Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2010-2014 FAALİYETLERİ. 2010-2011 yılında Erasmus Programı’na üye olarak başlangıç hibesi olan 40.000 Euro alarak faaliyetlerimize.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2010-2014 FAALİYETLERİ. 2010-2011 yılında Erasmus Programı’na üye olarak başlangıç hibesi olan 40.000 Euro alarak faaliyetlerimize."— Sunum transkripti:

1 ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ FAALİYETLERİ

2 yılında Erasmus Programı’na üye olarak başlangıç hibesi olan Euro alarak faaliyetlerimize başladık. İlk olarak, Dış İlişkiler Ofisi kurulmuş, Avrupa üniversiteleri ile yazışmalar yapılarak ikili anlaşmalar yapılmıştır. Daha sonra Bölüm Koordinatörleri atanmış, Erasmus Programı’nın Üniversite içinde uygulanabilmesi için idari düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Son olarak İngilizce Seviye Tespit Sınavı yapılarak öğrencilerin seçimi yapılmış ve Personelin başvuruları alınmıştır.

3 yılında Erasmus öğrenci, öğretim görevlisi ve idari personel hareketliliği kapsamında :  22 öğrencimiz öğrenim görmeye,  7 öğretim görevlisi ders vermeye,  2 idari personel eğitim almaya gitmiştir.

4 yılında Avrupa Birliği üyesi ülkelerden Üniversitemize gelen :  2 Erasmus öğrencisi kabul edilmiş,  4 öğretim görevlisi ders vermiş,  5 idari personel eğitim almıştır.

5 yılında Avrupa Komisyonu’na yeniden başvuru yapılarak staj yapma izni alınmıştır. Başlangıç hibesi olan Euro için artırma talebinde bulunulmuş ve Euro’ya çıkarılmıştır. Bu bütçenin tamamı kullanılmıştır yılı için ise Euro bütçe alınmıştır. Bu bütçenin yaklaşık Euro’su, öğrenci ve personelin gitmekten vazgeçmesi sebebiyle iade edilecektir.

6 yılında Erasmus öğrenci, öğretim görevlisi ve idari personel hareketliliği kapsamında, hali hazırda:  35 öğrencimiz öğrenim görmeye,  8 öğretim görevlisi ders vermeye,  7 idari personel eğitim almaya gitmiş,  2 öğrencimiz staj yeri bulmuştur.

7 yılında Avrupa Birliği üyesi ülkelerden Üniversitemize gelen, hali hazırda:  5 Erasmus öğrencisi kabul edilmiş,  6 öğretim görevlisi ders vermiş,  10 idari personel eğitim almış,  1 öğrenci stajyer olarak kabul edilmiştir.

8 Euro bütçe alacağımız yılında, Erasmus öğrenci, staj, öğretim görevlisi ve idari personel hareketliliği kapsamında:  60 öğrencimizi öğrenim görmeye  30 öğrencimizi yurtdışı stajına  30 öğretim görevlisini ders vermeye  15 idari personeli eğitim almaya göndermeyi planlıyoruz.

9 yılında Avrupa Birliği üyesi ülkelerden Üniversitemize gelecek, hali hazırda:  6 Erasmus öğrencisinin kabulü onaylanmıştır,  1 öğrenci stajyer olarak kabul edilecektir.

10 Avrupa’dan 13 ayrı ülke ve 36 ayrı üniversite ile anlaşmamız bulunmaktadır:  University of the Azores - Portugal/ Azores  1 Decembrie 1918 University Of Alba Iulia - Romania/ Alba Iulia  University of Oradea - Romania/ Oradea  University College of Economics and Culture - Latvia/ Riga  Vilnius Co-Operative College - Lithuania/ Vilnius  Stefan Batory Higher School of Commerce - Poland/ Piotrkow Trybunalski  Boleslaw Markowski Higher School of Commerce - Poland/ Kielce  Private College of Economic Studies Znojmo - Czech Rep/ Znojmo  Tischner European University - Poland/ Cracow  Lublin University of Technology - Poland/ Lublin  Cracow University of Technology - Poland/ Cracow

11 Avrupa’dan 13 ayrı ülke ve 36 ayrı üniversite ile anlaşmamız bulunmaktadır:  Koszalin University of Technology - Poland/ Koszalin  Haute Ecole Libre de Bruxelles – Ilya Prigogine – Belgium/ Brussels  HAMK University of Applied Sciences - Finland/ Forssa  Riga Technical University - Latvia/ Riga  Riga Teacher Training and Educational Management Academy - Latvia/ Riga  International School of Law and Business - Lithuania/ Vilnius  Klaipeda University - Lithuania/ Klaipeda  Swietokrzyski College - Poland/ Kielce  University of Beira Interior - Portugal/ Covilhã  University of the Peloponnese – Greece/ Nafplio  Karkonosze State Higher School in Jelenia Góra – Poland/ Jelenia Góra  Pedagogical University in Warsaw – Poland/ Warsaw  Universitat Autònoma de Barcelona – Spain/ Barcelona  Universidade da Coruna – Spain/ Coruna

12  Yurtdışına gidecek Erasmus öğrencilerimiz için her dönem ücretsiz İngilizce kursu düzenlemekteyiz.  İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak, ofisimize başvuru yapan (anlaşmamız olan bölümlerden) İngilizce sınavını geçen (baraj notu %40) her öğrenciyi ve öğretim görevlisini yurtdışına göndermiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

13 Teşekkürler ! D. Taylan Uysal Erasmus Kurum Koordinatörü


"ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2010-2014 FAALİYETLERİ. 2010-2011 yılında Erasmus Programı’na üye olarak başlangıç hibesi olan 40.000 Euro alarak faaliyetlerimize." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları