Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

5. VE 6.SINIFLAR YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE PROGRAMI (YİP) BİLGİLENDİRME İNGİLİZCE ZÜMRESİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "5. VE 6.SINIFLAR YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE PROGRAMI (YİP) BİLGİLENDİRME İNGİLİZCE ZÜMRESİ."— Sunum transkripti:

1 5. VE 6.SINIFLAR YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE PROGRAMI (YİP) BİLGİLENDİRME
İNGİLİZCE ZÜMRESİ

2 Sayın velilerimiz okulumuzda 2 yıldır 5. ve 6
Sayın velilerimiz okulumuzda 2 yıldır 5. ve 6.sınıfları kapsayan Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı (Extensive English Teaching program) uygulanmaktadır. Programın uygulanma amacı yabancı dil eğitimi uzmanlarınca dil edinimi/öğretimi için sağlanması gereken en uygun koşulları öğrencilerimize sağlamaktır.

3 Bu koşullar özetle: Yeterli ders saatinin olması: (Eğer öğrenci öğrenilen dilin konuşulduğu ülkede değilse.) Zengin eğitim araç ve gereçleri: Akıllı tahta, ses sistemi, ve yazılımları, vb.… Standart ölçme ve değerlendirme Öğrencilerin yeteri kadar dile maruz kalmaları için görsel ve işitsel yetkinliği kanıtlanmış kaliteli ders materyalleri

4 Sayın velilerimiz hepimizin takdiridir ki kaliteli işler kaliteli malzemelerle yapılabilmektedir.Biz de Gülpembe koleji olarak Yoğunlaştırılmış İngilizce programında(YİP) öğrencilerimizin tüm yönlerine hitap eden en kaliteli malzemeleri kullanma gayretindeyiz. YİP te kullanacağımız ders materyallerinin maliyeti diğer ders materyallerinin maliyetleri ile karşılaştırıldığında (haklı olarak) velilerimiz tarafından yüksek bulunabilmektedir.Bu konuda oluşabilecek tepkiler bazen de bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.Aşağıda YİP ve YİP programında öğrencilerimizin kullanacağı ders materyalleri ile ilgili bilgiler bulacaksınız.Bu bilgilerin sizde bu program ve maliyeti ile ilgili bir kaanat oluşturacağını umuyoruz.

5 Programın içeriği ve uygulanması
Dersler ve uygulamalar: Dersler 4 ana katagoride toplanmıştır: Main Course (ana ders) Skills (beceri / konuşma-dinleme-okuma yazma dersleri) Ucles (Flyers-ölçme ve değerlendirmeye yönelik ders / Cambridge üniversitesi) Extensive (Öğrencilerimizin okul dışındaki etkinlikleri için ) Not: Aldığınız paketin içerisinde bu 4 ana alanın her birine karşılık gelen için ayrı ayrı düşünülmüş materyaller bulunmaktadır.

6 YİP PAKETİNDE BULUNAN MATERYALLER
Uygun metodoloji ile yazılmış ana ders kitabı (English Plus 1-2) Konuşma becerisi kitabı (Speak Now 1-2) 4 tane hikaye kitabı (Dominoes Readers) Online hikaye kitaplığı portalı-MYON(Öğrencilerimiz bu portalda İngilizce olarak okuyabilecekleri yüzlerce kitaba erişebileceklerdir.) Online İngilizce Programı (Eng.Plus 1-2 online) Cambridge Sınavı (Fun for flyers-KET) hazırlık kitabı Primary i-Dictionary High Elementary CD-ROM ( Sözlük ) Uygun metodolojiden kastımız Communicative olması.

7 YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİMİ
Hazırladığımız bu Program dört aşamadan oluşmaktadır. 1- Ders saatlerinin düzenlenmesi: Eğitim-Öğretim yılında 5. ve 6. sınıflarda saat olarak düzenlendi. 2- Uygun ders dağılımının ve materyallerin seçiminin yapılması 3- Ölçme ve değerlendirme: Cambridge Young Learners sınavı programa eklendi. 4- Öğretmen eğitimi: Yaz zümrelerinde Oxford Üniversitesi öğretmen eğitimcileriyle Teacher Training Programı yapıldı.

8 YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL EĞİTİMİ
Main Course (ana ders kitabı)

9 KONUŞMA DERSLERİ KONUŞMA beceri dersi

10 Okul HİKAYE KİTAPLARI:
2 Saat okuma dersi (okul içi)

11 Ev HİKAYE KİTAPLARI: MYON online hikaye kitaplığı portalı (okul içinde ve dışında okunacak yüzlerce İngilizce kitaba erişim imkanı)

12 CAMBRIDGE SINAVI ÇALIŞMALARI
3 Saat sınav hazırlık dersi

13 CAMBRIDGE SINAVI EK ÇALIŞMALARI
Ekstra İngilizce çalışma CDsi: I-dictionary 3 (flyers)

14 HAFTA SONU ÇALIŞMA KAĞITLARI
Hafta sonu Ödevleri

15 5. SINIF KİTAP LİSTE FİYATLARI VE OKULA YAPILAN İNDİRİMLİ FİYAT
English Plus 1 sb+wb (OXFORD) …..122 Oxford Speak Now 1 SB/WB …….86 Dominoes Hikaye Kitabı 4 adet( cd’li) …….108 Fun For Flyers (CAMBRIDGE) sb …….100 My On Digital Reader …….80 Primary I Dictionary 3 - CD …….60 4 adet deneme SELT …….40 1 Adet Oxford Placement Test ……40 1 adet Online Flyers Exam …….50 Flyers sınav ücreti: …….140 Piyasa Toplam Tutar: …….826 tl Okulumuza özel Paket Satış Tutarı …….500


"5. VE 6.SINIFLAR YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE PROGRAMI (YİP) BİLGİLENDİRME İNGİLİZCE ZÜMRESİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları