Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Başkalarını affettiğimizde

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Başkalarını affettiğimizde"— Sunum transkripti:

1 Başkalarını affettiğimizde
Nefreti Aşmanın Yolu AFFETMEK Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Robin Loznal / The Daily Inter SESLİ İZLEYİNİZ

2 Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi
engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek insanı derinleştirir.

3 insanın ruhsal ve zihinsel olarak kendisini hazır hissetmesi gerekir.
Affetmek için, insanın ruhsal ve zihinsel olarak kendisini hazır hissetmesi gerekir. Çünkü affetmek bir seçimdir. Kimsenin zorlamasıyla affetmek mümkün değildir. Affetmek bir süreçtir. Birdenbire affedişler bile bir sürecin ürünüdür.

4 Affetmeyi seçtiğinizde kimse size borçlanmayacaktır.
Yani koşullu affetme yoktur. Diğer insanın da sizi affetmesini, değişmesini veya sizin istediğiniz gibi olmasını beklemeyin. Affetmek bir seçimdir. Amacı sizin rahatlamanızdır, Sizin özgürleşmenizdir. Nefret duyduğunuz kişinin yaşıyor ya da ölmüş olması sizin affetme sürecinde duyduğunuz acıların yoğunluğunda bir farklılık yaratmayacaktır. O acılar sizin acılarınız.

5 Affetmek kolay değildir. Fakat özgürleşmek için gereklidir. Çoğu insan
affetmenin nefret ettiği kişiyi suçsuz ya da haklı bulduğu anlamına geleceğini sanır. Oysa affetmek, geçmişteki anıların boyunduruğundan kurtulmak, yaşamımızı kontrol altında tutmasına son vermek demektir.

6 O kişiyle konuşmak zorunda olmak değil.
AFFETMEK O kişiyi sevmek değil. O kişiyle konuşmak zorunda olmak değil. O kişiyle ilişkiyi sürdürmek değil. O kişinin beklentileri doğrultusunda davranmak değil. O kişiyi kucaklamak değil. O kişiyi suçsuz bulmak değil. O kişiyi haklı bulmak değil. O kişinin verdiği zararları telafi etmek için çaba göstermemek değil.

7 Affetmek "Duygusal unutma“
kırgınlığın, küskünlüğün, Nefretin Hapishanesinden özgürlüğe kavuşmaktır. Affetmek artık acıyı hissetmemektir. Yapılanları zihinsel olarak unutmak zaten mümkün değildir. "Duygusal unutma“ affetmenin diğer adıdır.

8 www.herice.com fatih5245 Google paylaşım Grubu
Üye sayısı ile Türkiyenin en büyük grubu.. Günlük 5 mail alarak sizde bu dev platformda yerinizi almak isterseniz TIKLAYINIZ Web Sitesini ve forum sayfasını Ziyaret Etmek İçin linke tıklayınız


"Başkalarını affettiğimizde" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları