Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAYLAZ TAY Bir gün Ömer’le, Şerife tarlada harman yapan işçilere yemek götüreceklermiş. Ömer Şerife’ye ‘bizim tayla gidelim.’ demiş. Fakat Şerife.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAYLAZ TAY Bir gün Ömer’le, Şerife tarlada harman yapan işçilere yemek götüreceklermiş. Ömer Şerife’ye ‘bizim tayla gidelim.’ demiş. Fakat Şerife."— Sunum transkripti:

1

2 HAYLAZ TAY

3

4

5 Bir gün Ömer’le, Şerife tarlada harman yapan işçilere yemek götüreceklermiş. Ömer Şerife’ye ‘bizim tayla gidelim.’ demiş. Fakat Şerife kabul etmemiş.’ Ben sizin o haylaz tayınıza binmem ’.demiş, ama Ömer onu ikna ederek yola koyulmuşlar.Yolda ilerlerken haylaz tay Şerife’nin ve Ömer’in şarkı söyleyerek, eğlenerek gittiğini ancak kendisinin yorulduğunu, artık sabredemeyeceğini anlamış ve homurdanmış. Ömer çayı görünce ‘yol yarılandı’, diye bağırmış. Haylaz tay bunu duyunca var gücüyle çaya koşmuş. Ömer ve Şerife sırılsıklam olmuşlar. ‘Yetişin deli tay bizi çaya düşürdü ’, diye bağırıyormuş. Sudan azık dolu heybelerini alarak çıkmışlar. Şerife çok kızmış.’ Babana anlat, ona gereken cezayı versin’. demiş. Ömer ‘Babam hayvanlara kötü davranmaz, bizimde böyle davranmamıza izin vermez’ demiş. Sonra harmana yollanmışlar. Haylaz tayda coşku içinde hoplaya zıplaya sebze bahçelerine dalarak özgürlüğün tadını çıkarmış.

6 ARKADAŞIM EŞEK

7  AD:İNCİ  SOYAD:ELEREN  SINIF:4/A  NO:670  KAYNAK:HAYLAZ TAY HİKAYE KİTABI  YAZAR: GÜLTEN DAYIOĞLU.

8 BENİ İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.


"HAYLAZ TAY Bir gün Ömer’le, Şerife tarlada harman yapan işçilere yemek götüreceklermiş. Ömer Şerife’ye ‘bizim tayla gidelim.’ demiş. Fakat Şerife." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları