Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hiç üzerlerindeki göğe bakmazlar mı? Bakıp da Bizim onu nasıl sağlamca bina ettiğimizi ve süslediğimizi düşünmezler mi? Onda bir çatlaklık ve dengesizlik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hiç üzerlerindeki göğe bakmazlar mı? Bakıp da Bizim onu nasıl sağlamca bina ettiğimizi ve süslediğimizi düşünmezler mi? Onda bir çatlaklık ve dengesizlik."— Sunum transkripti:

1 Hiç üzerlerindeki göğe bakmazlar mı? Bakıp da Bizim onu nasıl sağlamca bina ettiğimizi ve süslediğimizi düşünmezler mi? Onda bir çatlaklık ve dengesizlik de yok... (KAF 6) Muhakkak göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde… düşünen insanlar için elbette birçok dersler vardır. (AL-İ İMRAN 190)

2 Mü’min; 57 Ama, insanların çoğu gerçeği bilmezler Gökleri ve yeri yaratmak, insanları yaratmaktan daha büyük bir iştir,

3 Güneşi ve ayı hizmet etmeleri için sizin emrinize verdi. Bunlardan her biri belirli bir vakte kadar dolaşmaktadır. Bütün işleri O yönetir. Âyetleri size açıklar ki Rabbinize kavuşacağınıza iman edesiniz. Ra’d; 2 Allah O’dur ki gökleri, sizin de görüp durduğunuz gibi, direksiz yükseltti. Sonra da Arşının üstünde kuruldu.

4 Yedi kat göğü birbiriyle tam uyum içinde yaratan O’dur. Rahman’ın yaratmasında hiçbir nizamsızlık göremezsin. Sonra tekrar tekrar gözünü çevir de bak, gözün bir kusur bulamadığından, eli boş ve bitkin geri döner. Mülk; 4 Gözünü çevir de bak: Her hangi bir kusur görebilir misin? Mülk; 3

5 Gökte burçlar yaratan, onların içinde bir kandil (güneş) ve nurlu bir ay yerleştiren Allah, yüceler yücesidir, hayır ve ihsanı sınırsızdır. Furkan; 61 Evet, onları hak ve hikmetle, ciddî maksat ve gayelerle yarattık, ama onların çoğu bunu anlamazlar. Duhan; 39 Biz gökleri, yeri ve ikisinin arasındaki varlıkları eğlenmek için yaratmadık! Duhan;38

6 Onlar gökte ve yerde önlerinde ne var, arkalarında ne var bakmadılar mı? Eğer dilersek onları yerin dibine geçiririz, yahut üzerlerine gökten parçalar düşürürüz. Elbette bunda Rabbine yönelen her kul için ibret vardır.

7 Eğer onlara: “gökleri ve yeri yaratan kimdir?” diye sorarsan “Allah yarattı” derler. Yahut bana rahmet ve nimet vermek isterse o rahmeti engelleyebilirler mi? Şu halde sen şöyle de: “Allah bana kâfidir. Güvenecek yer arayanlar da, yalnız O’na dayanıp güvensinler. Zümer; 38 De ki: “Peki öyleyse, şimdi baksanıza Allahtan başka ibadet ettiğiniz şu nesnelere: Şayet Allah bana bir musîbet verirse bunlar o musîbeti giderebilirler mi?


"Hiç üzerlerindeki göğe bakmazlar mı? Bakıp da Bizim onu nasıl sağlamca bina ettiğimizi ve süslediğimizi düşünmezler mi? Onda bir çatlaklık ve dengesizlik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları