Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KESTEL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ. Okulumuzun binası hayırseverler eliyle yeni inşa edilmiş olup, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KESTEL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ. Okulumuzun binası hayırseverler eliyle yeni inşa edilmiş olup, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmıştır."— Sunum transkripti:

1 KESTEL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

2 Okulumuzun binası hayırseverler eliyle yeni inşa edilmiş olup, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmıştır. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ise Kestel Hasan Aslanoba Anadolu Lisesi’nde geçici olarak eğitim-öğretim yapmıştır. Resmi açılışı ise 28.11.2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Okulumuz eğitim-öğretiminin 2.yılındadır.. Okulun Tarihçesi

3 Okulumuzun binası hayırseverler eliyle yeni inşa edilmiş olup, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmıştır. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ise Kestel Hasan Aslanoba Anadolu Lisesi’nde geçici olarak eğitim-öğretim yapmıştır. Resmi açılışı ise 28.11.2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Okulumuz eğitim-öğretiminin 2.yılındadır.. Okulun Tarihçesi

4 Okulumuz Zemin+3 katlı olup, doğalgazlı ısıtma sistemi mevcuttur. 24 dersliği olan okulumuzun. Uygulama Mescidi, Fen Laboratuvarı ve Kütüphanesi de bulunmaktadır. Okulumuzun Bina Durumu

5 Personel Durumu YÖNETİCİ SAYISI: Okulumuzda 1 Okul Müdürü, 1 Müdür Başyardımcısı, 4 Müdür Yardımcısı bulunmaktadır. ÖĞRETMEN SAYISI: Okulumuzda tüm branşlarda toplam 39 öğretmen mevcuttur.

6 Okul Müdürümüz Mehmet TURAN Okul Müdürü

7 Müdür Yardımcılarımız Oktay ÖZÇELİK Müdür Yardımcısı İdris EKMEKCİ Müdür Yardımcısı Vesim ALPARSLAN Müdür Yardımcısı Ergin Kaya KIRBIYIK Müdür Başyardımcısı Mevlüt AKÇAY Müdür Yardımcısı

8 Öğrenci Bilgileri Okulumuz 24 derslikli olup;  İmam Hatip Ortaokulu: 162 Erkek+161 Kız=323  Anadolu İmam Hatip Lisesi: 29 Erkek+39 Kız=68  İmam Hatip Lisesi (Düz Bölüm): 142 Erkek+192 Kız=334  Örgün eğitimde toplam: 725 Öğrencimiz vardır

9 Tüm Öğrencilerimizi, demokrasi kültürünü benimsemiş; kendini bilen ve kendine güvenen; üreten ve sorun çözen; sosyal ve psikolojik yönden sağlıklı; milli ve manevi değerlere bağlı, ahlaki olgunluğa sahip fertler yetiştiren ve topluma önderlik eden bir eğitim kurumu olmak. Üniversitelerin her alanını en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip öğrenciler yetiştirmek; İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla din görevlileri yetiştirmek. ÖZETLE: Türkiye’ye öncü, dünyaya örnek bir eğitim kurumu olmak. Vizyonumuz:

10 Misyonumuz: Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen kişilikli fertler yetiştirmek. ÖZETLE: İyi bir insan, örnek bir Müslüman, faydalı bir vatandaş, hayırlı bir evlat, sağlıklı ve mutlu bir fert yetiştirmek için varız.

11 İmam Hatip Liseleri Nedir?  4+4+4 eğitim sitemine göre 4 yıl İmam Hatip Ortaokulu +4 yıl İmam Hatip Lisesi olmak üzere akademik ve dini eğitim veren, öğrencileri hem mesleğe hem de yükseköğrenime hazırlayan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir ortaöğretim kurumudur.

12 İmam Hatip Liselerine Nasıl Kayıt Yapılır? Bu okulların Anadolu bölümlerine TEOG sınavı sonuçlarına göre, düz bölümlerine 8. Sınıfı bitirme puanına göre kayıt yapılmaktadır. Ayrıca ilköğretim 4. sınıftan bittikten sonra İmam Hatip Ortaokullarının 5. sınıfına da kayıt yapılabilmektedir.

13 İmam Hatip Liselerini Neden Tercih Etmeliyim?  Öncelikle Anadolu Lisesinde zorunlu ve seçmeli olarak okutulan kültür derslerinin tamamını okuma imkânı bulacak. Buna ilaveten %30-33 oranında meslek dersleriyle, öğrencilere dini bilgiler vererek geleceğe hazırlanması sağlanacaktır.  İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Arapçayı öğrenme imkânı bulacak,  Kuran-ı Kerim’i güzel okuma ve anlamayı öğrenecek,

14 İmam Hatip Liselerini Neden Tercih Etmeliyim?  Bilim insanlarının dil öğrenmenin ve ezber yapmanın beyindeki nöronlar, yani sinirler arası bağlantıyı arttırarak beyni geliştirdiği yönündeki tezini imam hatip lisesinde uygulama imkânı bulacak, yani İngilizcenin yanında öğrencilerimiz için yeni bir dil olan Arapçayı öğrenmek, Kuran ayetlerini ve hadislerini ezberlemek zihinsel kapasitelerini arttırmak için bir fırsat olacaktır.  İslam dinini doğru kaynaklardan, doğru yöntemlerle öğrenecek,

15 İmam Hatip Liselerini Neden Tercih Etmeliyim?  Bir yandan dini eğitim alırken öte yandan diğer meslek liselerindeki gibi işyeri stajı olmadığı için akademik eğitimden kopmadan üniversiteye hazırlanma imkânına sahip olacak,  Toplum karşısında kendini ifade etme yeteneğini geliştirecek,  Milli ve manevi değerlere bağlı, ailesini, milletini seven ve onlara hizmet etmeye namzet, inançlı, azimli ve gayretli, ahlaklı birer fert olarak yetişmek amacıyla önemli bir adım atmış olacaktır.

16 İmam Hatip Liselerinden Mezun Olanlar Hangi Haktan Yararlanırlar? 1- İmam Hatiplik, Kuran Kursu öğreticiliği hakları bulunmaktadır. 2- Sınavsız geçişle İlahiyat Ön lisans programına kayıt yapabilmektedirler. 3- YGS ve LYS sınavlarında gösterecekleri başarıya göre hiçbir kısıtlama olmaksızın tüm üniversite bölümlerine girebilmektedirler.

17 İmam Hatip Liselerinden Mezun Olanlar Hangi Haktan Yararlanırlar?  Öğrencilerimiz YGS ve LYS de herhangi bir katsayı problemi yaşamamakta, sınav sisteminde son yıllarda yapılan değişikliklerle kendi mesleki eğitim alanlarında yer alan bölümleri tercih etmeleri durumunda ek puan almakta, diğer bölümleri tercih etmeleri durumunda ise lise ortaöğretim başarı puanları Anadolu Liselerinde öğrenim gören öğrencilerle aynı katsayılarla hesaplanmaktadır. Yani İmam Hatip Lisesi’nde okumak bir dezavantaj değil, avantaj oluşturmaktadır.

18 İmam Hatip Liselerinden Mezun Olanlar Hangi Haktan Yararlanırlar? Öğrencilerimizin ek puanla yerleşebilecekleri alanlar şunlardır: İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İlahiyat Fakültesi, Yaygın Din Öğretimi ve Uygulamaları, İslami İlimler, İslam ve Din Bilimleri, Arap Dili ve Edebiyatı.

19 Okulumuz 28.11.2013 tarihinde Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ’ın katıldığı törenle resmi açılışını yaptı..

20 Açılış Törenimizden Kareler

21

22 Okulumuzun Akademik Başarıları  Okulumuz öğrencilerinin 2013-2014 eğitim öğretim yılında hazırladıkları TÜBİTAK projesi, 45. Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışmasında 1267 proje çalışması arasından en iyi 10 Psikoloji projesinden biri seçilerek, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenen sergiye davet edilmiştir.

23 TÜBİTAK Başarımız

24

25 Sınav Başarılarımız  Okulumuz henüz 2. yılında olmasına rağmen il ve ilçe genelinde yapılan sınavlarda da kayda değer başarılar elde etmektedir.  Özellikle Bursa'daki tüm İmam Hatip Ortaokullarının katıldığı deneme sınavında okulumuz 5. sınıflar düzeyinde Bursa 3. olmuştur.

26 Sınav Başarılarımız  Okulumuz 2 yıllık bir okul olmasına rağmen lise düzeyindeki sınavlarda ilçemizdeki Anadolu Liseleri ile yarışmaktadır. Özellikle bazı deneme sınavlarının sosyal bilim testlerinde okulumuzun başarı sıralaması ilçemizdeki tüm okulların başarı sıralamasının önündedir.

27 Bilgi Yarışması Başarımız  Liseler arası yapılan bilgi yarışmasında okulumuz Kestel İlçesindeki tüm liseler arasından 2. olmuştur. Ayrıca okulumuz Kutlu Doğum Haftası ile ilgili yapılan yarışmada da hem lise hem de ortaokul düzeyinde 1. olarak başarı tablomuza adını yazdırmıştır.

28 Kültürel ve Sportif Faaliyetlerimiz Okulumuz il ve ilçe bazında yapılan birçok sportif faaliyette başarı göstererek çeşitli dereceler elde etmiştir. Ayrıca okulumuzda öğrencilerin kültürel amaçlı faaliyet çalışmalarına önem verilerek, bu yöndeki çabaları desteklenmektedir. Çalışmalarımızdan bazı örnekler ise şöyledir;

29 12 Mart İstiklal Marşının Kabul Yıl Dönümü için Yaptığımız Etkinlikten Kareler

30

31

32 Öğrencilerimizin Bursa’daki Tarihi Mekanlara Yaptıkları Ziyaret

33

34

35 Kitap Fuarı Gezimizden Kareler

36

37 Sportif Alanda Başarılarımız  Masa Tenisi Ortaokullar İlçe Birinciliği

38 Sportif Alanda Başarılarımız

39  Masa Tenisi Liseler İlçe Birinciliği

40 Sportif Alanda Başarılarımız  Masa Tenisi Liseler İlçe Birinciliği

41 Sportif Alanda Başarılarımız

42 Aile Eğitimi Çalışmalarımız

43

44

45 Okul Kütüphanemiz

46

47

48 Fen Laboratuvarı

49

50

51 Uygulama Mescidimiz

52

53

54 Öğretmenler Odası

55

56

57 Okul Kantinimiz

58

59

60 Okul Yemekhanemiz

61

62 Okulumuzdan Kareler

63

64

65

66

67

68

69 Okulumuzun Çevre Düzenlemesinin Bitmiş Hali

70 Okulumuz İletişim Bilgileri KESTEL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ  Adres: Yeni Mahalle Uludağ Caddesi, Kartal Sokak, No:1 Kestel /BURSA Telefon: 0224 373 00 76


"KESTEL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ. Okulumuzun binası hayırseverler eliyle yeni inşa edilmiş olup, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmıştır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları