Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ELEKTRONİK ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM. Elektronik atık nedir? E-Atık (elektronik atık), elektronik aletlerin kullanıcısı tarafından kullanım süresini tamamlamasıyla.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ELEKTRONİK ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM. Elektronik atık nedir? E-Atık (elektronik atık), elektronik aletlerin kullanıcısı tarafından kullanım süresini tamamlamasıyla."— Sunum transkripti:

1 ELEKTRONİK ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM

2 Elektronik atık nedir? E-Atık (elektronik atık), elektronik aletlerin kullanıcısı tarafından kullanım süresini tamamlamasıyla ortaya çıkan atıktır.

3 Elektrikli Elektronik Ekipman Kategorileri – Büyük Ev Aletleri – Küçük Ev Aletleri; – IT ve İletişim Cihazları; – Tüketici Eğlence Ekipmanları (Örn, Televizyonlar, VCD ve DVD Oynatıcılar, vb) – Aydınlatma Ürünleri Ve Cihazları; – Elektronik Oyuncaklar; – Eğlence ve Spor Aletleri; – Tıbbi Cihazlar; – İzleme ve Kontrol Cihazları; – Jetonla Çalışan Otomatik Makineler, vb

4 E-Atık Başlıca Nelerden Oluşur?

5 Çöp zannederek attığımız; • Buzdolabı gövdesinden ütü • Alüminyum içecek kutularından uçak gövdesi uçak gövdesi • Monitör plastiğinden bank Yapılabileceğini biliyor muydunuz..?

6 Geri dönüşmüş malzemeden yapılmış eşyalar

7 Çevremizi korumak için uymamız gereken 3R Kuralı! Reduce (azaltım) Reuse (tekrar kullanım) Recycle (geri dönüşüm)

8 Elektronik Atıkların İçerisindeki Ağır Metaller

9


"ELEKTRONİK ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM. Elektronik atık nedir? E-Atık (elektronik atık), elektronik aletlerin kullanıcısı tarafından kullanım süresini tamamlamasıyla." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları