Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BÜYÜK KÜÇÜK KAVRAMI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BÜYÜK KÜÇÜK KAVRAMI."— Sunum transkripti:

1 BÜYÜK KÜÇÜK KAVRAMI

2 BÜYÜK AĞAÇ KÜÇÜK AĞAÇ

3 BÜYÜK EV KÜÇÜK EV

4 BÜYÜK DONDURMA KÜÇÜK DONDURMA

5 BÜYÜK KALEM KÜÇÜK KALEM

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20 BÜYÜK KÜÇÜK KAVRAMI İLE İLGİLİ FIKRA

21 KÜÇÜK ÇİLEK

22 Birgün Küçük Çilek evde yalnız başına otururken, canı sıkılmış ve Market Mahallesi’ni gezmeye karar vermiş. Küçük Çilek daha önce Market Mahallesi’ne sadece anne ve babasıyla gittiği için yolunu şaşırmış. Evlerinin, Market Mahallesi’nin Meyve Sokağında olduğunu unutmuş ve marketin içinde kaybolmuş. İlk girdiği sokakta büyük bir patlıcana rastlamış: “Merhaba patlıcan evimin yolunu kaybettim. Bana yardım eder misin? diye sormuş. Küçük Çilek burası Sebze Sokağı. Burada yalnızca, limon, domates gibi sebzeler bulunur.” demiş ve Küçük Çilek’in isteği üzerine onu bir yan sokağa bırakmış.

23 Küçük Çilek bu sokakta büyük bir peynir dilimiyle karşılaşmış ve: “Merhaba peynir dilimi. Evimin yolunu kaybettim, bana yardım edebilir misin? Diye sormuş. Peynir dilimi; “Üzgünüm Küçük Çilek. Burası Süt ve Süt Ürünleri Sokağı. Burada yalnızca peynir, süt, yoğurt gibi yiyecekler bulunur.” demiş. Küçük Çilek’in anne ve babası eve döndüklerinde Küçük Çilek’i göremeyince merak etmişler ve aramaya çıkmışlar. Tam o sırada Küçük Çilek sokağın başında belirmiş. Anne- babasını görünce çok sevinmiş ve onlara doğru koşmuş. İzinsiz evden ayrıldığı için onlardan özür dilemiş. Anne-babası da onu affetmiş ve hep beraber evlerine dönmüşler. Küçük Çilek bir daha anne-babasına haber vermeden evden ayrılmamış.”

24 OYUN

25 BÜYÜK ORTA KÜÇÜK

26 Tırtılı Oluştur Kişi Sayısı: İki Kişi
Materyal: Büyük, orta ve küçük boylarda kesilmiş renkli daireler, kartondan yapılmış iki tırtıl başı, müzik  Oynanışı:Öğretmen büyük, orta ve küçük boy renkli daireleri halının üzerine dağıtır. Halının bir ucuna bir tırtıl diğer ucuna diğer tırtıl kafasını koyar. Yanına iki çocuk çağırır. Çocuklardan birinden küçük dairelerden bir tırtıl yapmasını diğerinden orta boy dairelerden bir tırtıl yapmasını ister, Müziği açar ve süre başlar. Tırtılını söylenen boy daireyle daha önce oluşturan çocuk oyunu kazanır.


"BÜYÜK KÜÇÜK KAVRAMI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları