Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI (22-27 KASIM) DİŞLERİMİZİ KORUYALIMM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI (22-27 KASIM) DİŞLERİMİZİ KORUYALIMM."— Sunum transkripti:

1

2 AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI (22-27 KASIM) DİŞLERİMİZİ KORUYALIMM

3 DİŞLERİMİZİ KORUYALIM Diş sağlığı çok önemlidir çocuklar.Diş sağlığı çok önemlidir çocuklar. Onlara çok iyi bakmalıyızOnlara çok iyi bakmalıyız

4 Çocuklar bu bizim ağız yapımız dişlerimize bir bakalım çürükleri görüyor musunuz ?

5 Acaba neden çürür dişlerimiz?

6 Evet evet duydumm birisi seslendi bana Gelin sıralama yapalım çocuklar En başta şeker bizim dişimizin düşmanı Çok şeker yememeliyiz Şeker yedikten hemen sonra dişlerimizi fırçalamalıyı unutmamalıyız.

7 Cips, kola fazla tüketmemeliyiz. Dişlerimiz bunları pek sevmiyor Onlara iyi bakmak istiyorsak Günde en az 2 kere dişlerimizi fırçalamalıyız. Peki ne zaman ? Tabi ki sabah ve gece yatmadan önce fırçalamalıyız.

8 Fırçalarımız yumuşak olmalı ki dişlerimiz acımasın. Diş fırçalarımız tam bize göre küçük olmalı sevgili çocuklar Diş fırçalarımızın yanında bir de ne olmalı?

9 Dişlerimizin düşmanları

10 Dişlerimizin dostları da var

11 Dişlerimizi günlük süt içerek ve ya yoğurt yiyerek güçlendirebiliriz. Düşmanlardan dişlerimizi koruyalım Çocuklar 6 ay da bir diş fırçalarımızı değiştirelim Mutlaka diş doktorlarına gitmeliyiz

12 Dişlerimizi nasıl fırçalamamız gerektiğini Söyleyelim Öncelikle diş fırçamıza fındık büyüklüğü kadar macunu sürüyoruz. Daha sonra biraz ıslatıp Dişlerimizi aşağı yukarı Nazikçe fırçalıyoruz Arka dişlerimizin üstlerini altlarını da unutmuyoruz.

13 Dişlerimizi fırçaladıktan sonra aynaya bakıp sırıtıyoruz

14 İzlediğiniz için teşekkürler..


"AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI (22-27 KASIM) DİŞLERİMİZİ KORUYALIMM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları