Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayatla yüzleşmeyi dene! Her başlangıç zordur! Her şeyi en fazla 2-3 kez dener, sonra ya sıkılır ya da pes ederiz. Çocukken de bu şekilde davransaydık,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayatla yüzleşmeyi dene! Her başlangıç zordur! Her şeyi en fazla 2-3 kez dener, sonra ya sıkılır ya da pes ederiz. Çocukken de bu şekilde davransaydık,"— Sunum transkripti:

1

2 Hayatla yüzleşmeyi dene!

3 Her başlangıç zordur! Her şeyi en fazla 2-3 kez dener, sonra ya sıkılır ya da pes ederiz. Çocukken de bu şekilde davransaydık, hepimiz hâlâ emeklemeye devam ederdik! Bir çocuğun yürümeden önce kaç kez düştüğünü bir kez düşün! Aynı sabırlılığı bugün hâlâ gösterebilseydik nelere ulaşacağımızı bir düşün!?

4 Yalnızken ve izleniyor olmadığın zamanlarda Sadece laf olsun diye, sadece yaşamdan zevk aldığını göstermek için inanılmaz saçma ve komik olan bir şey yapmaya ne sıklıkta hazırsın? Düşün! Sadece yaşıyor olmak bile çok güzel!

5 En son ne zaman tamamen gevşemiş olarak bir yere uzanıp‚ “Harika, yapacak hiçbir şey Yok” diye düşündün! Yaşam sessizlikte konuşur seninle! Bazen, ancak kafanı tamamen boşalttığında sana en iyi fikirleri yollar!

6 SEVGİ kainattaki en güçlü olgudur! Birine, yüreğinin en derininden ‚ “Seni Seviyorum” demek ne kadar zorluyor seni? Ne kadar sıklıkta, sıkıntısı olan birini kollarına alıyorsun?

7 Kendini bilmek : Kendisinde olanı bilmektir. Güçlü zayıf yanlarını bilen, onları kabullenendir ! Zayıf olan yanlarını gör ! Yardıma ihtiyaç duyduğunda bunu itiraf et !

8 Üzerinde bir kez düşün ! Bittiğini hissettiğin anlar Sadece potansiyelini düzgün kullanamadığında, içindeki bilgiye karşı durduğunda ortaya çıkar!

9 Yaşam her durumda bizimle konuşur! Binlerce ses, renk ve formda yazık ki biz onu dinlemiyoruz! Kendini bir kerecik de olsa doğanın içine at! Tüm alıcılarını aç ve dinle! Bak - Dinle - Kokla - Dokun ve Hayret et!

10 Bazen olaylar planladığın gibi yürümez. Düşebilirsin, Cesaretini yitirme! Yaşam, verilmiş olan olasılıkları incelemekten başka bir şey değildir!

11 Kendine zaman ayır; Dinlenmeye, konuşmaya, rüya görmeye ve sevmeye! Sevdiğin insanlarla birlikte olmaya. Unutma! Ruhumuz en çok kaçırılmış olanlardan dolayı acı çeker !

12 HADİ, HADİ BİRAZ GÜLÜMSE ! Düzenleyen : Ali Türer


"Hayatla yüzleşmeyi dene! Her başlangıç zordur! Her şeyi en fazla 2-3 kez dener, sonra ya sıkılır ya da pes ederiz. Çocukken de bu şekilde davransaydık," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları