Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayvanlar hakkındaki bilgiler.Hayvanlar hakkındaki bilgiler Resim Evcil hayvanlar Resim Vahşi hayvanlar resim.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayvanlar hakkındaki bilgiler.Hayvanlar hakkındaki bilgiler Resim Evcil hayvanlar Resim Vahşi hayvanlar resim."— Sunum transkripti:

1

2 Hayvanlar hakkındaki bilgiler.Hayvanlar hakkındaki bilgiler Resim Evcil hayvanlar Resim Vahşi hayvanlar resim

3 Hayvanlar genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar.

4

5 Doğada besinini ve barınağını kendisi bularak, düşmanlarına karşı kendini savunarak yaşamını ve soyunu sürdüren yabanıl hayvanların bir bölümü insan eliyle evcilleştirilmiştir, yabani hayvanların evcilleştirmeye başlandığı tarihöncesi devirlere dayanır. Bu hayvanların, doğal çevrelerinde özgür ve yabanıl yaşarken tutsak edilerek insan eliyle bakılıp beslenmeye ve insanla birlikte yaşamaya alıştırılması evcilleştirmenin yalnızca ilk aşamasıdır.

6

7 Yırtıcı hayvanlar Etle beslenen, avlarını dişleriyle, tırnaklarıyla parçalayan, çoğunluğu memeli olan hayvanların genel adı. Bunlara yeryüzünün hemen hemen her tarafında rastlanabilir. Vücut yapıları, yaşama şartlarına uygun yaratılıştadır. Avlarının yerini bulmak için keskin duyularla ve yakalamak için güçlü kaslarla donanmışlardır. Avlarından daha zeki ve daha güçlüdürler. Dişleri et yiyecek yapıdadır. Köpek dişleri, avlarını yakalayıp parçalamak için büyük ve uzundur

8

9


"Hayvanlar hakkındaki bilgiler.Hayvanlar hakkındaki bilgiler Resim Evcil hayvanlar Resim Vahşi hayvanlar resim." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları