Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Unutma. UNUTMA. SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA....

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Unutma. UNUTMA. SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA...."— Sunum transkripti:

1 Unutma. UNUTMA. SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA....
Gülümsemeyi asla unutma. Gözlerinin içi gülsün gülerken, bakışların pırıl pırıl olsun ve her zaman nemli kalsın göz pınarların.

2 Unutma kendini sevilebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonra da kendini sevip kendine sarılmayı. Zamana güven ve onun senin en büyük dostlarından biri olduğuna. Acılarının ve felaketlerinin ancak onun koynunda uyuyabileceğini unutma.

3 Unutma. Açık tut gönlünü tüm güzelliklere.
Başına gelenlerin günün birinde kişisel tarihinin ayrıntılarından biri olmaya mahkum olacağını unutma. Her çiçek sevgilin olsun, her sevgilin ise bir çiçek. Açık tut gönlünü tüm güzelliklere. Yasalar, günahlar, yasaklar sen olduğun için vardır.

4 Gecenin içinde yolculuğa çıkmayı unutma.
Ve sen bir tane olduğun için bu koca dünyada, gir günaha çekinmeden, çiğne yasağı. Ay dedenin sihrini gönderdiği gecelerde uyuyarak çalma hayatından saatlerini. Gecenin içinde yolculuğa çıkmayı unutma. İçinde hiç ölmeyecek bir gençlik virüsü yarat ve kaç yaşında olursan ol, her zaman yirmi beş yaşında kalman gerektiğini unutma.

5 Korkma mahallenin delisi olmaktan.
Asla taviz verme seni sen yapan yanlarından. Onurlu bir yaşam sürebilmen için, şartlar ne olursa olsun direnmeyi sakın unutma. İçindeki seni katletmeye kalkma sakın. Kendine vuracağın her darbenin seni senden biraz daha uzaklaştıracağını unutma. Korkma mahallenin delisi olmaktan.

6 Hatanın affedilmeyecek olanından kaç, ama hata yapmayayım
Doğrucu davutlar ne kadar çoğalırsa mahallende, hayat mutlaka daha iyiye gidecektir, unutma. Hatanın affedilmeyecek olanından kaç, ama hata yapmayayım diye de yakıp geçme yıllarını.

7 insan yapabileceklerinin en iyisini yapamamış demektir hayatta.
Unutma ki, hiç hata yapmayan bir insan yapabileceklerinin en iyisini yapamamış demektir hayatta.

8 Korkma insanca korkularından.
Ve korkunun kendisinden çok, onun beklentisinin daha korkutucu olduğunu unutma. Bir anlamı olsun kendinle yaptığın kavgaların. Ve hep ileriye taşısın seni kavgada attığın her adım.

9 Küçücük mutlulukların görkemine inandır kendini ve gülümse.
Açık bırak pencereni ve sabah güneşinin rüzgarı önüne katarak perdelerle yapacağı raksa dönük olsun bakışların. Küçücük mutlulukların görkemine inandır kendini ve gülümse.

10 Umutların bitmesin asla ve umutların bittiği yerin, hayatın da bittiği yer olacağını asla unutma.

11 Ve şaire kulak ver: " Senden bir tane daha yok bu dünyada.”

12 GÜLÜMSEMEYİ VE YAŞAMAYI ASLA UNUTMA
ygurler yahoo.com /


"Unutma. UNUTMA. SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA...." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları