Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilgilendirme Toplantısı. 2011 2012 * Hastane hizmetlerimizden elde ettiğimiz gelir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilgilendirme Toplantısı. 2011 2012 * Hastane hizmetlerimizden elde ettiğimiz gelir."— Sunum transkripti:

1 Bilgilendirme Toplantısı

2 * Hastane hizmetlerimizden elde ettiğimiz gelir.

3 %21 %10,7 %17,9 %0,6

4 Hasta sayılarımız poliklinlik ö zel ameliyat edilen hastaameliyat sayısı

5 Hasta sayılarımız

6 gelirler öz gelir Maliye Bakanlığı Yardımı Özel hasta muayenesinin kaldırılması karşılığı katkıtoplam gelir TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL

7 borclanma toplam gelirborcfark ort aylık borclanma TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL TL

8 borçlarımız Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül TOPLAM ( )

9 BORÇLAR 1GÜL ECZA DEPOSU ERDEM ECZA DEPOSU ÖZSEL ECZE DEPOSU SİEMENS SAN VE TİC AŞ GEN OVA MEDİKAL ÜRÜN VE SAĞLIK HİZMETLERİ SİEMENS HEALTHCARE DİAGNOSTİK VATAN PETROL EDİRNE BELEDİYESİ ADA ONKOLOJİ ( LİNAK 2) TEKNOMAR TIBBİ ÜRÜNLER TOPLAM BORÇ (%43)

10 Borç Yakıt, yiyecek, hizmet alımı, ödenmesi öncelikli borçlar 3000 TL altı borçlar (aylık): TL Vadesi gelmiş borç (09 Ekim 2012) TL

11 Transferler Strateji Daire Başkanlığına TL TL +___________ Toplam: TL

12 Ay (2012) SGK’dan Tahsil Edilen Gelir Ödenen Katkı Payı Yüzde Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Ek ödeme farkı (1 aylık) Temmuz Ek ödeme farkı (15 günlük) Ağustos Toplam Ortalama SGK GELİRLERİ VE DAĞITILAN DÖNER MİKTARLARI

13 Borçlar Vadesi gelmiş borçlar sebebi ile firmaların baskısı giderek artmaktadır. Her gün firmalardan ihbarlar gelmekte ve icra vb yollara vuracakları ifade edilmektedir. Bu sebeple firmalara bir miktar ödeme (sus payı) ile ilgili taahhütlerde bulunulmaktadır. Bu tutarlar şu an için aylık TL den az değildir.

14 Borçlar Eylül ayında elimizde borçlar için TL gibi bir para kalmıştır. Bu meblağ taahhütlerimiz için yeterli olmadığından döner sermaye katkılarında kesinti yapılmıştır. Döner katkı payı için ayrılan pay yaklaşık TL den TL ye indirilmiş ve dağıtım planlanmıştır.

15 Tedbirler Tasarruf Hasta sayısını arttırma – Yeni hasta grupları IVF, organ nakli, yabancı hasta – Hasta memnuniyetini arttırma Ek gelirler

16 Tedbirler-tasarruf Doğal gaza dönüşüm (rektörlük) – TL dan TL ye düşüm PACS –Film masrafından kurtulma TL/yıl Tüp bebek AMATEM

17 Tedbirler-hasta sayısını arttırma Tüp bebek –Aralık 2012 de işe başlayacak AMATEM 75 yeni hemşirenin gelmesi –Yeni servisler Cerrahi servisi, Dahiliye servisi, Özel odalar –Yoğun bakımlarım kapasite artışı Yeni ventilatör alımı (genel bütçe)

18 Tedbirler-hasta sayısını arttırma Hasta memnuniyetini arttırma. –Yeni hastane karyolaları ve ekleri 500 adet 3 motorlu erişkin ( genel bütçe-ihalede) 40 adet 2 motorlu çocuk (genel bütçe-DMO) 500 adet yemek masası (genel bütçe-DMO) 500 etejer (genel bütçe-DMO) –26 adet acil sedye (genel bütçe-DMO) –Planlanan Çocuk karyolaları, refakatçi koltuğu, poliklinik oturma grupları (genel bütçe-DMO)

19 Tedbirler-hasta sayısını arttırma Ameliyat sayısını arttırma –Yeni anestezi cihazı alımı (genel bütçe-ihale) –Acil ameliyathanenin canlandırılması Otomasyonun kuvvetlendirilmesi –Yeni sunucu alımı (genel bütçe-ihale) –Bilgisayar, yazıcı, swicth vb malzeme alımı (DMO)

20 Planlanan tedbirler-2013 Yenidoğan yoğun bakımın açılması Çocuk yoğun bakımın açılması Etkin depo ve sarf yönetimi Sağlık turizmi ve yabancı hasta Hastanemizin yenilenmesi – Kalkınma bakanlığı ( TL)

21 Sonuç Aylık gelirlerimizin %30 nu döner katkı payı için ayırmayı planlıyoruz. ( TL) Gelir arttıkça (puan değil) ayrılan meblağda artacaktır.


"Bilgilendirme Toplantısı. 2011 2012 * Hastane hizmetlerimizden elde ettiğimiz gelir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları