Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ"— Sunum transkripti:

1 TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İSTATİSTİK BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ
EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İSTATİSTİK BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ

3 İSTATİSTİKİ BİLGİLERİN TOPLANDIĞI TÜM MODÜLLERDE YAPILACAK İŞLEMLER
eğitim-öğretim yılı istatistiki bilgi giriş işlemleri 01 Ekim 2014 Çarşamba günü başlayacak ve 14 Kasım 2014 Cuma günü tamamlanmış olacaktır.

4 İlköğretim (İlkokul-Ortaokul) okulları, bağımsız anaokulları ve ilköğretim bünyesindeki anasınıfları ile ortaöğretim okullarının (resmi ve özel bütün okullar) öğrenci ve bina bilgileri bilgi girişi adresindeki “E-OKUL” modülünden yapılacaktır.

5 Tüm kurumların (resmi-özel) “eğitim olanakları” ekranları bilgi girişleri adresindeki MEBBİS bilgi sistemi içerisindeki “MEİS” modülünden yapılacaktır.

6 Halk Eğitim Merkezlerine ait bilgi girişleri http://e-yaygin. meb. gov
Halk Eğitim Merkezlerine ait bilgi girişleri adresindeki “E-YAYGIN” modülünden girilecektir. Halk Eğitim Merkezleri eksik olan bina bilgilerini E-YAYGIN modülünden tamamlayacaklardır.

7 Ayrıca Halk Eğitim Merkezleri “eğitim olanakları” ekranları bilgi girişlerini önceki yıllarda olduğu gibi MEBBİS içerisindeki “MEİS” modülünden yapacaklardır.

8 Özel özel eğitim okullarının rehabilitasyon birimleri ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde kayıtlı olan bireylerin kursiyer bilgileri ve kursiyerlerin öğrenim durumları adresindeki “ÖZÜRLÜ BİREY” modülünden açılacak olan öğrenim bilgi giriş ekranı kullanılarak girilecektir.

9 Bu kurumlara ait bina bilgileri, eğitim olanakları ve personel durumu bilgileri adresindeki “MEİS” modülünden girilecektir.

10 Halk Eğitim , Mesleki Eğitim ve Turizm Eğitim Merkezleri ,Pratik Kız Sanat Okulu kursiyer, personel, bina bilgi girişlerini adresinden e-Yaygın modülüne, eğitim olanakları bilgi girişlerini MEİS Modülü üzerinden yapacaklardır.

11 Özel dershaneler, MTSK’lar, Özel Muhtelif Kurslar, Özel Etüd Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezi, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları gibi kurumlara ait bilgi girişleri adresindeki “MEİS” modülünden yapılacaktır.

12 Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ait istatistiki bilgiler ve ilçe formları bilgi girişleri de “MEİS” modülünden yapılacaktır.

13 Bağımsız Anaokulları İlköğretim Okulları Ortaöğretim Okulları E-OKUL MEİS MODÜLÜ

14 Halk Eğitim Merkezleri
E-YAYGIN MODÜLÜ MEİS MODÜLÜ

15 Rehberlik ve Araştırma Merkezleri
Öğretmenevi ve ASO Bilim Sanat Merkezi Rehberlik ve Araştırma Merkezleri MEİS MODÜLÜ

16 İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri
MEİS MODÜLÜ

17 Halk Eğitim Merkezleri dışında kalan yaygın eğitim kurumları (Mesleki Eğitim Merkezleri, Meslek Kursları vb.) MEİS MODÜLÜ EYAYGIN MODÜLÜ

18 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri
MEİS MODÜLÜ ÖZÜRLÜ BİREY MODÜLÜ

19 Özel Etüd Eğitim Merkezleri)
Özel Kurumlar (Dershaneler, MTSK, Özel Muhtelif Kurslar, Özel Etüd Eğitim Merkezleri) MEİS MODÜLÜ

20 Veri giriş işlemlerinin yapılacağı modüller
MEİS Modülü E-OKUL Modülü

21 Veri giriş işlemlerinin yapılacağı modüller
HEM Modülü (Halk Eğitim Merkezleri) EYAYGIN MODÜLÜ

22 MEİS, E-OKUL, HEM, EYAYGIN ve özel öğretim modülleri bilgi girişlerinde birinci derecede sorumlu kişiler okul/kurum müdürleridir.

23 Bilgi girişleri yapılmadan önce ekranlardaki AÇIKLAMALAR MUTLAKA OKUNMALIDIR.

24 İstatistiki bilgilerin sağlıklı alınabilmesi için E-OKUL modülünde öğrencilerin;
Taşımalı eğitime tabi öğrenci Birleştirilmiş sınıflarda okuyan öğrenci Kaynaştırma eğitimine tabi öğrenci (özür grupları ile birlikte), Tanımlamalarının eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir.

25 Kurum Genel Bilgileri kontrol edilerek kurum tipi ve yerleşim yeri bilgisi eksik olanlar işlenecektir.

26 Çeşitli sebeplerle eğitime ara veren kurumlarımız bir süre sonra tekrar eğitime başladığında hizmete giriş tarihi olarak ilk açıldığı tarih işlenecektir.

27 Hizmete giriş yılı girmemiş olan okul ve kurumların girmesi gerekmektedir.

28 “Bina Bilgileri” Ekranları
Bina bilgileri ekranları 4 alt başlıktan oluşmaktadır. Tahsis Durumu Bina Durumu Lojman Durumu Bina Kullanımı

29 “Tahsis Durumu” Ekranı
Aynı binaların birden fazla kurum müdürlüğünce kullanılması durumunda; bina sahibi okul, bina kullanım ekranını dolduracak, Tahsis Durumu ekranına bilgi girişi yapmayacak; kiracı konumundaki okul yalnızca tahsisli bina durumunu dolduracak.

30 “Bina Durumu” Ekranı

31 Kuruma Ait Lojman Bilgileri Ekranı

32 Bina Bilgileri altındaki “Bina Kullanımı” ekranı
Bu ekran girilirken özellikle derslik sayılarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Derslik Sayısı (kullanılan, kullanılmayan, anasınıfı dahil) satırındaki kutuya okul binasının projesinde belirtilen derslik sayısı yazılmalıdır.

33

34 “Eğitim Olanakları” Ekranları
Eğitim Olanakları ekranları 3 alt başlıktan oluşmaktadır. Kütüphane/Materyal Kütüphane/Kullanım Bilişim/İnternet ve Çevre Birimleri

35 “Kütüphane/Materyal” Olanakları ekranı

36 “Kütüphane Kullanım” Ekranı

37 Bu iki ekranı; “kütüphane/materyal” ve “kütüphane kullanım” ekranlarını kütüphanesi bulunan okul ve kurumlar girecektir. Sınıf kitaplıklarına ait bilgiler buraya girilmeyecektir.

38 Çevre Birimleri” Ekranı
“Bilişim / İnternet ve Çevre Birimleri” Ekranı

39 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE
MEİS modülü içerisindeki “İlçe Formları” altındaki “bağımsız kurumlar (okulöncesi)” ekranına (APK07004 numaralı ekran) sadece 657 sayılı kanunun 191.maddesi gereğince açılan kurumlarda (sağlık müdürlüğü, PTT, belediye vb.) eğitim gören ay arası çocuk sayıları ve diğer bilgiler, kurum adları ile birlikte girilecektir.

40 MEİS modülündeki “İlçe Formları” altındaki “Bağımsız Kurumlar (okulöncesi)” ekranı

41 Bu ekrana, Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel anaokulları/anasınıfları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) bağlı kurumların bilgileri kesinlikle dahil edilmeyecektir.

42 Bilgi girişi işlemlerinin doğruluğu kontrol edilip tamamlandıktan sonra MEİS modülünden okul/kurum müdürü tarafından, kurum onay ekranından onaylanarak bilgi giriş işlemleri tamamlanmış oluyor.

43 İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde, ilçelerindeki tüm okul ve kurumların onayları tamamlandıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından ilçe onayı yapılması gerekmektedir.

44 Tüm resmi-özel okul ve kurumlar onay işlemini “MEİS” modülünden yapacaktır.

45 TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
TEŞEKKÜR EDERİM İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi


"TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları