Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BÜROLARDA VERİMLİLİK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BÜROLARDA VERİMLİLİK."— Sunum transkripti:

1 BÜROLARDA VERİMLİLİK

2 GİRİŞ VERİMLİLİK, SÜREÇ SONUCUNDA ORTAYA ÇIKACAKTIR. PROJENİN İÇERİĞİ VE UYGULAMA MALİYETİ NEDENİYLE YANLIZCA TEORİSİ AÇIKLANACAKTIR SAYGILARIMIZLA

3 PROJENİN KONUSU BÜROLARDA VERİMLİLİK VE VERİMLİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ

4 PROJENİN AMACI BÜROLARIN FİZİKİ YAPISININ YENİDEN DÜZENLENMESİ VE BÜRO MAKİNELERİNİN YENİ BİR SİSTEMLE DAHA VERİMLİ KULLANILMASI

5 PROJENİN AMACI PROJE İLE BÜRO ORTAMINI; ISI IŞIK ORTAM NEMİ SES
AÇISINDAN YENİDEN DÜZENLEME VE

6 PROJENİN AMACI BÜRO MAKİNELERİNDAN ÖZELLİKLE:
BİLGİSAYARLARIN YENİ BİR SİSTEMLE ÇALIŞTIRILMASI HEDEF ALINMAKTADIR.

7 PROJE DETAYI BÜROLARDA ÇALIŞMA VERİMİNİ VE İŞLETME VERİMLİLİĞİNİ ETKİLEYEN ETMENLER VARDIR. BUNLAR ORTAM IŞIĞI, ORTAM ISISI, NEM MİKTARI VE ORTAMDA KULLANILAN BÜRO MAKİNELERİ MALİYETİ VE SESİDİR.

8 ORTAM ISISI BİNALAR İNŞA EDİLİRKEN GÜNEŞ ENERJSİSİNİ DEPOLAYIP GÜN İÇİNDE KULLANIMA SUNAN GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ İLE DONATILACAK VE ORTAM ISISI GÜNEŞ ENERJİSİ İLE KARŞILANACAKTIR

9 ORTAM IŞIĞI ORTAM ŞARTLARININ ÇALIŞMA VERİMİ AÇISINDAN EN UYGUN SEVİYEYE GETİRİLMESİ ORTAM IŞIĞININ DOĞAL YOLLARLA KARŞILANMASINA BAĞLIDIR. BU AMAÇLA BİNALARDA GÜNEŞ VE GÜN IŞIĞINI YÜZDE YÜZ ORANINDA İÇERİ ALACAK ŞEKİLDE CAM, ÇATI VE AYNA YANSITMA SİSTEMLERİ KULLANILACAKTIR.

10 ORTAM NEMİ ORTAMLARI DÜZENLENİRKEN %50 ORANINDA BODUR
BİNALARIN ÇALIŞMA ORTAMLARI DÜZENLENİRKEN %50 ORANINDA BODUR AĞAÇLAR, BİTKİLER VB. YERLEŞTİRME VE YETİŞTİRMEYE MÜSAİT OLACAK ŞEKİLDE DİZAYNI SAĞLANACAKTIR. BÖYLELİKLE ORTAMIN DOĞAL NEM ORANI SIFIR MALİYETLE KARŞILANACAKTIR

11 BİLGİSAYARLARDA YENİ BİR ÇALIŞMA SİSTEMİ
BÜRO MAKİNELERİ ÇALIŞMA ANINDA HEM SES ÇIKARIRLAR HEMDE ENERJİ HARCARLAR. ÖZELLİKLE BİLGİSAYARLAR HER KULLANICI İÇİN AYRI AYRI KASALAR HALİNDE ÇALIŞIRLAR. BU DA DAHA FAZLA ENERJİ DAHA FAZLA SES VE DONANIM MALİYETİ DEMEKTİR.

12 BİLGİSAYARLARDA YENİ BİR ÇALIŞMA SİSTEMİ
BİLGİSAYARLARDA HER KULLANICI İÇİN BİR KASA YERİNE; KLAVYE FARE VE EKRAN KABLOLARINI MERKEZİ BİR BİLGİSAYAR KASASINA UZATARAK, TEK BİR BİLGİSAYAR(ANA BİLGİSAYAR) İLE ÇALIŞMA AMAÇLANMAKTADIR..

13 BİLGİSAYARLARDA YENİ BİR ÇALIŞMA SİSTEMİ
ANCAK; BU İŞ İÇİN KULLANILACAK ANA BİLGİSAYARDA ÇOKLU EKRAN, KLAVYE, FARE VB DONANIM BİRİMLERİNİ DESTEKLEYEN DONANIM VE İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞTİRİLECEKTİR.

14 BİLGİSAYARLARDA YENİ BİR ÇALIŞMA SİSTEMİ
BÖYLELİKLE HEM ENERJİDEN, HEM GÜRÜLTÜDEN, HEMDE KASA İÇİ DONANIM BİRİMLERİNDEN TASARRUF SAĞLANACAKTIR.

15 PROJEYİ HAZIRLAYAN ÖĞRENCİ VE DANIŞMAN
ÖĞRENCİLER ADI SOYADI MESLEK ALANI SINIFI GÜLAY SEVİNDİ BÜRO YÖN. VE SEKR. 10/D HACER YAVUZ BAHTLİ DADAEVA PROJE DANIŞMANI ABDULKADİR HALAÇLI BÜRO YÖNETİMİ VE SKRT.


"BÜROLARDA VERİMLİLİK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları