Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Korkma, sönmez bu ş afaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Korkma, sönmez bu ş afaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim."— Sunum transkripti:

1

2 Korkma, sönmez bu ş afaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak.

3 Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilâl! Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu ş iddet, bu celâl? Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helâl... Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl!

4 Ben ezelden beridir hür ya ş adım, hür ya ş arım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmı ş ? Ş a ş arım! Kükremi ş sel gibiyim, bendimi çi ğ ner, a ş arım. Y ı r t a r ı m d a ğ l a r ı, e n g i n l e r e s ı ğ m a m, t a ş a r ı m.

5 Garbın afakını sarmı ş sa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu gö ğ süm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı bo ğ ar, “Medeniyet!” dedi ğ in tek di ş i kalmı ş canavar?

6 Arkada ş ! Yurduma alçakları u ğ ratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın. Do ğ acaktır sana va’detti ğ i günler Hakk’ın... Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

7 Bastı ğ ın yerleri “toprak!” diyerek geçme, tanı: Dü ş ün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen ş ehit o ğ lusun, incitme, yazıktır, atanı: Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

8 Kim bu cennet vatanın u ğ runa olmaz ki feda? Ş üheda fı ş kıracak topra ğ ı sıksan, ş üheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

9 Ruhumun senden, İ lâhî, ş udur ancak emeli: De ğ mesin mabedimin gö ğ süne namahrem eli. Bu ezanlar ki ş ahadetleri dinin temeli- Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

10 O zaman vecd ile bin secde eder-varsa-ta ş ım, Her cerihamdan, ilâhî, bo ş anıp kanlı ya ş ım, Fı ş kırır ruh-i mücerret gibi yerden na ş ım; O zaman yükselerek ar ş a de ğ er belki ba ş ım.

11 Dalgalan sen de ş afaklar gibi ey ş anlı hilâl! Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl. Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl: Hakkıdır, hür ya ş amı ş, bayra ğ ımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl.

12 NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE Salih Yılmaz


"Korkma, sönmez bu ş afaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları