Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESI. 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI II.DÖNEM ORTAK SINAVLAR UYGULAMA İŞLEMLERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESI. 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI II.DÖNEM ORTAK SINAVLAR UYGULAMA İŞLEMLERİ."— Sunum transkripti:

1 ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESI

2 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI II.DÖNEM ORTAK SINAVLAR UYGULAMA İŞLEMLERİ

3 27 NISAN 2016 ÇARŞAMBA VE 28 NISAN 2016 PERŞEMBE GÜNÜ 8’INCI SıNıF ÖĞRENCILERININ KATıLACAĞı ORTAK SıNAVLAR, YURT IÇI VE YURT DıŞıNDAKI SıNAV MERKEZLERINDE, TÜRKIYE SAATI ILE HER IKI GÜNDE BIR OTURUMDA ÜÇ DERS YAZıLıSı OLMAK ÜZERE IKI OTURUM HÂLINDE, HER BIR DERS YAZıLıSı, SAAT 09.00, 10.10 VE 11.20'DE BAŞLAYACAK VE AYNı ANDA TAMAMLANACAKTıR. ORTAK SıNAVLARA MAZERETLERI NEDENIYLE KATıLAMAYAN ÖĞRENCILER IÇIN, 14-15 MAYıS 2016 TARIHLERINDE BAKANLıKÇA BELIRLENEN MERKEZLERDE MAZERET SıNAVLARı YAPıLACAKTıR. VALILIKLERCE, 2015-2016 ÖĞRETIM YıLı IKINCI DÖNEM ORTAK SıNAVLARıNıN, SıNAV ÖNCESI HAZıRLıKLARıNDA VE SıNAV UYGULAMA SÜREÇLERINDE GEREKLI TEDBIRLERIN ALıNMASı ÖNEM ARZ ETMEKTEDIR.

4 İL /İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNCE YAPILACAK İŞLEMLER  GÜVENLIK İÇIN İLGILI BIRIMLERLE İLETIŞIME GEÇILMESI  SıNAV EVRAKı SAKLAMA ODASıNıN GÜVENLIĞI VE NÖBETÇI UYGULAMASı  KONAKLAMA HALINDE SıNAV EVRAKı NAKIL ARACıNıN GÜVENLIĞININ SAĞLANMASı  SEVKIYATTA, ŞEHIR İÇI NAKIL GÖREVLILERI YANıNDA 1 (BIR) EMNIYET GÖREVLISININ BULUNDURULMASı  OKUL BINALARıNA AIT DEĞIŞIKLIKLERE İLIŞKIN GEREKLI TEDBIRLERIN ALıNMASı  BINALARDA «İL TEMSILCISI» GÖREVLENDIRILMESI, İNCELENEN GÖREVLI RAPORLARıNDAKI MEVZUATA UYGUN OLMAYAN UYGULAMALARıN GENEL MÜDÜRLÜĞE BILDIRILMESI

5  SıNAV SALONLARıNA GÖREVLENDIRILEN ÖĞRETMENLERIN FARKLı OKUL VE BRANŞTA OLMASı  ORTAK SıNAVLARıN YAPıLDıĞı GÜNLERDE SıNAVLARıN YAPıLDıĞı OKULDA DERS YAPıLMAMASı, ANCAK GÖREVLI TÜM ÖĞRETMENLERIN OKULDA HAZıR BULUNMALARı  ÖZEL DURUMLARDA YEDEK SALONDA, EVDE, HASTANEDE VEYA CEZAEVINDE GEREKLI TEDBIRLER ALıNMAK SURETIYLE SıNAV YAPıLMASı  ÖZEL OKULLARDA YAPıLAN SıNAVDA, OKULDAN EN AZ 2 (İKI) İDARECININ GÖREVLENDIRILMESI  SıNAVLARıN SAĞLıKLı OLARAK YÜRÜTÜLMESI İÇIN GEREKLI TOPLANTıLARıN YAPıLMASı  ORTAK BINA VE BAHÇE KULLANAN OKULLARDA YAPıLAN SıNAVLARDA ÖĞRENCILERIN DIKKATININ DAĞıLMAMASı İÇIN GEREKLI ÖNLEMLERIN ALıNMASı*ÖZEL TEDBIR ALıNMASı GEREKEN ÖĞRENCILERLE ILGILI IŞLEMLERIN YAPıLMASı*  ÖĞRENCILERIN BINA VE SALONLARA YERLEŞTIRILMESI  ORTA VE AĞıR ZIHINSEL ENGELLI İLE AĞıR OTISTIK ÖĞRENCILERININ ORTAK SıNAVLARDAN MUAF OLMASı

6 OKUL İ DARES İ NCE YAPILACAK İ ŞLEMLER  OKUL İDARESINCE GEREKEN HER TÜRLÜ GÜVENLIK TEDBIRININ SıNAV SÜRESINCE ALıNMASı  DIKKAT EDILMESI GEREKEN HUSUSLAR KONUSUNDA VELILERIN BILGILENDIRILMESI  E-OKUL SISTEMINDEN ALıNAN ÖĞRENCI YOKLAMA LISTELERININ İLAN EDILMESI  SıNıF DUVARLARıNDA ASıLı EĞITIM MATERYALIN TOPLANMASı  ÖĞRENCILERIN 08:30 DA İÇERI ALıNMASı  SıNAV SÜRESINCE GÖREVLILER HARIÇ KIŞILERIN BINALARA ALıNMAMASı  HER DERSE AIT SıNAV EVRAKı POŞETININ SıNAV SıRASıNA GÖRE AÇıLMASı VE KAPATıLMASıNA DIKKAT EDILMESI  SıNAVıN İLK 15 DAKIKASı ÖĞRENCILERIN SıNAVA ALıNMASı  EMNIYET GÖREVLILERINCE ÜST ARAMASı YAPıLMAMASı

7  KITAPÇıK VE CEVAP KAĞıTLARıNA DOĞRU KODLAMANıN YAPıLMASı  YEDEK SALONDA SıNAVA ALıNAN ÖĞRENCILERIN KODLAMALARıNı EKSIKSIZ YAPMASı  MAZERETLI /MAZERETSIZ SıNAVA GIRMEYEN VE YEDEK SALONDA SıNAVA GIREN ÖĞRENCILERIN SıNAVıN ARDıNDAN İŞLENMESI * MAZERETI UYGUN GÖRÜLENLERIN 5(BEŞ) GÜN IÇINDE SISTEME IŞLENMESI*  SORU KITAPÇıKLARıNıN İSTEYEN ÖĞRENCILERE DAĞıTıLMASı

8 SALON GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YAPILACAK İŞLER  ÖĞRENCILERIN YANLARıNDA HIÇBIR YARDıMCı MATERYAL VE İLETIŞIM CIHAZı BULUNDURMAMASı  ÖĞRENCILERIN SıNAVDAN İLK 20 DK ÇıKARıLMAMASı  İLK 15 DK GELMEYEN ÖĞRENCININ SıNAVA GIRMEDI SAYıLMASı  KOPYA NEDENIYLE DıŞARı ÇıKARıLAN ÖĞRENCININ 20 DK BINADA BEKLETILMESI  SALON OTURMA DÜZENI ALANıNıN DOĞRU VE EKSIKSIZ DOLDURULMASı  ÖĞRENCI KITAPÇıK TÜRÜNÜN KONTROL EDILMESI  SıNAVıN TAMAMLANMASıNA 5 DK KALA HIÇBIR ÖĞRENCININ ÇıKARıLMAMASı  SALON GÖREVLI İMZALARıNıN EKSIKSIZ OLMASı

9  ÖĞRENCI İMZASıNıN KONTROL EDILMESI  YEDEK SALONDA ALıNAN ÖĞRENCI BILGILERININ EKSIKSIZ OLMASı  SıNAV EVRAKıNıN, GÜVENLIK POŞETINE EKSIKSIZ KONULMASı VE İMZA KARŞıLıĞı TESLIM EDILMESI  SALON GÖREVLILERININ SESSIZLIĞI SAĞLAMASı, DIKKAT DAĞıTıCı OKUMA VE KONUŞMA YAPMAMASı* OKUL MÜDÜRÜ VE EMNIYET GÖREVLILERI DıŞıNDAKI PERSONEL CEP TELEFONU VB HERHANGI BIR ILETIŞIM CIHAZı ILE BINAYA GIRMEYECEKTIR.*

10 ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ  ÖZEL EĞITIM ÖĞRENCILERI İÇIN KıLAVUZUN 7. MADDESININ UYGULANMASı  ÖZEL EĞITIM ÖĞRENCILERI İÇIN REHBERLIK ARAŞTıRMA MERKEZLERININ GEREKLI TEDBIRLERI ALMASı  ÖZEL EĞITIM ÖĞRENCILERI İÇIN UYGUN OKUYUCU VE İŞARETLEYICI GÖREVLENDIRILMESI  ÖĞRENCILERIN ÖZEL EĞITIM SEBEBIYLE KULLANDıKLARı CIHAZ VE İLAÇLARA MÜSAADE EDILMESI  ÖZEL EĞITIM ÖĞRENCILERININ DURUMLARıNıN ÖNCEDEN SALON GÖREVLILERINE AÇıKLANMASı

11 TEMEL E Ğİ T İ MDEN ORTAÖ Ğ RET İ ME GEÇ İ Ş S İ STEM İ DENEME SINAVI (05-06.N İ SAN.2016)

12 27-28.NISAN.2016 TARIHLERINDE YAPıLACAK OLAN ORTAK SıNAVLAR ÖNCESI, AYDıN MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFıNDAN 5-6.NISAN.2016 TARIHLERINDE 8. SıNıF ÖĞRENCILERIMIZE YÖNELIK TEMEL EĞITIMDEN ORTAÖĞRETIME GEÇIŞ SISTEMI DENEME SıNAVı YAPıLACAKTıR.

13 ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBEMIZDE GÖREVLENDIRILEN ÖĞRETMENLERIMIZ, SORU HAZıRLAMA TEKNIKLERI KURSU ALMıŞ VE ŞUBEMIZCE KURULAN KOMISYONDA TEOG DENEME SıNAVıNıN SORULARıNı OLUŞTURMUŞLARDıR. ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESI OLARAK BU ÇALıŞMALAR ILE YAKLAŞAN SıNAV ÖNCESI ÖĞRENCILERIMIZIN MOTIVASYONLARıNı ARTTıRMAYı, KAZANıM EKSIKLIKLERINI BELIRLEMEYI VE BU DOĞRULTUDA TELAFI PROGRAMLARı UYGULANMASıNA REHBERLIK ETMEYI AMAÇLıYORUZ.

14 YAPıLACAK OLAN DENEME SıNAVı SORULARı, ILGILI DERSLERIN MART AYı SONUNA KADAR MÜFREDATTA BELIRTILEN KONULARıNı KAPSAMAKTADıR. SıNAV SONRASıNDA SıNAV SONUÇ KARNELERI ÖĞRENCILERIMIZE EN KıSA ZAMANDA ULAŞTıRıLACAK, OKULLARıMıZ IÇIN ÖZEL HAZıRLANAN ANALIZLER ILE ÖĞRENCILERIMIZIN KAZANıM EKSIKLIKLERI BELIRLENEREK TELAFI PROGRAMLARıNıN HıZLı BIR ŞEKILDE UYGULANMASı SAĞLANACAKTıR.

15 TEMEL EĞITIMDEN ORTAÖĞRETIME GEÇIŞ SISTEMI DENEME SıNAVı ILE ILGILI AÇıKLAMALAR  İLIMIZ GENELINDEKI ORTAOKULLARıMıZıN 8. SıNıFLARıNDA ÖĞRENIM GÖRMEKTE OLAN ÖĞRENCILERE YÖNELIK IKI OTURUMLU “TEMEL EĞITIMDEN ORTAÖĞRETIME GEÇIŞ SISTEMI DENEME SıNAVı” UYGULANACAK OLUP; SıNAVıN 1. OTURUMU 05.04.2016 SALı GÜNÜ SAAT 10:00’DA TÜRKÇE, MATEMATIK, DIN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BILGISI DERSLERINDEN, 2. OTURUMU ISE 06.04.2016 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 10:00’DA FEN VE TEKNOLOJI, T.C. İNKıLÂP TARIHI VE ATATÜRKÇÜLÜK, YABANCı DIL DERSLERINDEN YAPıLACAKTıR.

16  ÖĞRENCILERE SıNAVıN HER BIR OTURUMU IÇIN 120 DAKIKA (HER DERS IÇIN 40 DAKIKA) SÜRE VERILECEKTIR. SıNAV ESNASıNDA DERSLER ARASıNDA ARA VERILMEYECEKTIR.  05-06.04.2016 TARIHLERINDE ORTAOKULLARıMıZıN 5. 6. VE 7. SıNıF ÖĞRENCILERINE ORTAOKULLAR TATIL OLMAYACAKTıR. BU NEDENLE OKUL YÖNETICILERI SıNAV SALONLARıNı, SıNAVA GIREN ÖĞRENCILERIN DIĞER ÖĞRENCILERDEN ETKILENMEYECEĞI ŞEKILDE DÜZENLEYECEKLERDIR.

17  İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERI, DENEME SıNAVıNA AIT SORU KITAPÇıKLARı VE CEVAP OPTIK KAĞıTLARıNı İL MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESINDEN 04.04.2016 PAZARTESI GÜNÜ SAAT 13.30 ILE 15.00 ARASıNDA TESLIM ALACAKLARDıR.  SORU KITAPÇıKLARı VE CEVAP KAĞıTLARı İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERI TARAFıNDAN OKULLARA SıNAV GÜNÜ IMZA KARŞıLıĞı TESLIM EDILECEKTIR.

18  ÖĞRENCILERIN SıNAVDA MÜSVEDDE KAĞıT KULLANMALARı VE KITAPÇıK ÜZERINDE HERHANGI BIR KARALAMA, IŞARETLEME YAPMAMALARı SAĞLANACAKTıR. SıNAVDA DAĞıTıLAN SORU KITAPÇıKLARı MUTLAKA ÖĞRENCILERDEN GERI TOPLANACAKTıR. SORU KITAPÇıKLARıNıN FOTOĞRAFıNıN ÇEKILMESI, HERHANGI BIR YOLLA ÇOĞALTıLMASı KESINLIKLE YASAKTıR. KITAPÇıK VE SORU GÜVENLIĞININ SAĞLANMASıNDAN YÖNETICILER VE SALON GÖREVLILERI DOĞRUDAN SORUMLUDUR.  SıNAV BITIMINDEN SONRA, CEVAP OPTIK KAĞıTLARı ILE KULLANıLAN/KULLANıLMAYAN SORU KITAPÇıKLARı, SıNAV ÖNCESI TESLIM EDILEN VE SıNAV SONRASı IADE EDILEN SıNAV EVRAKı SAYıLARıNA DIKKAT EDILEREK OKUL IDARELERI TARAFıNDAN İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERINE IMZA KARŞıLıĞı TESLIM EDILECEKTIR.

19  SıNAV YAPıLACAK RESMI VE ÖZEL TÜM ORTAOKULLARıMıZDA GÖZETMEN ÖĞRETMENLER OKUL MÜDÜRLÜKLERI TARAFıNDAN GÖREVLENDIRILECEKTIR. GÖZETMEN ÖĞRETMEN GÖREVLENDIRILMESINDE SıNAVDA SORUSU BULUNMAYAN FARKLı BIR DERS ÖĞRETMENI SEÇILECEKTIR.  ÖZEL ORTAOKULLARıMıZA OKUL SıNAV KOMISYONLARı RESMI OKULLARDA GÖREV YAPAN YÖNETICILER ARASıNDAN İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERI TARAFıNDAN GÖREVLENDIRILECEKTIR.

20  SıNAVA GIRECEK ÖĞRENCI SAYıLARı E-OKUL MODÜLÜNDEN 28.03.2016 TARIHINDE ALıNMıŞTıR. BU TARIHTEN SONRA NAKIL GELEN ÖĞRENCILERE SORU KITAPÇıĞı VE CEVAP OPTIK KAĞıDı YEDEKLERDEN VERILECEKTIR.  SıNAVDAN EN AZ 10 DAKIKA ÖNCE CEVAP OPTIK KAĞıTLARı ÖĞRENCILERIMIZE DAĞıTıLACAK VE GÖZETMEN ÖĞRETMENLER TARAFıNDAN ÖĞRENCILERIN KODLAMALARı KONTROL EDILECEKTIR. KODLAMADA YANLıŞLıK YAPAN ÖĞRENCILERIMIZIN HATALARıNıN, GEREKTIĞINDE YEDEK CEVAP KAĞıDı VERILEREK DÜZELTILMESI SAĞLANACAKTıR.

21  SıNAV SALONLARıNDA GÖZETMEN ÖĞRETMENLER TARAFıNDAN DOLDURULAN EK-1 FORMA ÖĞRENCILERIN IMZALARı TÜKENMEZ KALEM ILE ATıLACAKTıR.  SıNAV BITIMINDE EK-1 FORMLAR, GÖZETMEN ÖĞRETMENLER TARAFıNDAN OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE TESLIM EDILECEKTIR. OKUL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFıNDAN ISE EK-2 FORMLAR DOLDURULARAK KAPALı ZARF IÇINDEKI CEVAP OPTIK KAĞıTLARı VE SORU KITAPÇıKLARıYLA BIRLIKTE İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERINE TESLIM EDILECEKTIR. İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERI DE OKULLARDAN GELEN EK-2 FORMLARıN VERILERINI EK-3 FORMUNA IŞLEYECEKLERDIR. İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERI EK-3 FORMLARıNı VE HER IKI GÜN OTURUMUNUN DEĞERLENDIRME SONUÇLARıNı EN AYNı GÜN olcmedegerlendirme09@gmail.comolcmedegerlendirme09@gmail.com ADRESINE GÖNDERECEKLERDIR.

22  SıNAVDA KULLANıLAN/KULLANıLMAYAN SıNAV KITAPÇıKLARı ILE KULLANıLMAYAN CEVAP OPTIK KAĞıTLARı GERI GÖNDERILMEYECEK, İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜKLERINCE GÜVENLIĞI SAĞLANARAK MUHAFAZA EDILECEKTIR. SıNAVDA KULLANıLAN CEVAP OPTIK KAĞıTLARı ISE EK-3 FORMLA BIRLIKTE ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESINE TESLIM EDILECEKTIR.  SıNAVA AIT KITAPÇıKLARıN VE SORULARıN GIZLILIĞINDEN VE GÜVENLIĞINDEN HER DERECEDEKI YÖNETICI VE GÖREVLI ÖĞRETMENLER DOĞRUDAN SORUMLUDUR.


"ÖLÇME DEĞERLENDIRME VE SıNAV HIZMETLERI ŞUBESI. 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI II.DÖNEM ORTAK SINAVLAR UYGULAMA İŞLEMLERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları