Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki,onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız! Onda hiçbir çatlak da yok... (KAF 6) Göklerin ve yerin yaratılışında, gece.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki,onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız! Onda hiçbir çatlak da yok... (KAF 6) Göklerin ve yerin yaratılışında, gece."— Sunum transkripti:

1 Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki,onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız! Onda hiçbir çatlak da yok... (KAF 6) Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde Aklı selim sahipleri için gerçekten açık ibretler vardır. (AL-İ İMRAN 190)

2 Fakat insanların çoğu bilmezler. (el-MÜ’MİN 57) Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir

3 Güneşi ve ayı emrine boyun eğdiren Allah’tır. (Bunların)her biri muayyen bir vakte kadar akıp gitmektedir. O, Rabbimize kavuşacağınıza kesin olarak inanmanız için her işi düzenleyip ayetleri açıklamaktadır...(er_RAD 2) Görmekte olduğunuz gökleri direksiz olarak yükselten,sonra Arş a istiva eden,

4 O ki,birbiri ile ahenktar yedi göğü yaratmıştır.Rahman olan Allah’ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Sonra gözünü,tekrar tekrar çevir bak:göz (aradığı bozukluğu bulmaktan)aciz ve bitkin halde sana dönecektir... (MÜLK 4) Gözünü çevir de bir bak,bir bozukluk görebiliyormusun? (MÜLK3)

5 Gökte burçları var eden,onların içinde bir çerağ (güneş) ve nurlu bir ay barındıran Allah,yüceler yücesidir... (el-FURKAN 61) Biz gökleri ve yeri bunların arasında bulunanları, oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık. (ed_ DUHAN 39) Onları sadece gerçek bir sebeple yarattık. Fakat onların çoğu bilmiyorlar. (ed_ DUHAN 39

6 Onlar,gökte ve yerde önlerine ve arkalarına bakmıyorlar mı? Dilersek onları yere batırırız,ya da üzerlerine gökten parçalar düşürürüz. Şüphesiz bunda(Rabbine) yönelen her kul için bir ibret vardır... (SEBE 9)

7 An dolsun ki onlara: Gökleri ve yeri kim yarattı? diye sorsan,elbette Allah ‘tır derler. Yahut Allah bana bir rahmet dilerse,onlar O’nun bu rahmetini önleyebilir mi? De ki:Bana Allah yeter.Tevekkül edenler,ancak O na güvenip dayanırlar... (ez-ZÜMER 38) De ki: öyleyse bana söyler misiniz? Allah bana bir zarar vermek isterse:Allah ı bırakıp da taptıklarınız,O’nun verdiği zararı giderebilir mi?


"Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki,onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız! Onda hiçbir çatlak da yok... (KAF 6) Göklerin ve yerin yaratılışında, gece." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları