Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir ulus yarattın özgür Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın Bir cennet olacaktı Türkiye Mutluluk gülleri açacaktı yüzlerinde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir ulus yarattın özgür Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın Bir cennet olacaktı Türkiye Mutluluk gülleri açacaktı yüzlerinde."— Sunum transkripti:

1 Bir ulus yarattın özgür Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın Bir cennet olacaktı Türkiye Mutluluk gülleri açacaktı yüzlerinde Çalışkan insanların...

2 “Bütün umudum gençliktedir” “Atatürk sizsiniz! gelecek sizindir! ” Öylesine inandın Öylesine güvendin ki gençliğe En büyük eserini Cumhuriyeti verdin ellerimize Koruyamadık ! AFFETME BİZİ!

3 Oysa ne günlerden gelmiştik Emperyalizmi yere sermiştik Ulusçuluk demiştin kurtuluşumuz Nicedir durum değişti Şovenlik ayrımcılık dincilik türedi Yıkıyorlar ulusal devleti SORGULA BİZİ!

4 Dedin ki ulusuma en iyisi gerektir Cumhuriyet fazilettir Kimsesidir kimsesizlerin Yeni sultanlar yarattık senden sonra Kapılandık bir avuç çıkarcıya YARGILA BİZİ!

5 Laiklikti çağdaşlığın temeli Sen öldün mezarlardan çıktı hortlaklar Tekkeler türbeler tarikatlar Dinciler yalancılar talancılar iktidar Gör ne hallere düştük AZARLA BİZİ!

6 Yoksulluk içinde öderken eski borçları Ayrılmadı doğu batı Şimdi saldırıyorlar sosyal devlete Bir talan ve yağma havası üstümüzde Gitti gidecek Türkiye GÖR HALİMİZİ...

7 Bağımsızlık Geride kaldı dediler inandırıldık Ne de safmışız kolayca kandırıldık Uşak olduk emperyalizme Yasaklandı suçlandı vuruldu değerlerimiz Parçalandı yıkıldı yok oldu emeklerimiz TUT ELİMİZİ...

8 Emanetini geri al Kur Kemalist Cumhuriyeti yeniden İlkelerin tutsun ellerimizden Fikirlerin yerleşsin bir mıh gibi Bir daha çıkmasın belleğimizden Uyandır bizi Uyandır bizi!.. Uyandır bizi !UYANDIR BİZİ!..

9

10

11 tehlikeninfarkindamisiniz@hotmail.com


"Bir ulus yarattın özgür Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın Bir cennet olacaktı Türkiye Mutluluk gülleri açacaktı yüzlerinde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları