dönem cetvellerinin gönderilmesi. • Daire Başkanlığınca verilecek diğer görevleri yapmak Müdürlüğümüzde; 1 Sorumlu Memur görev yapmaktadır.

18 ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ
PLAN VE BÜTÇE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ • Başkanlığımızın bütçesini hazırlamak. • Başkanlığımızın ödenek durumlarını izlemek. Serbest bırakma, aktarma ve ek ödenek taleplerini Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına bildirmek. • Başkanlığımızın idari hesaplarını tutmak. • Başkanlığımızca yapılan her türlü satın alma işlemlerini taahhüt altına almak. Müdürlüğümüzde; 1 Sorumlu Memur görev yapmaktadır.

19 SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞININ GÖREVLERİ
Sivil Savunma Uzmanlığında 1 sorumlu memur çalışmakta ve 7126 – 5902 sayılı kanunlara istinaden aşağıdaki faaliyetler yapılmaktadır. • Sivil  Savunma  Planı, • Koruyucu Güvenlik, • Milli Alarm Faaliyetleri, • Detay Planlar iş ve işlemlerini yapmak, • Yangın  Yönerge  ve  Talimatlarını hazırlamak, • Sabotajlara karşı korunma planlarını hazırlamak, • Gerekli sivil savunma tesis, malzeme ve teçhizatının tedarik ve teminini, mevcutların bakım ve korunmalarını takip etmek, • Sivil savunma ekiplerinin kuruluş ve eğitimlerini yaptırmak, • Üniversite için koruyucu güvenlik talimatı hazırlatmak.

20 YILLARA GÖRE “03.2” HARCAMA KALEMİ

21 YILLARA GÖRE “03.2” HARCAMA KALEMİ GRAFİĞİ

22 YILLARA GÖRE “03.5” HARCAMA KALEMİ

23 YILLARA GÖRE “03.5” HARCAMA KALEMİ GRAFİĞİ

24 YILLARA GÖRE “03.7” HARCAMA KALEMİ

25 YILLARA GÖRE “03.7” HARCAMA KALEMİ GRAFİĞİ

26 YILLARA GÖRE “06.1 – 06.3” HARCAMA KALEMİ

27 YILLARA GÖRE “06.1 – 06.3” HARCAMA KALEMİ GRAFİĞİ

28 YILLARA GÖRE DEVLET MALZEME OFİSİ
ALIMLARI LİSTESİ

29 2012 – EKİM AYI DEVLET MALZEME OFİSİ
ALIMLARI LİSTESİ

30 SON ÜÇ YILIN BÜTÇE VE HARCAMALARININ
KARŞILAŞTIRILMASI

31 2008 YILI İHALE LİSTESİ

32 2009 YILI İHALE LİSTESİ

33 2010 YILI İHALE LİSTESİ

34 2011 YILI İHALE LİSTESİ

35 2012 YILI İHALE LİSTESİ

36 2010 YILI SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI
BÜTÇE VE HARCAMASI 03.2 / ,00 TL (ödenek toplamı) Diğer Özel Malzeme Alımları: 9.280,12 TL harcandı. ……………………………………………………………………… / 200,00 TL (ödenek toplamı) Yolluklar: Harcama yapılmadı. ……………………………………………………………………… / 4.100,00 TL (ödenek toplamı) Diğer Dayanıklı Mal ve Mlz. Alımları: 448,40 TL harcandı.

37 2011 YILI SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI
BÜTÇE VE HARCAMASI 03.2 / ,00 TL (ödenek toplamı) Giyecek Alımları : 8.424,00 TL Diğer Savunma Mal ve Malz. Alımları : 822,73 TL olmak üzere, Toplam : 9.246,73 TL harcandı. ……………………………………………………………………… / 1.000,00 TL (ödenek toplamı) Yolluklar: Harcama yapılmadı. ……………………………………………………………………… / 5.000,00 TL (ödenek toplamı) Avadanlık ve Yedek Parça Alımları: 4.114,02 TL harcandı.

38 2012-EKİM AYI SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI
BÜTÇESİ 03.2 / Tüketime Yönelik Mal ve Mlz. Alımları Ödenek toplamı: ,00 TL ……………………………………………………………………… / Yolluklar Ödenek toplamı: 1.000,00 TL ……………………………………………………………………… / Menkul Mal Alımları ve Yapımları Ödenek toplamı: 6.000,00 TL


"KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları