Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MARKA YÖNETİMİ HAFTA IV. Türkiye’nin Marka Değerleri 1972 tarihli Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme çerçevesinde evrensel değerlere.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MARKA YÖNETİMİ HAFTA IV. Türkiye’nin Marka Değerleri 1972 tarihli Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme çerçevesinde evrensel değerlere."— Sunum transkripti:

1 MARKA YÖNETİMİ HAFTA IV

2 Türkiye’nin Marka Değerleri 1972 tarihli Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme çerçevesinde evrensel değerlere sahip 851 kültürel ve doğal miras unsuru UNESCO tarafından tescillenmiştir. Bu değerlerden 9 tanesi Türkiye’de yer almaktadır.

3 Göreme Milli Parkı ve Kapadokya

4 Diviriği Ulu Camii Ve Darüşşifası

5 İstanbul’un Tarihi Alanları

6 Hattuşa-Boğazköy

7 Nemrut Dağı

8 Pamukkale

9 Xanthos-Letoon

10 Safranbolu Evleri

11 Troya Arkeolojik Kenti

12 Kentsel Markalaşma Stratejisi Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri ▫Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’da şehir turizmini geliştirmeye yönelik plan ve projeleri yaşama geçirme. ▫Adıyaman, Amasya, Bursa, Edirne, Gaziantep, Hatay, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Kars, Mardin, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon’un marka kültür kenti olması. ▫Yöresel etkinliklerin uluslar arası standartlara uygun geliştirilmesi.

13 Kentsel Markalaşma Stratejisi Mimari düzenlemeler ▫Uluslar arası standartlarda şehir müzeleri kurulması. ▫Tarihi yapıların ve ören yerlerinin restorasyonu. ▫Tarihi çekim noktalarında turistik tesislerin yapılması. ▫Otantik alışveriş merkezlerinin iyileştirilmesi.

14 Kentsel Markalaşma Stratejisi Ulaşım Sistemi ▫Havaalanı otelleri. ▫Havaalanı-kent merkezli toplu taşıma sistemleri. ▫İskele ve limanlarda iyileştirme. ▫Deniz turizmi olanaklarının geliştirilmesi. Kültürel Akslar ▫Kongre turizmi ▫Fuar ve kongre merkezlerinin inşası ▫Sanat köyleri

15 Kentsel Markalaşma Stratejisi Fiziksel Sosyal Düzenlemeler ▫Kent merkezinde turizm danışma büroları kurulması. ▫Alt yapı ve üst yapı eksikliklerinin tamamlanması. ▫Yön ve bilgilendirme levhalarının konulması. ▫Özel kent haritaları basılması.

16 Türkiye’de Marka Çalışması Yürüten Şehirler Samsun Gaziantep Ordu


"MARKA YÖNETİMİ HAFTA IV. Türkiye’nin Marka Değerleri 1972 tarihli Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme çerçevesinde evrensel değerlere." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları