Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÜZEL BİR ŞEY YAP Yazar : Gürbüz Azak Slaytı kendi akışında ve sesli izleyiniz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÜZEL BİR ŞEY YAP Yazar : Gürbüz Azak Slaytı kendi akışında ve sesli izleyiniz."— Sunum transkripti:

1

2 GÜZEL BİR ŞEY YAP Yazar : Gürbüz Azak ygurler2002@yahoo.com Slaytı kendi akışında ve sesli izleyiniz.

3 Güzel bir şey yap kardeşim. Dünyaya kırk kere gelinmez. Madem yaşıyorsun, sıhhatli nefesler alıyorsun... sıhhatli nefesler alıyorsun... Bir şey yap. Bir şey yap... Güzel olsun. Çok mu zor?

4 O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör.Veya: Güzel bir şey yaz. Beceremez misin? Öyleyse, Güzel bir şeye başla.

5 Herkesin üstesinden geleceği bir şey mutlaka olmalı. O gayretten uzak duramayız. Vakit geçiyor. Vaktin geçişi ömrün beşinci vitese takılı olduğunu gösterir, unutma. Zafer Dergisi'nde beynimi sarsan bir cümle okudum. Üç gün mü, beş gün mü önceydi kestiremem. Ama okudum. Ama şaşırdım, cümleyi bir türlü unutamadım. Şöyle diyordu: "HER İNSAN ÖLECEK YAŞTADIR" Buyurun, biraz da sizler sarsılın.

6 Bu müthiş; dağ duruşlu, dev dürtüşlü cümlenin deyicisi Cüneyd Suavi... Ahh Cüneyd, şimdi yerlerdeyim. Yıkılmaz sandığım sabrımı, dirâyetimi, zihnimi yerlerde arıyorum. Döküldüm. Demek öyle ha? Her insan ölecek yaşta... Bir de kalkar savaşırız. Kavgalaşır, kuyular kazarız. Az sonra ölecek olan bizler... Ne kadar da cahiliz.

7 Bu cümleyi gördükten sonra içimde "Büyük Patlama"yı duydum. Edecek iki çift sözüm olmalıydı. İnsanlara, insanlığa bir şeyler demeliydim. Sonunda ard arda ve şimşek hızıyla bağırdım. Beynimden yüreğime doğru bir haykırıştı bu.

8 Yüreğimden dalga dalga cevaplar yetişti: Bir şey yap. Zor ise: Bir şey söyle. Beceremiyorsan: Bir şeyler gör. Bir şeyler yaz. O da mı güç? Bir şeylere başla. Ama hep güzel şeyler olsun.

9 Çünkü: "HER İNSAN ÖLECEK YAŞTA" Geç kalmayasın!

10 Koca Mimar Sinan... yapmış da gitmiş. Yunus Emrem... söylemiş de gitmiş. Şeyh Edebali... görmüş de gitmiş. Fuzulî, Nedim, Şeyh Galip... yazmış da gitmiş. Nene Hatun, Sütçü İmam, Antepli Şahin... başlamış da gitmiş.

11 Kimse k kk kimseden eksikli değil. Büyük değil, küçük değil, farklı hiç değil. Düşünebilen kişinin, üstesinden geleceği görevler mutlaka vardır.

12 Tekrarlıyorum: Güzel bir şey yap, Güzel bir şey söyle, Güzel bir şey gör, Güzel bir şey yaz, veya Güzel bir şeye başla.

13 Geç kalıyorsun... geç. Cüneyd durmadan sesleniyor baksanıza: "Her İnsan ölecek yaştadır!" Hazırlayan: ygurler2002@yahoo.com


"GÜZEL BİR ŞEY YAP Yazar : Gürbüz Azak Slaytı kendi akışında ve sesli izleyiniz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları