Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Robin Loznal / The Daily Inter Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. SESLİ İZLEYİNİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Robin Loznal / The Daily Inter Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. SESLİ İZLEYİNİZ."— Sunum transkripti:

1

2 Robin Loznal / The Daily Inter Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. SESLİ İZLEYİNİZ

3 Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek insanı derinleştirir.

4 Affetmek için, insanın ruhsal ve zihinsel olarak kendisini hazır hissetmesi gerekir. Çünkü affetmek bir seçimdir. Kimsenin zorlamasıyla affetmek mümkün değildir. Affetmek bir süreçtir. Birdenbire affedişler bile bir sürecin ürünüdür.

5 Affetmeyi seçtiğinizde kimse size borçlanmayacaktır. Yani koşullu affetme yoktur. Diğer insanın da sizi affetmesini, değişmesini veya sizin istediğiniz gibi olmasını beklemeyin. Affetmek bir seçimdir. Amacı sizin rahatlamanızdır, Sizin özgürleşmenizdir. Nefret duyduğunuz kişinin yaşıyor ya da ölmüş olması sizin affetme sürecinde duyduğunuz acıların yoğunluğunda bir farklılık yaratmayacaktır. O acılar sizin acılarınız.

6 Affetmek kolay değildir. Fakat özgürleşmek için gereklidir. Çoğu insan affetmenin nefret ettiği kişiyi suçsuz ya da haklı bulduğu anlamına geleceğini sanır. Oysa affetmek, geçmişteki anıların boyunduruğundan kurtulmak, yaşamımızı kontrol altında tutmasına son vermek demektir.

7 AFFETMEK O kişiyi sevmek değil. O kişiyle konuşmak zorunda olmak değil. O kişiyle ilişkiyi sürdürmek değil. O kişinin beklentileri doğrultusunda davranmak değil. O kişiyi kucaklamak değil. O kişiyi suçsuz bulmak değil. O kişiyi haklı bulmak değil. O kişinin verdiği zararları telafi etmek için çaba göstermemek değil.

8 Affetmek kırgınlığın, küskünlüğün, Nefretin Hapishanesinden özgürlüğe kavuşmaktır. Affetmek artık acıyı hissetmemektir. Yapılanları zihinsel olarak unutmak zaten mümkün değildir. "Duygusal unutma“ affetmenin diğer adıdır.

9 fatih5245 Google paylaşım Grubu Üye sayısı ile Türkiyenin en büyük grubu.. Günlük 5 mail alarak sizde bu dev platformda yerinizi almak isterseniz TIKLAYINIZ TIKLAYINIZ Web Sitesini ve forum sayfasını Ziyaret Etmek İçin linke tıklayınız www.herice.com


"Robin Loznal / The Daily Inter Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. SESLİ İZLEYİNİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları