Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MEDİPOL’DE ARAŞTIRMA Prof. Dr. Gürkan Öztürk. I. Araştırma merkezi kuruluşu. II. Bilimsel faaliyet ve yayınların teşviki ve ödüllendirilmesi ile ilgili.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MEDİPOL’DE ARAŞTIRMA Prof. Dr. Gürkan Öztürk. I. Araştırma merkezi kuruluşu. II. Bilimsel faaliyet ve yayınların teşviki ve ödüllendirilmesi ile ilgili."— Sunum transkripti:

1 MEDİPOL’DE ARAŞTIRMA Prof. Dr. Gürkan Öztürk

2 I. Araştırma merkezi kuruluşu. II. Bilimsel faaliyet ve yayınların teşviki ve ödüllendirilmesi ile ilgili düzenleme. III. Proje Yönlendirme Birimi’nin teşekkülü IV. Araştırma etik kurullarının teşekkülü.

3 Bir proje olarak 2011 yılında DPT’ye sunulmuş, 2012 yılında 21 milyon TL ile desteklenme kararı çıkmıştır. Kalkınma Bakanlığı haline dönüşen DPT’den bu meblağın ilk yarısı transfer edilmiş ve satın alma işlemleri başlamıştır. Proje toplam 2 yıl içinde tamamlanacaktır. Medipol’ün projeye maddi katkısı Kavacık kampüs alanında laboratuvar inşaatını gerçekleştirmektir. Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi

4 Merkez halihazırda inşaatı sürmekte olan binalarda kurulmaya başlanacak, daha sonra ise güney parselindeki ana binada ayrılan kalıcı yerine taşınacaktır. Medipol Mega Hastanelerin’de araştırmacıların in vivo ve in vitro deneylerini destekleyecek temel bir laboratuvarın oluşturulması yerinde olacaktır. Tıbbi görüntüleme merkezi, nöroloji ve psikiyatri klinikleriyle koordineli olarak çalışacak, proje kapsamında öngörülen deneysel elektrofizyoloji laboratuvarının kuruluşu Mega’da gerçekleştirilecektir. Proje yürütücüsü Tıp Fakültesi fizyoloji anabilimdalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gürkan Öztürk’tür. Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi

5 Merkez Alt Birimleri Biyoinformatik Laboratuvarı Biyomekanik Laboratuvarı Deney Hayvanları Birimi Dental Araştırmalar Laboratuvarı Elektrofizyoloji Laboratuvarı Farmasötik Kimya ve Farmakognozi Laboratuvarı Genetik Laboratuvarı Hücre Kültürü Laboratuvarı İleri Mikroskopi Laboratuvarı Moleküler Biyoloji Laboratuvarı Proteomiks Laboratuvarı

6 BiLİMSEL FAALİYET VE YAYINLARIN TEŞVİKİ VE ÖDÜLLENDİRİLMESİ

7 Ödemelerin birinci isim yazara yapılmasına, yayına katkı derecesine göre paylaşımın birinci isim yazar tarafından belirlenmesine, çok merkezli çalışmalarda teşvik pirimi yazar sayısına bölünerek Üniversitemiz yazarlarına doğrudan ödeme yapılmasına, prim katsayısının 1000 (bin) TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

8 PROJE YÖNLENDİRME BİRİMİ Ulusal ve uluslararası proje alanları ve fırsatlar hakkında öğretim elemanlarının bilgilendirilmesi, teşviki ve projelerin hazırlanmasında danışmanlık yapılması amacıyla Rektörlük tarafından oluşturulmuş bir birimdir. Birim üyeleri: Prof. Dr. Gürkan Öztürk (Tıp Fakültesi), Yard. Doç. Dr. Berna Eren (Sağlık Bilimleri Fakültesi) Yard. Doç. Dr. Levent Korkut’tur (Hukuk Fakültesi). Yeni oluşturulan birimin çalışma esasları bir yönerge ile belirlenecek ve duyurulacaktır.

9 PROGRAM: 2 Ekim 2012  10.00-10.15 Kayıt ve kahve ikramı  10:15 Cancer stem cells: a new paradigm for cancer therapy Max Wicha, MD  11:00 Targeting self -renewal pathways in breast cancer stem cells Max Wicha, MD  11:45 Tartışma  12:00 Öğlen yemeği PROGRAM: 2 Ekim 2012  10.00-10.15 Kayıt ve kahve ikramı  10:15 Cancer stem cells: a new paradigm for cancer therapy Max Wicha, MD  11:00 Targeting self -renewal pathways in breast cancer stem cells Max Wicha, MD  11:45 Tartışma  12:00 Öğlen yemeği KONUŞMACI Prof. Dr. Max WICHA, Director, Comprehensive Cancer Center Distinguished Professor of Oncology University of Michigan Ann Arbor, Michigan USA Organizasyon: CTF Ulusal ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Tıbbi Genetik Derneği Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Genel Cerrahi Anabilim Dalı Organizasyon: CTF Ulusal ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Tıbbi Genetik Derneği Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Genel Cerrahi Anabilim Dalı KANSER ARAŞTIRMALARINDAN KLİNİK UYGULAMALARA: KANSER VE KÖK HÜCRE ÇALIŞMALARI KANSER ARAŞTIRMALARINDAN KLİNİK UYGULAMALARA: KANSER VE KÖK HÜCRE ÇALIŞMALARI YER: Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, MESEM Toplantı Salonu (3. kat Kan Merkezi girişi)


"MEDİPOL’DE ARAŞTIRMA Prof. Dr. Gürkan Öztürk. I. Araştırma merkezi kuruluşu. II. Bilimsel faaliyet ve yayınların teşviki ve ödüllendirilmesi ile ilgili." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları