Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YGS – LYS SINAVLARI VE M.T.O.K.. Mezunlar: 1. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YGS – LYS SINAVLARI VE M.T.O.K.. Mezunlar: 1. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması."— Sunum transkripti:

1 YGS – LYS SINAVLARI VE M.T.O.K.

2 Mezunlar: 1. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması

3 Mezunlar: 2. Mezun Olduğu Dalın İş Yeri Açma Belgesi

4 Mezunlar: 3. Ustalık Belgesi alabilirler.

5 Mezunlar: 4. Usta Öğreticilik Belgesi

6 Mezunlar: 5. Üniversitelerin 2 Yıllık Meslek Yüksek Okullarına Sınavsız geçiş yapabilirler

7 Mezunlar: 6. Üniversitelerin 4 Yıllık (M.T.O.K.) Mühendislik Bölümlerine öncelikli girerler.

8 Mezunlar: 7. Polis Meslek Yüksek Okulları 8. Askeri Meslek Yüksek Okulları 9. KPSS sınavlarında ALANLARI ile ilgili meslekler

9 YGS NEDİR? Yükseköğretime Geçiş Sınavı, kısaca YGS, Türkiye'deki yükseköğretime geçiş sisteminin ilk sınavıdır. Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır.

10

11 YGS; YGS; Üniversiteye geçişte ikinci aşama sınavı Lisans Yerleştirme Sınavı, LYS ‘ye girmeye 180 Puan barajını aşarak hak kazandırır. LYS puanının %40’ını oluşturur. YGS ile girilebilecek 4 yıllık ve 2 yıllık bölümler vardır.

12 YGS Puanları: Sınava giren adayın sınav sonuçları; * SAYISAL: YGS-1, YGS-2, * SÖZEL: YGS-3, YGS-4, * EŞİT AĞIRLIK: YGS-5, YGS-6 olarak açıklanır. * MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MÜHENDİSLİK (M.T.O.K.) Fakülteleri için YGS-1 VE YGS-2 DEN HAZIRLANIRLAR.

13

14 YGS ’ DE ORTAK TEMEL DERSLERİN SONUCA ETKİSİ YÜZDE AĞIRLIĞI TÜRKÇE % SOSYAL % TEMEL MATEMATİK % FEN BİLİMLERİ % YGS YGS

15 SORULARIN YGS ’ DE PUAN GETİRİSİ PUAN TÜRÜ TÜRKÇESOSYALTEMEL MATEMATİK FEN BİLİMLERİ YGS YGS-22134

16 YGS SORU ÖZELLİKLERİ * YGS Sorularının tüm orta öğretimde ortak olan 9. ile 10. sınıf ve öncesi bilgileri kapsayan sorulardır. * Öğrenci tüm alanlardan sorumludur. Hedefine göre soruların puanlara katkısını değerlendirip alanlar arasında önem derecesine göre karar verebilir.

17

18 FEN BİLİMLERİ % 40 TEMEL MATEMATİK % 30

19 150 altı Bu adaylar, eğer Sınavsız Geçiş hakları yoksa hiçbir şekilde tercih yapamayacaklardır. Sınav süreci bu adaylar için tamamlanmıştır. 150–179 arası Puanlarınızdan biri bu dilimde ise;  AÖF’de bulunan kontenjansız 2 ve 4 yıllık tüm programları tercih edebilirsiniz.  Önlisans programlarını tercih edebilirsiniz.  Meslek lisesi çıkışlıysanız, kendi alanınızın dışında kalan önlisans programlarını tercih edebilirsiniz.  Özel yetenekle öğrenci alan programların bazılarına başvurabilirsiniz. (Eğitim programları 180 puan istemektedir) 180-… Puanlarınızdan biri bu dilimde ise;  LYS’ lerden istediğinize başvurabilirsiniz.  YGS puanı ile öğrenci alan 4 yıllık bölümleri tercih edebilirsiniz. YGS puanları adaylar tarafından nasıl yorumlanmalıdır? nasıl yorumlanmalıdır?

20 M.T.O.K. NEDİR? Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nın kısaltılmasıdır. Üniversite kılavuzunda bir bölümün yanında eğer M.T.O.K. yazıyorsa; bu, o bölüme yalnızca ilgili MESLEKİ VE TEKNİK LİSELERDEN mezun olan öğrencilerin yerleşebileceği anlamına gelir. M.T.O.K. ’lar Teknoloji Fakülteleri bünyesinde kuruludurlar.

21 TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ * Teknoloji Fakülteleri öğrencileri 8 dönemlik eğitimlerinin 7 dönemini kendi okullarında alırken 8. ve son dönemde iş yeri eğitimi almaktadırlar. * Teknoloji Fakülteleri’ne M.T.O.K. kontenjanından yerleşenlere 1 yıllık Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden oluşan İntibak Eğitimi (Hazırlık) verilir. * Bu anlamda Teknoloji Fakültesi bölümlerinin Mühendislik Fakültesi bölümlerinden en büyük farkı daha fazla uygulamaya dönük olmasıdır.

22 TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ Teknoloji Fakülteleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültelerinin yerine 2009 yılı Kasım ayında kurulan ve uygulamaya dönük mühendis yetiştirmeyi amaçlayan okullardır. Teknoloji fakülteleri hem piyasanın ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak hem de Mesleki Teknik ortaöğretim kurumlarının ihtiyaç duyduğu öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuşlardır.

23 TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ Teknoloji Fakülteleri bünyesinde her bölümden 2 farklı türde bölüm bulunmaktadır. Genel kontenjanla öğrenci alan bölümlere Meslek liselilerin de dahil olduğu tüm alan ve okullardan mezun olan öğrenciler başvurabilmektedirler. Öğrenciler bu bölümleri seçtiklerinde Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanları 0,12 ortak katsayısı ile çarpılır. Teknoloji Fakülteleri bünyesinde yer alan ve yanlarında M.T.O.K. yazan bölümlere sadece ilgili alandan Meslek Liseliler başvurabilirler. Hiçbir şartla diğer öğrenciler bu alanları seçemezler.

24 TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ Teknoloji Fakülteleri M.T.O.K. bölümleri 2011 yılına kadar YGS 1 puan türü ile öğrenci almaktaydılar. Danıştay’ın kararıyla 2011 yılından itibaren M.T.O.K. ’ lara yerleşirken diğer Teknoloji Fakültesi bölümlerinde olduğu gibi MF 4 puan türü ile giriliyor. Meslek Liseliler M.T.O.K. tercih ettiklerinde Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı, AOBP ’leri 0,06 ek katsayı ile çarpılmayıp sadece 0,12’lik ortak katsayı ile çarpılan puanı almaktadırlar.

25 TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ MEZUNLARININ ÜNVANLARI Teknoloji Fakültesi mezunlarına ilgili alanda Mühendis unvanı ve Mühendislik diploması verilir. Kısa süre önce başta Elektrik Mühendisleri Odası olmak üzere çeşitli Mühendislik Meslek örgütleri aleyhte dava açmışlarsa da yargının bu konuda verdiği kararlar idarenin lehinde olmuştur. MTOK’LAR, BULUNDUĞU ÜNİVERSİTELER VE TABAN PUANLARI Yukarıda belirtildiği gibi Teknoloji Fakülteleri bünyesindeki M.T.O.K. ’ lar ilk kez 2011 YGS-LYS sınavları ile MF 4 puan türünden öğrenci almışlardır. Aşağıda 2013 yılında yapılan YGS-LYS sonrasında oluşan MTOK taban Puanları yer almaktadır.

26 M.T.O.K. lar ile ilgili; M.T.O.K. lar ile ilgili; Hukuki statü bakımından Mühendislik Fakültesi mezunu “Mühendis” ile Teknoloji Fakültesi mezunu “Mühendis” unvanı arasında fark olmayacaktır. Teknoloji Fakültesi mezunu mühendisler de Türkiye Mimar ve Mühendisler Odaları Birliğine bağlı mühendis odalarına üye olabileceklerdir. Teknoloji fakültelerinin toplam kontenjanı lise birincileriyle birlikte

27

28

29 MF-4’de; MF-4’de; * Türkçe …………………% 11 * Temel Matematik …% 14 * Sosyal ……………..……% 6 * Fen ………………………% 9 * Matematik…….% 22 * Geometri …..….% 11 * Fizik ………………% 13 * Kimya …………….% 9 * Biyoloji ……………% 5 LYS % 60 YGS % 40 LYS 2 LYS 1

30 KAZAN EFES MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARININ GİREBİLECEĞİ BÖLÜMLER

31

32

33 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Kontenj an Yerle şen Gazi Üni. AnkaraBilgisayar Mühendisliği , Gazi Üni. AnkaraBilgisayar Mühendisliği , Sakarya Üni.Bilgisayar Mühendisliği , Selçuk Ü. KonyaBilgisayar Mühendisliği , Sakarya Üni.Bilgisayar Mühendisliği , Selçuk Ü. KonyaBilgisayar Mühendisliği , Düzce Üni.Bilgisayar Mühendisliği , Düzce Üni.Bilgisayar Mühendisliği , Gazi Üni. AnkaraBilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) , Selçuk Ü. KonyaBilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) , Düzce Üni.Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Selçuk Ü. KonyaBilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Düzce Üni.Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Kocaeli Üni.Biyomedikal Mühendisliği , Kocaeli Üni.Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) ,

34 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Gazi Üni. AnkaraElektrik-Elektronik Mühendisliği , Marmara Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Gazi Üni. AnkaraElektrik-Elektronik Mühendisliği , Selçuk Ü. KonyaElektrik-Elektronik Mühendisliği , Sakarya Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Sakarya Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Selçuk Ü. KonyaElektrik-Elektronik Mühendisliği , Dumlupınar Ü. KütahyaElektrik-Elektronik Mühendisliği , S. Demirel Ü. IspartaElektrik-Elektronik Mühendisliği , Düzce Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığElektrik-Elektronik Mühendisliği , Afyon Kocatepe Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Düzce Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Dumlupınar Ü. KütahyaElektrik-Elektronik Mühendisliği , Amasya Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığElektrik-Elektronik Mühendisliği , Siirt Üni.Elektrik-Elektronik Mühendisliği ,261731

35 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Marmara Üni.Elektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Gazi Üni. AnkaraElektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Elektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Selçuk Ü. KonyaElektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , S. Demirel Ü. IspartaElektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Düzce Üni.Elektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Afyon Kocatepe Üni.Elektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Amasya Üni.Elektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Dumlupınar Ü. KütahyaElektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Fırat Ü. ElazığElektrik-Elektronik Mühen (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Elektrik-Elektronik Müh (M.T.O.K.) (İÖ) , Selçuk Ü. KonyaElektrik-Elektronik Müh(M.T.O.K.) (İÖ) , Süleyman Demirel Ü. IspartaElektrik-Elektronik Müh(M.T.O.K.) (İÖ) , Düzce Üni.Elektrik-Elektronik Müh (M.T.O.K.) (İÖ) , Afyon Kocatepe Üni.Elektrik-Elektronik Müh (M.T.O.K.) (İÖ) , Amasya Üni.Elektrik-Elektronik Müh (M.T.O.K.) (İÖ) , Dumlupınar Ü. KütahyaElektrik-Elektronik Müh (M.T.O.K.) (İÖ) , Fırat Ü. ElazığElektrik-Elektronik Müh (M.T.O.K.) (İÖ) ,

36 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Karabük Üni.Endüstriyel Tasarım Mühendisliği , Karabük Üni.Endüstriyel Tasarım Mühen. (M.T.O.K.) , Gazi Üni. AnkaraEnerji Sistemleri Mühendisliği , Kocaeli Üni.Enerji Sistemleri Mühendisliği , Karadeniz Teknik Ü. TrabzonEnerji Sistemleri Mühendisliği , Muğla Sıtkı Koçman Ü.Enerji Sistemleri Mühendisliği , Süleyman Demirel Ü. IspartaEnerji Sistemleri Mühendisliği , Karabük Üni.Enerji Sistemleri Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığEnerji Sistemleri Mühendisliği , Gazi Üni. Ankara Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) , Kocaeli Üni.Enerji Sistemleri Mühendis (M.T.O.K.) , Süleyman Demirel Ü. IspartaEnerji Sistemleri Mühendisl(M.T.O.K.) , Karadeniz Teknik Ü. TrabzonEnerji Sistemleri Mühendisl(M.T.O.K.) , Muğla Sıtkı Koçman Ü.Enerji Sistemleri Mühendis(M.T.O.K.) , Karabük Üni.Enerji Sistemleri Mühendis (M.T.O.K.) , Fırat Ü. ElazığEnerji Sistemleri Mühendis (M.T.O.K.) , Süleyman Demirel Ü. IspartaEnerji Sistemleri Mühen(M.T.O.K.) (İÖ) , Karabük Üni.Enerji Sistemleri Mühen (M.T.O.K.) (İÖ) , Fırat Ü. ElazığEnerji Sistemleri Mühen (M.T.O.K.) (İÖ) ,

37 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Gazi Üni. Ankaraİmalat Mühendisliği , Pamukkale Ü. Denizliİmalat Mühendisliği , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİmalat Mühendisliği , Düzce Üni.İmalat Mühendisliği , Dumlupınar Ü. Kütahyaİmalat Mühendisliği , Karabük Üni.İmalat Mühendisliği , Batman Üni.İmalat Mühendisliği , Cumhuriyet Ü. Sivasİmalat Mühendisliği , Gazi Üni. Ankaraİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Pamukkale Ü. Denizliİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Düzce Üni.İmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Karabük Üni.İmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Dumlupınar Ü. Kütahyaİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Batman Üni.İmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Cumhuriyet Ü. Sivasİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Pamukkale Ü. Denizliİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Cumhuriyet Ü. Sivasİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Düzce Üni.İmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Dumlupınar Ü. Kütahyaİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Karabük Üni.İmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Batman Üni.İmalat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) 16

38 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Gazi Üni. Ankaraİnşaat Mühendisliği , Gazi Üni. Ankaraİnşaat Mühendisliği , Sakarya Üni.İnşaat Mühendisliği , Karadeniz Teknik Ü. Trabzonİnşaat Mühendisliği , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİnşaat Mühendisliği , Sakarya Üni.İnşaat Mühendisliği , Fırat Ü. Elazığİnşaat Mühendisliği , Karadeniz Teknik Ü. Trabzonİnşaat Mühendisliği , Düzce Üni.İnşaat Mühendisliği , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİnşaat Mühendisliği , Fırat Ü. Elazığİnşaat Mühendisliği , Gazi Üni. Ankaraİnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Karadeniz Teknik Ü. Trabzonİnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Düzce Üni.İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Fırat Ü. Elazığİnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Süleyman Demirel Ü. Ispartaİnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Düzce Üni.İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Fırat Ü. Elazığİnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) 27

39 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Marmara Üni.Makine Mühendisliği , Sakarya Üni.Makine Mühendisliği , Selçuk Ü. KonyaMakine Mühendisliği , Sakarya Üni.Makine Mühendisliği , Selçuk Ü. KonyaMakine Mühendisliği , Afyon Kocatepe Üni.Makine Mühendisliği , Amasya Üni.Makine Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığMakine Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığMakine Mühendisliği , Marmara Üni.Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) , Selçuk Ü. KonyaMakine Mühendisliği (M.T.O.K.) , Afyon Kocatepe Üni.Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) , Amasya Üni.Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) , Fırat Ü. ElazığMakine Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Selçuk Ü. KonyaMakine Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Afyon Kocatepe Üni.Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Fırat Ü. ElazığMakine Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Pamukkale Ü. DenizliMalzeme Bilimi ve Mühendisliği , Pamukkale Ü. DenizliMalzeme Bilimi ve Mühendisliği (M.T.O.K.) 13 Pamukkale Ü. DenizliMalzeme Bilimi ve Mühendis (M.T.O.K.) (İÖ) 13

40 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Marmara Üni.Mekatronik Mühendisliği , Sakarya Üni.Mekatronik Mühendisliği , Pamukkale Ü. DenizliMekatronik Mühendisliği , Karabük Üni.Mekatronik Mühendisliği , Afyon Kocatepe Üni.Mekatronik Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığMekatronik Mühendisliği , Karabük Üni.Mekatronik Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığMekatronik Mühendisliği , Marmara Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) , Pamukkale Ü. DenizliMekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) , Afyon Kocatepe Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) , Karabük Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) , Fırat Ü. ElazığMekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Pamukkale Ü. DenizliMekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) ,02515 Afyon Kocatepe Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Karabük Üni.Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Fırat Ü. ElazığMekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) ,

41 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Marmara Üni.Metalurji ve Malzeme Mühendisliği , Gazi Üni. AnkaraMetalurji ve Malzeme Mühendisliği , Sakarya Üni.Metalurji ve Malzeme Mühendisliği , Sakarya Üni.Metalurji ve Malzeme Mühendisliği , Afyon Kocatepe Üni.Metalurji ve Malzeme Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığMetalurji ve Malzeme Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığMetalurji ve Malzeme Mühendisliği , Marmara Üni.Metalurji ve Malzeme Müh (M.T.O.K.) , Sakarya Üni.Metalurji ve Malzeme Müh (M.T.O.K.) , Afyon Kocatepe Üni.Metalurji ve Malzeme Müh (M.T.O.K.) , Gazi Üni. AnkaraMetalurji ve Malzeme Müh (M.T.O.K.) , Fırat Ü. Elazığ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (M.T.O.K.) 27 Afyon Kocatepe Üni. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) 15 Fırat Ü. Elazığ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) 27 Sakarya Üni. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) 18

42 ÜniversiteProgram Açıklama 2012 Başarı Sırası 2013 Başarı Sırası Puan 2013 Konten jan Yerle şen Gazi Üni. AnkaraOtomotiv Mühendisliği , Kocaeli Üni.Otomotiv Mühendisliği , Pamukkale Ü. DenizliOtomotiv Mühendisliği , Afyon Kocatepe Üni.Otomotiv Mühendisliği , Mersin Üni.Otomotiv Mühendisliği , Cumhuriyet Ü. SivasOtomotiv Mühendisliği , Fırat Ü. ElazığOtomotiv Mühendisliği , Gazi Üni. AnkaraOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Kocaeli Üni.Otomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Afyon Kocatepe Üni.Otomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Pamukkale Ü. DenizliOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Mersin Üni.Otomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Cumhuriyet Ü. SivasOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Fırat Ü. ElazığOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) , Pamukkale Ü. DenizliOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Afyon Kocatepe Üni.Otomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Fırat Ü. ElazığOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) , Cumhuriyet Ü. SivasOtomotiv Mühendisliği (M.T.O.K.) (İÖ) ,

43 M.T.O.K. - MF-4 PUAN HESAPLAMASI DİPLOMA NOTU 80 OLAN BİR ÖĞRENCİ 250 PUAN YAPAR YGS TÜRKÇE YGS MAT. YGS SOSYAL YGS FEN BİL LYS MAT. LYS GEO. LYS FİZİK LYS KİMYA LYS BİYO

44 M.T.O.K. - MF-4 PUAN HESAPLAMASI DİPLOMA NOTU 80 OLAN BİR ÖĞRENCİ 300 PUAN YAPAR YGS TÜRKÇE YGS MAT. YGS SOSYAL YGS FEN BİL LYS MAT. LYS GEO. LYS FİZİK LYS KİMYA LYS BİYO

45


"YGS – LYS SINAVLARI VE M.T.O.K.. Mezunlar: 1. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları