Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Avcılar Mehmetçik İlkokulu

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Avcılar Mehmetçik İlkokulu"— Sunum transkripti:

1 Avcılar Mehmetçik İlkokulu
4-E Sınıfı Veli toplantısı EKİM Cengiz DAŞTAN 4-E Sınıf Öğretmeni

2 GÜNDEM MADDELERİ: 1 - İstiklal Marşı’nın okunması, açılış ve yoklama 2 - Öğrenci velileriyle tanışma, veli temsilcisinin seçilmesi 3 - Öğrencilerin sağlık, temizlik, beslenme alışkanlıklarının görüşülmesi 4 - Öğrencilerin ve sınıfın başarılarıyla ilgili bilgi verilmesi 5 - Öğrencilerin devam-devamsızlıklarının görüşülmesi 6 - Uygulanmakta olan yeni programın çeşitli yönleriyle ele alınması (ekonomik boyutu da bu kapsamda ele alınacaktır.) 7 - Öğrencilerin araç-gereç ve kaynak ihtiyaçlarının görüşülmesi 8 - Sınıf kitaplığında eksikliklerin giderilmesi ve kitaplığın zenginleştirilmesi konusunda velilerin bilgilendirilmesi 9 - Öğrencilerin akademik başarısında okul-öğrenci- veli işbirliğinin öneminin vurgulanması ve ortak bir anlayış benimsenmesi 10 - Performans ve proje ödevlerinin yapılması, velilerin öğrencilerin ders sunumlarına katılımı 11 - Evde ders çalışma ortamlarının hazırlanması 12 - Öğrencilerin kılık-kıyafet, temizlik ve beslenme durumlarının görüşülmesi 13 - Dilek ve temenniler

3 1 - Öğrenci velileriyle tanışma, veli temsilcisinin seçilmesi
Sınıfımıza yeni katılan veliler ile tanışmak. Sınıfımızı okul aile birliğinde temsil etmek amacı ile sınıf temsilcisinin seçilmesi ( üç kişi seçilecek )

4 2 - Öğrencilerin sağlık, temizlik, beslenme alışkanlıklarının görüşülmesi
Çocukların beslenme alışkanlıklarının olmamasının ileriki yaşlarda oluştura bileceği bozukluklar dile getirilmesi.

5 3 - Öğrencilerin ve sınıfın başarılarıyla ilgili bilgi verilmesi
Öğrencilerin başarılarını artırmaya yönelik tavsiyelerin belirtilmesi

6 Başkalarına Önemli Birisi Olduklarını Hissettirin
Başkalarının size nasıl davranmasını istiyorsanız sizlerde öyle davranın. Hepimiz saygı görmek, samimiyetle takdir görmek isteriz. Önemli birisi olduğumuzu hissederek mutlu oluruz. Çevremizdekilere önemli biri olduklarını hissettirelim, göreceksiniz ki bunun karşılığını kat kat mutluluk olarak alacaksınız.

7 4 - Öğrencilerin devam-devamsızlıklarının görüşülmesi
Öğrencilerin devam devamsızlık konusunda velilere tavsiyeler verilmesi Hasta olan öğrenciler ile ilgili velilerin uyarılması

8 5 - Uygulanmakta olan yeni programın çeşitli yönleriyle ele alınması (ekonomik boyutu da bu kapsamda ele alınacaktır.) Yeni ders programı hakkında bilgilendirilmesi

9 6 - Ders araç- gereçleri Ders kitapları dağıtıldı,eksik kitaplar verildi. Ders defterleri eksiksiz olacak. Defter ve kitaplar kaplı olacak. Sözlük,imla kılavuzu,Atlas gibi materyaller tamamlanacak.

10 7 - Sınıf kitaplığında eksikliklerin giderilmesi ve kitaplığın zenginleştirilmesi konusunda velilerin bilgilendirilmesi Sınıfımızın kitaplığı için yapacağımız çalışmalar hakkında bilgi verilmesi

11 8 - Öğrencilerin akademik başarısında okul – öğrenci - veli işbirliğinin öneminin vurgulanması ve ortak bir anlayış benimsenmesi Öğrencilerimizin başarısı için yapılacakların okulla veya öğretmenle bitmediğini başarı için ailenin desteğinin mutlaka olması gerekliliğinin anlatılması

12 9 - Performans ve proje ödevlerinin yapılması, velilerin öğrencilerin ders sunumlarına katılımı
Verilen ödevlerde velilerin izleyeceği yollar hakkında bilgiler verilmesi En az bir dersten yılda bir adet proje ödevi verilecek. Proje görevlerinin hazırlıkları evde,uygulama okulda yapılacak. Performans ödevleri evde veli tarafından değil, yardım ve denetimi ile yapılacak.

13 Çocuk Neyi Yaşıyorsa Onu Öğrenir.
Eğer çocuk kınanırsa ayıplamayı öğrenir. Çocuk düşmanlık görürse, kavgacı olmayı öğrenir. Çocukla alay edilirse,utangaç olmayı öğrenir. Çocuk utandırılırsa, suçlamayı öğrenir.Çocuk hoşgörü ile büyürse, sabrı öğrenir. Çocuk cesaretlendirilirse, kendine güveni öğrenir.Çocuğa güvenilirse, dostluğu öğrenir. Çocuk beğeni görürse, sevmeyi öğrenir.

14 10 - Evde ders çalışma ortamlarının hazırlanması
Öğrencilerin evde ders çalışma ortamlarının olması çocukların ders başarısını artıracağı belirtilecek

15 Yaşamaya Zaman Ayırın Vakit öldürmek, intihar etmektir. Çalışmaya zaman ayırın, başarıya giden yol budur. Eğlenmeye zaman ayırın, sağduyunun kaynağıdır. Çevrenize zaman ayırın bilginizi artırır. Ailenize zaman ayırın, çünkü tek yaşam kaynağınız onlardır.

16 11-Öğrencilerin kılık-kıyafet, temizlik ve beslenme durumlarının görüşülmesi.
Öğrencilerin mevsim şartlarına göre giyindirilmesi. Eşofman,hırka ve süveterlerde sahibine ait belirleyici işaretlerin konulması Bröve takılması. Beden Eğitimi derslerinin olduğu günde okul tshirt leri giyilebilecek.Daha proje aşamasında. Kıyafetlerin temizliğine dikkat edilmesi. Saç,tırnak,el-yüz bakımına dikkat edilmesi. Her gün mutlaka beslenme konulması.

17 12 - Öğrencilerin ders durumlarının görüşülmesi.
Ödevlerin kontrol edilmesi. Evdeki çalışmalarda birliktelik. Öğrenci zamanının planlanması. Çantadaki araç gereçlerin düzeni ve kontrolü. Okuma ve yazma hızlarının artırılması. Hikaye kitaplarının okunması. Defter ve kitapların düzeni. Çantadaki araç gereçlerin düzeni.

18 13 - 4. sınıfın önemi hakkında bilgi verilmesi
Karne notları yapılacak sınavlar sonucunda verilecek. Proje ve performans ödevleri de not ortalamalarına etki edecek. Dördüncü sınıftan itibaren not ortalamaları diploma notunu belirleyecek.

19 15 - Sınıfımız için toplanacak olan aidat
Her veliden 20 tl ücret topladık. Toplanan bu para ile sınıfın çeşitli ihtiyaçları(Hikaye kitapları,Fotokopi ihtiyacı ,kırtasiye vb.) karşılanacak.

20 16 - Dilek ve temenniler Toplantıya katılan velilere teşekkür ediyorum. -- İYİ GÜNLER –


"Avcılar Mehmetçik İlkokulu" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları