Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. İyi İş Güvenliği Uygulamaları Araca Binerken Aracınıza atlayarak binmeyin, üç nokta kuralını unutmayın (iki el-bir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. İyi İş Güvenliği Uygulamaları Araca Binerken Aracınıza atlayarak binmeyin, üç nokta kuralını unutmayın (iki el-bir."— Sunum transkripti:

1 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. İyi İş Güvenliği Uygulamaları Araca Binerken Aracınıza atlayarak binmeyin, üç nokta kuralını unutmayın (iki el-bir ayak ya da iki ayak-bir el aracın üzerinde olmalıdır.)

2 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Araçtan İnerken Kontrol sizde Kontrolünüzü kaybedebilirsiniz. Araçtan geri geri inin ve üç nokta kuralını unutmayın.

3 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Yük Kasasına Binmek ve Kasadan İnmek Güvenliğiniz için üç nokta kuralını uygulayın.

4 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Asla kamyon ya da kasasından atlamayın.

5 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Kapakların Kilitlenmesi Aracı sürmeye başlamadan önce kapakların kilitli olduğundan emin olunmalıdır.

6 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Kapakları Açarken Kapakları açarken iki elinizi de kullanın. İlk anda zorlamadan kapakları yavaşça açmaya çalışın, bacaklarınızdan kuvvet alın. Kapakları tek elinizle açmaya çalışmayın.

7 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Kapakları Açarken Kapalı ya da açık haldeyken sıkışmış bir kapıyı hareket ettirmek için fazla zorlamayın.

8 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Ürünleri Araçtan Alırken Ürünü alırken en rahat olduğunuz pozisyonu alın. Plastik paletlerde şişeleri en üstten en alta doğru almaya başlayın.

9 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Ürünleri Araçtan Alırken Ürünü göğsün üzerinde çekmeye çalışırken… 1.Ürünü sıkıca tutun. 2.Yavaşça paletin içinden çekin. 3.El arabasına taşırken iki elinizi de kullanın.

10 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Ürünleri Araçtan Alırken Göğsün üzerinde ürünü araçtan dışarıya doğru çekmeye çalışırken: Tek elinizi kullanmayın.Aynı anda iki şişe çıkartmaya çalışmayın!

11 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Lastiğin üzerine gelen ürünleri çıkartmaya çalışırken; Düzgün bir şekilde bir zemine basıldığından emin olunmalıdır. Üç nokta kuralına uyulmalıdır (iki el-bir ayak ya da iki ayak-bir el temas halinde olmalıdır) Ürünleri Araçtan Alırken

12 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Ürünleri Araçtan Alırken Coolerı araçtan indirirken altından vücuda yakın bir şekilde tutulmalıdır.

13 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Rackları Araçtan Alırken Rackı boşaltın. Rackları içi doluyken hareket ettirmeye çalışmayın. Ön kenarını havaya kaldırın ve yavaşça kaydırın. Rackı yerleştirmek için iki elinizi de kullanın.

14 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Merdivenler Bir eliniz merdiven korkuluğunda olmalıdır. Bir kere de iki basamak çıkmayın. Bu hareket vücudunuz üzerindeki basıncı arttırır ve bu da yaralanma riskinizi yükseltir.

15 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. El Arabaları Üç ya da daha fazla sayıdaki şişeyi taşımak için el arabası kullanın. Şişeyi uzun süre taşıyacaksanız el arabası kullanın.

16 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. İki Tekerlekli El Arabaları Maximum Dört şişe El arabasını aşırı yüklemeyin.

17 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. İki Tekerlekli Arabaları Merdivende Kullanırken El arabasını kullanarak merdivende şişe taşırken en fazla 3 şişe taşıyın.

18 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Bunları biliyor muydunuz? Güvenli Ağır Kaldırma ve Taşıma  Sırt ağrısını engellemenin en iyi yolu :  Ağırlık kontrolü  Gerdirme hareketleri yapmak  Vücut sağlığına dikkat etmek

19 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Vücudunuz dik bir şekilde çalışın Güvenli bir taşıma aracı kullanın Yükü vücudunuza yakın tutun Ayak tabanlarınızın yere tam basmasını sağlayın Dizlerinizden eğilin, belinizden eğilmeyin Güvenli Ağır Kaldırma ve Taşıma

20 İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. Ergonomi Kuralları…Ağır Kaldırma  Taşıyabileceğinizden daha ağır ağırlık kaldırmaya çalışmayın. Gerekiyorsa yardım isteyin.  Dizlerinizi bükün.  Sırtınız dik kalsın.  Ağırlığı kucaklayın.  Bacaklarınızı çapraz yapmamaya çalışın.


"İş Güvenliği herkesin sorumluluğudur. İyi İş Güvenliği Uygulamaları Araca Binerken Aracınıza atlayarak binmeyin, üç nokta kuralını unutmayın (iki el-bir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları